Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Komi Can't Communicate (Komi-s...

Komi Can't Communicate (Komi-san wa, Komyushō Desu) el lett kaszálva? Nem lesz 3. évad, akár még a Netflixen kívül sem?

Figyelt kérdés

Nem találtam konkrét választ erre, hogy el lett e kaszálva, de sosem tudom hogy ezeket hol kell nézni, honnan hiteles…


Viszont az IMDb eddig az írta, hogy “TV Series

2021–“ most pedig azt írja, hogy “ TV Series

2021–2022” mint a lezárt sorozatoknál… Illetve eddig az évadoknál 1, 2 volt és volt még egy kérdőjel a kettes után, mostmár viszont nincs ott semmi.



márc. 7. 19:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Én úgy tudom, hogy még nem lett megerősítve és senki nem tudja, hogy lesz-e, de ez is 2022-ben volt legutóbb azóta én nem hallottam semmi hírt róla sajnos.

Ha valaki hallott akkor írjon, mert én is kíváncsi vagyok!

márc. 7. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

stúdió fejese nyilatkozta még tavaly hogy tervezik folytatni, viszont hivatalos berendelés dátummal még nincs, pedig a mangában van bőven anyag, akár 5-6 évadot is simán lelehetne most nyomni


sok helyen írják hogy a stúdió el van havazva és azért, bár ehhez semmi bizonyítékot nem találtam, kétlem hogy ilyesmi lenne, de kitudja

márc. 7. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
52%

Nekem úgy tűnik, hogy sosem jelentik be azt, amikor egy sorozat el lett kaszálva.

Egyszerűen nem foglalkoznak onnantól vele, és kész.


Szubjektív véleményem: egy döbbenetesen átlagos anime. Csoda, hogy egyáltalán kapott 2. évadot.

Annál értelmesebb animék, pl. a zseniális pszichológiai anime, a Tomodachi Game, bezzeg nem kapott 2. évadot...

márc. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%
3as nem ez a lényeg, totál más kategóriás animéket sorolsz fel, ez az anime romantikus kategóriában van, és a romantikus animék közül szerintem eléggé kiemelkedő, ez a lényeg, nem az hogy össze hasonlítod más kategóriás animékkel, jó hogy nem egy attack on titan-hez hasonlítod
márc. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
49%

#4


Romantikus kategóriában sem kiemelkedő a Komi-san (szerintem)

A műfajon belül ott van például a "Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou" ami jóval komolyabb.

márc. 8. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

eléggé nehéz romantikus kategóriába sorolni a Hige wo Soru-t, szinte semmi romantika nem volt benne, néhány oldalon még bele se sorolják a romance-ba


bár a többi résszel nem tudok vitatkozni, kinek mi, valaki jobban szereti a komolyabb műveket, ez inkább a comedy-re ment rá ami nekem nagyon bejött, nyilván én is tudok mondani jobb romance animét amik nekem sokkalta jobban bejöttek pl Tomo-chan wa Onnanoko vagy Boku no Kokoro no Yabai


de amennyi romance anime jön ki mostanság, szerintem azok közül kiemelkedő, elég sok szar jön ki manapság ebben a kategóriában is

márc. 8. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

#6


A "Hige wo Soru"-ban az volt a romantika, hogy a felnőtt férfi nem élt vissza a diáklány kiszolgáltatott helyzetével, annak ellenére sem, hogy az felkínálkozott neki. Hanem segített neki, vigyázott rá, pedig nem volt neki közömbös a lány.

A romantikus szál tehát itt elég lágyan volt jelen. Ez egy érettebb anime annál, mint amilyennek tűnik.


De amúgy nem akarom lenézni a Komi-sant sem. Csak NEKEM(!) nem tűnik úgy, hogy túl van értékelve. De ugyanez a véleményem a "Rent a Girlfriend"-ről is. Nem is értem, hogy kaphatott 3 évadot.


Mindegy, én tiszteletben tartom a Komi-san fanokat. Felőlem jöhet 3. évad, max én nem fogom nézni.

márc. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

"de amennyi romance anime jön ki mostanság, szerintem azok közül kiemelkedő, elég sok szar jön ki manapság ebben a kategóriában is"


Evvel a mondattal egyet értek, a Komi-chan átlag vígjátékszerű csupán, evvel ellentétben régen, az ezredfordulón bár sokkal gyengébb volt a grafika, viszont több volt a mélyenszántó romantika, ilyen volt pl a Hige wo soru lélektanához és tematikájához hasonló Koi Kaze (2004) (abban is vívódik a felnőtt férfi a 16 éves húga miatt, és eleinte nem érett módon oldja meg vívódását, de később rájön, hogy a kölcsönös szerelem miatt jobb engedni ennek, megkockáztatva lebukást és a társadalmi kirekesztést, mivel itt nem kiszolgáltatott helyzetben levő kamaszlányról van szó, hanem stabil fizikai háttere van, és bár szülei elváltak és külön élnek, mindkettejükre számíthat, akárcsak a bátyjára, akibe beleszeret, így a báty részéről jogos a kivárás, amely vívódásaival körített egyébiránt),

vagy pl a pár egyik tagja kómájáról és a tudatánál levő másik fél lekiismeretéről szóló Kimi ga nozomu eien (2003) első évada,

vagy pl az első 5 részét tekintve még gyerekesnek, tini szintű éretlenségnek, naívnak látszó Bokura ga ita (2006), amelyet az 6. résztől nem bírtam otthagyni és végignéztem lelkesen, felnőttként mind a 26 részét; ahhoz képest, h tiniromantika, alapos lélekrajzot és folyamatában levő lelki érést mutatnak be vívódásokkal, a lélek mélyebb rétegeit is érintve.

márc. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nekem a Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou az egyik kedvencem volt, eléggé megérintett… Nem néztem utána, hogy a manga folytatódott e még, de szerintem a vége az amimének így tökéletes volt, számomra ez egy tökéletes lezárás.


A Komi ezerszer gyerekesebb és könnyedebb, nem egy súlycsoport a két anime, de így nem is érdemes szerintem összehasonlítani Őket.


A Komi ugye elsősorban a szociális szorongásról szól, a barátságról, és ezek mellett romantikus is… Szerintem tök jó, hogy ebben az ártatlan formában is van ilyen anime, még ha kicsit bugyuta is néha benne pár dolog (egy valódi emberi lénynek aki nehezen barátkozik mi a fenének az a célja hogy legyen 100 barátja?).


A legtöbb hasonló anime túl van szexualizálva, amivel amúgy szintén nincs bajom, de tetszett hogy van egy ilyen kis ártatlanabb anime is a témában.

márc. 9. 06:09
 10/13 anonim ***** válasza:
55%

#3

"Annál értelmesebb animék, pl. a zseniális pszichológiai anime, a Tomodachi Game, bezzeg nem kapott 2. évadot..."

Mondjuk az érthető, mivel nem volt zseniális pszichológiai anime. A sorozat fele plot hole-lal volt tele. Ennél még Komi-san is lényegesen jobb volt.


#5

"A műfajon belül ott van például a "Hige wo Soru. Soshite Joshikousei wo Hirou" ami jóval komolyabb."

Max témát tekintve (de én még azt se mondanám), kivitelezést nézve nem. Gyengébb lett.


#7

"Hanem segített neki, vigyázott rá, pedig nem volt neki közömbös a lány."

Csak pont ezért hiteltelen. A csaj elég egyértelműen pszichológusra szorult és ez a csávó azt gondolta, hogy megoldja egyedül minden gondját.


"Csak NEKEM(!) nem tűnik úgy, hogy túl van értékelve."

Mindkét évad 8 pont közeli, ez teljesen korrekt ahhoz képest, amit a sorozat hozott.

márc. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!