Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Meg szeretnék tanulni mangát...

Meg szeretnék tanulni mangát rajzolni! Hogy kezdjek hozzá? A rajztudásom jelenleg egy 0

Figyelt kérdés

ápr. 9. 17:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Hát, akkor tanulj meg rajzolni. Elég jól kell ismerni az anatómiát is, mielőtt elkezded stilizálni a rajzaid.
ápr. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nehéz megtanulni az anatómiát? mennyi idő lenne amíg eljutnék egy "oké" szintre?
ápr. 9. 19:29
 3/5 anonim ***** válasza:
Fogod elindítasz egy YouTube tutorialt kezdőknek és végigcsinálod haladó szintig
ápr. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Amúgy ilyenekről tényleg sok videó van a youtube-on.

Ezen a csatornán nagyon sok anime trükköt mutatnak be és nagyon sokat beszélnek a japán animátorok helyzetéről is: https://www.youtube.com/@AnimatorDormitoryChannel/videos


#1

"Elég jól kell ismerni az anatómiát is, mielőtt elkezded stilizálni a rajzaid."

Pfff, amatőr: [link]

ápr. 10. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Aki szeret rajzolni, azok jellemzően kiskoruktól alkotnak, hiszen kényszert, indíttatást éreznek rá. Neked, mi az okod, hogy most ezt így kitaláltad? Mi a célod mindevvel?

Jómagam grafikus, videógrafikus vagyok. Apukámnak a hobbija volt a rajzolás, festészet, alkotás, én beleszülettem ebbe. Vagyis amint eszközt tudtam használni, már firkáltam és azóta sem tudom abbahagyni.

Videógrafikusként kollégáim többsége informatikai oldalról közelítik meg a munkákat, míg én részben hagyományos alapokon nyugvó művészeti, alkotói szemszögből. Viszont akad olyan munkatársam, aki soha nem rajzolt, pár éve mégis belemerült rajzfilm jellegű animációs filmek késztésébe, amely egyre jobban megy neki. Papírra ceruzával, nem képes rajzolni, ám számítógépen igen.

Számtalan alkotási technika létezik. Vannak, akik több módszerrel képesek alkotni, míg egyesek csak egyikben. Próbálj ki minél többe technikát! Előbb utóbb megtalálod, melyek vagy melyik felel meg számodra. Ne várj csodákat! Firkálj, firkálj, firkálj! Nem szégyen másolni sem, idővel menni fog fejből is.

Amit nem javaslok, a jobb agyféltekés rajztanfolyamok! Ott többnyire azt tanítják meg, miként kell helyettesíteni a nyomtatót. Nem azt oktatják, lásd a világot, lásd meg a jelenet eszenciáját, kisugárzását, ragadd meg a pillanatot, ami mond valamit..., hanem azt, másold le egy kép részletét, majd másik részletét... lehetőleg minél pontosabban.


Javaslom a pinterest oldal, nagyon jó ötleteket lehet meríteni onnan:

[link]


[link]


[link]


[link]

ápr. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!