Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Komi Can't Communicate (Komi-s...

Komi Can't Communicate (Komi-san wa, Komyushō Desu) el lett kaszálva? Nem lesz 3. évad, akár még a Netflixen kívül sem?

Figyelt kérdés

Nem találtam konkrét választ erre, hogy el lett e kaszálva, de sosem tudom hogy ezeket hol kell nézni, honnan hiteles…


Viszont az IMDb eddig az írta, hogy “TV Series

2021–“ most pedig azt írja, hogy “ TV Series

2021–2022” mint a lezárt sorozatoknál… Illetve eddig az évadoknál 1, 2 volt és volt még egy kérdőjel a kettes után, mostmár viszont nincs ott semmi.



márc. 7. 19:59
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mondjuk az érthető, mivel nem volt zseniális pszichológiai anime. A sorozat fele plot hole-lal volt tele. Ennél még Komi-san is lényegesen jobb volt"


Neked talán jobb volt, nekem nem.


A Komi-san lényegében egy komoly téma kiparodizálása (ami nem baj, csak nekem nem jött be).


"A csaj elég egyértelműen pszichológusra szorult és ez a csávó azt gondolta, hogy megoldja egyedül minden gondját."


Szerintem meg ez így volt jó.

Nem tagadom, hogy vannak emberek, akik pszichológusra szorulnak, de helytelen azt állítani, hogy mindenkinek az kellene, akinek lelki problémái vannak.

Én pszichológia eset voltam tavaly is, de inkább magamtól is helyre raktam magam. Nem volt szükségem Csernus Imre meg Almási Kitti közhelyeire.

Szóval a mangaka is jól írta meg a story-t. Annak a csajnak sem pszichomókus kellett, hanem egy értelmes, átlagos ember.

márc. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

#11

"Neked talán jobb volt, nekem nem."

Nem nekem, objektíven nézve.


"A Komi-san lényegében egy komoly téma kiparodizálása (ami nem baj, csak nekem nem jött be)."

A különbség az ilyen szempontból, hogy Komi-san esetében még ez tényleg egy vicc forrás, de helyen van kezelve és problémaként van feltüntetve.

Ennél a HigeHiro megközelítése rosszabb, mert még csak a probléma létezését sem ismeri el a sorozat. Gyakorlatilag a szőnyeg alá söpri.


"Nem tagadom, hogy vannak emberek, akik pszichológusra szorulnak, de helytelen azt állítani, hogy mindenkinek az kellene, akinek lelki problémái vannak"

A valóság pont hogy mindenkinek kellene, annak is, akinek nincs kifejezetten lelki problémája.

A pszichológushoz járás alapvetően olyan, mint a fogmosás. Nem akkor kezded el mosni a fogad, amikor már kilyukadt, pont azért mosod, hogy ne lyukadjon ki.


"Én pszichológia eset voltam tavaly is, de inkább magamtól is helyre raktam magam."

Akkor valószínűleg most is az vagy.


"Szóval a mangaka is jól írta meg a story-t. Annak a csajnak sem pszichomókus kellett, hanem egy értelmes, átlagos ember."

A story-ból kiderült, hogy számtalan átlagos és értelmes ember volt a környezetében, csak neki lett volna szükség konkrétan pszichológusra. És ez a történet végén is igaz volt még egyébként.

márc. 11. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
50%

#12


"A pszichológushoz járás alapvetően olyan, mint a fogmosás."


Oh, man. I can't believe. This is very ridiculous.

Dehogy van rá szükség!

Hallgasd meg a friss Nobel-díjas Karikó Katalinnal való interjút, amit Friderikusz Sándor készített vele. Neki fiatal korában megtanították, hogyan kezeljen konfliktust, onnantól fogva ő lerendezi magában a dolgokat, és megy tovább, ennyi.


Nem minden embernek kell pszichológus, mert vannak emberek, akik sokkal erősebb jellemek, és le tudnak magukban rendezni dolgokat, másrészt jóval okosabbak is. Az én akkori problémáimra a pszichológus semmi újat nem tudott volna mondani, ugyanis magam is tanulmányozom az evolúciós és a klasszikus pszichológiai irodalmat is, így pontosan tudom, hogy a pszichológus az én problémáimra milyen előre legyártott sablonokat mondana.

Az én (egyik) stresszfeldolgozó eszközöm a kibeszélés. Ezt azonban nem valami olyan ismeretlen fazonnal fogom megtenni, aki a Fidesz-kormány által jóváhagyott tananyagból tanulta a tudományát, akinek ez megélhetés is. Hanem olyan emberekkel, akikkel személyes kapcsolatom van, akiknek nem csak egy pácienes vagyok, és ismernek engem.

Ma sokkal jobb helyzetben vagyok, mint tavaly. Sokkal erősebb vagyok. És nagyon örülök annak, hogy a tavalyi eset megtörtént velem, mert anélkül nem nyíltak volna előttem ki olyan lehetőségek, mint most. Nem kaptam volna motivációt ahhoz, amit most csinálok. Alkotok, egy igazi életművész lehet belőlem.


Felismerlek a stílusodból, (már többször vitáztunk), így valszeg nem győztelek meg.

De nem baj. Azért írtam, hogy legyen előtted egy alternativa is.

Ha esetleg még mindig úgy gondolod, hogy a pszichológushoz járás olyan, mint a fogmosás, akkor jusson eszesbe a jó öreg Laplace, aki egy vallásos korszakban született, és aki Napóleon válaszára Isten létezésével kapcsolatban egy full underground választ adott. Egy választ, ami talán olyan elfogadhatatlan lehetett a közembernek, mint neked az, hogy nem mindenkinek kell pszichológus.

"Uram" - mondta Laplace - "Nem volt szükségem erre a hipotézisre".

márc. 11. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!