Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Hogy tetszett az Attack on...

Hogy tetszett az Attack on titan befejezése?

Figyelt kérdés

nov. 10. 16:44
 1/9 anonim ***** válasza:
27%

Hát, megpróbálta Isayama ellopni a Code Geass végét, de még az se sikerül jól. Ilyen szempontból gyenge lett. Az más kérdés, hogy a S4 is elég gyenge a végtelen plot hole-lal.


Elég érdekes, hogy a MAPPA elkezdett rendszert csinálni abból, hogy eltol folytatásokat. A JJK S2 sem olyan jó, mint amilyen a S1 volt, pedig azt nem is mástól vették át úgy, mint az SnK-t vagy Vinland Saga-t.

nov. 11. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
61%

Nekem tetszett a befejezés, jó volt a sztori, a harcokban pozitívan csalódtam, nem gondoltam hogy ennyi harcot fog hozni az utolsó rész, szóval nekem minden tetszett, bár bemutathatta volna részletesebben kivel mi lett a végén több jelenettel, de hát ez kinek mi


Amúgy sokaknak lehet azért tűnik gyengének mert nagyon sok évet kellett várni a finál epizódokra felszabdalva, ami azt az érzést kelti hogy ezért vártam ilyen sokat?

nem tudom hogy így megérte-e, mert jó volt, bár néhol volt kis lapos járat ami számomra nem tetszett pl a 3. évad második fele akció mentes volt 10 részen át, de amúgy ha összességébe nézzük a dolgot és szünetek nélkül ! akkor szerintem megérte, jó anime


Ezért is mondom ha valaki újonnan nézi az animét megdarálva az egészet annak szerintem nagy élményt tud hozni mint annak aki évet vagy éveket várt az évadok között.

nov. 11. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%
1: Vinland folytatásával semmi baj nincs, sőt
nov. 11. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
16%

#3

De, az animáció lényegesen gyengébb volt, ahol ez történt az SnK S4-ral, illetve a JJK S2-val. Ezt mind a MAPPA hozta össze.

nov. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%
Az égvilágon semmi gond nem volt a Vinland animációjával, fogalmam sincs te milyen 2. évadot néztél.
nov. 12. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

#5

Persze, ha egy átlagos animációhoz hasonlítod, ha azonban az első évadhoz, akkor szembetűnő a különbség.

S2-ben a karakterek sokkal 2d-sebbek. Míg S1-ben úgy látszódott, mintha lenne egy táj, ahol vannak a karakterek, addig S2 esetében olyan mintha a táj és a karakter egy síkban lenne és egy festményt néznél.

Különböző technikák vannak arra, hogy "élővé" tedd az animációt, amire hangsúlyt is fektettek az első évadban, míg ezt később inkább hanyagolták.


Figyelembe véve a többi animét, amit mostanában a MAPPA gyártott, kifejezetten úgy tűnik, mintha MAPPA keresni egy stílust, amire azt tudja majd mondani, hogy "igen, ez a MAPPA stílus", ahogy pl. az animéken látszik, ha shaft-hoz kötődő személy rendezte volna.

És mivel még nincs ilyen stílus, így nem is tudnak annak a stílusnak a mesterei lenni, így hibákat követnek. Más stílusú volt a CSM, de voltak benne látványos hibák, más stílusú volt a Jigokuraku, de voltak benne hibák, más stílusú volt az SnK, de voltak benne hibák és más stílusú a JJK S2, de vannak benne hibák.


Érdekességképpen, a legkonzisztensebb animéjük az utóbbi pár évből, az az egyszerű design-nal rendelkező, de kifejezetten zseniális Heion Sedai no Idaten-tachi volt.

nov. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem tudtam volna, hogy a Mappa átvette, nem is tudnám lol. Alig van különbség az első és második évad között.
nov. 12. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
8%

#7

Az már nem az én hibám, hogy te nem vetted észre, miközben elég feltűnő. Pont azért néztem utána, mert ordít a különbség.

nov. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
46%

Az egész anime mesteri volt, és a befejezés is. Ez nem egy egyszerű shounen anime, ez egy emberiségkritika. Aki nem értette meg a mondanivalóját az nem figyelt eléggé :)

SPOILER:

Én nem láttam még animét ami ilyen tökéletesen bemutatja az emberi természetet. Az első résztől kezdve Erenék áldozatként voltak bemutatva, akik csak boldogan, békében akartak élni. Na de amikor Zeke elmondta Arminnak, hogy az élet akármilyen formában is, de alkalmazkodni fog és fent marad akkor kiderült, hogy a harc az eldiánok és a Marleyiek között ugyan úgy az eldiánok hibája is. Ők is foggal körömmel kapaszkodtak az élethez, még ha örökös harcot okozott is ez. És akkor ott volt még Fritz király, meg Eren és megannyi kiváló karakter akiknek a személyisége és élete még tökéletesebben bemutatja az emberi lényt.

A végén pedig az, hogy folytatódott az élet, elkezdték újjáépíteni a világot tökéletes reprezentálója a mi világunknak. Tudták, hogy soha nem lesz béke, de annyira ragaszkodtak az élethez, hogy nem érdekelte őket.

A körforgás újra kezdődik és párszáz év múlva valaki újra falak mögé zárja az eldiánokat, valaki pedig újra ki akar szabadulni a falak mögül. És ez addig menni fog amíg valaki végleg ki nem irtja az emberi fajt...

Szóval az én véleményem az, hogy az anime tökéletesen bemutatta azt amit szeretett volna: az embert.

jan. 20. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!