Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Shingeki no Kyojinnal kapcsola...

Shingeki no Kyojinnal kapcsolatban van pár kérdésem, válasz?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy mind kiderült az animéből, lehet, csak nekem nem esett le, de nagyon is szívesen fogadok spoilereket a mangából. Csak az olvassa el, aki végignézte az animét:

-Mi az, hogy csak úgy megjelenik egy ismeretlen faj a Földön? Mégis honnan jöttek az óriások?

-A falakban tényleg óriások vannak? Hogy kerültek bele? Miért nem vették észre őket? Ha tényleg kell napfény a túlélésükhöz, akkor el lehetetlen, nem?

-Az uccsó részben a rész közepén lévő kis történetnek, mi a lényege? Hogy a falak a földek alatt is folytatódnak?

-Ki építette a falakat?

-Milyen cél vezérelte Annie-t, amiért addig elment, hogy szembeszállt az emberiséggel, az óriások oldalán? És a többi? A páncélos meg a kolosszális óriás? Azok is emberek? És a falakon belül élnek.

- Annie apja mit csinált? Volt egy pár visszaemlékezés, hogy az apja mondja neki, hogy szálljon szembe mindenkivel, vagy valami ilyesmi. Mire gondolt?

- Mi történt Eren apjával? Mit injekciózott Erenbe? Szerintem óriás-vért.

- Komolyan sehol máshol a földön nincs ember? Akkor miért nem tobzódik az össze óriás a falak köré? Biztos, be tudnák törni valahogy.


A kolosszális, és a páncélos óriásnak nem az a célja, hogy lemészárolják az embereket, mert azt már rég megtehették volna. De akkor mi a céljuk?


Tudom, hogy a legtöbb kérdésre nem fogok választ kapni, de azért összeírtam párat. Tudom, sok lett, bocsi, de még tudnék írni XDD

Azért, ha valaki válaszolna, annak előre is köszi :))



2013. nov. 8. 23:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

csak 1 kérdésedre tudom a választ mivel nem olvasom a mangát:

igen a föld alatt is vannak falak, pl.: Rivaille is onnan jött, bár elég sz*r helyzetben vannak, mert az egy nyomor negyed szerűség, de legalább egy óriásoktól biztosan védett terület

2013. nov. 9. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nos: a Kolosszális óriás Berthold,a páncélos pedig Reiner.Konkrét okuk nem nagyon hiszem,hogy volt a falak betörésére.Max annyi,hogy Erent akarták,de ez a mangában is csak nemrég derült ki.Plusz ehhez nem szükséges áttörni 2 falat,ha már a kiképzésen is találkoztak Erennel.Az óriások keletkezését rejtély övezi.Olvastam egy olyan feltevést,hogy lehet,hogy a megevett emberekből keletkeznek.(mert az óriásoknak nincs emésztőrendszerük,így ha megtelik a gyomruk,kiöklendezik az addig felfalt embereket,és kiköpött formában,egy jó nagy, ilyen nyállabda szerűségben vannak az emberek,illetve megmaradt részeik),ebből lehetséges egy óriás kifejlődése.De ez nem magyarázza az első óriás keletkezését.Valamint amellett,h vannak rendellenes óriások,vannak intelligens példányok is,akik nem olyanok mint Eren,Bert,és Rein.Az 18,5 mangában egy felderítő osztagos menekülés közben az erdőben ló és 3dmg nélkül találkozott egy óriással.Az beszélt néhány értelmes szót,szófoszlányt,meghajolt a csaj előtt,de a végén felfalta.És felbukkant egy olyan,nagyon magas majomnak kinéző óriás,(akit ugyan még az emberek ne vettek észre)aki emberi intelligenciával rendelkezett,és folyékonyan beszélt.Ő valami főnökszerűség lehet,mert az intelligencia nélküli óriások is engedelmeskedtek neki.
2013. nov. 9. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A falakban óriások vannak.Pontos okát nem tudni,annyi biztos,hogy a falakat szentként tisztelő 'falfanatikus' hitgyülekezettel áll valami módon kapcsolatban,mert ők tudnak róla.Viszont nem hiszem,hogy a fal minden részén vannak,mert pl a kapukba nem építettek bele.És kérdés,hogy ugye napfény nélkül hogy maradtak életben,és az,h milyen óriások?Mert ahhoz,hogy állva be tudják őket falazni,olyan magasnak kell lenniük majdnem,mint maga a fal.így külsejükben és méretükben majdnemhogy megegyeznek a kolosszáli ó
2013. nov. 9. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
A falakban óriások vannak.Pontos okát nem tudni,annyi biztos,hogy a falakat szentként tisztelő 'falfanatikus' hitgyülekezettel áll valami módon kapcsolatban,mert ők tudnak róla.Viszont nem hiszem,hogy a fal minden részén vannak,mert pl a kapukba nem építettek bele.És kérdés,hogy ugye napfény nélkül hogy maradtak életben,és az,h milyen óriások?Mert ahhoz,hogy állva be tudják őket falazni,olyan magasnak kell lenniük majdnem,mint maga a fal.így külsejükben és méretükben majdnemhogy megegyeznek a kolosszális óriással.Annie múltjárol nem sokat tudni,így az apjáról sem.De azért látszik Annie pszicho fejein,hogy valami nincs rendben.Látszólag élvezte,hogy több tucat katonát legyilkolhat.Eren apja valamerre felszívódott,senki nem tudja merre jár.És azt sem,mit adott be Erennek.Bár az óriásvér reális lenne,de nem tudható,hogy ilyen kis(vagy egyáltalán nagy) mennyiségben okozhat-e valami génmutációt,vagy van-e egyáltalán bármi kihatása az emberi szervezetre.Ezért lenne jó,ha Erenék végre eljutnának a pincébe,mert kiderülne pár dolog.
2013. nov. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Hú, ezerszeresen köszönöm! xD Bár csak kicsit lett tisztább a kép, ezért inkább nekiugrok a mangának :))

Még egy valami: amikor Shiganshinát támadták meg akkor, még nem volt Erennek ilyen ereje. Akkor nem is azért akarják elfogni?

De ez úgyis kiderül a mangából, nem?

Szóval, tényleg nagyon-nagyon köszi, hogy válaszoltál :))

2013. nov. 9. 23:10
 6/13 anonim ***** válasza:
79%
Na jó, kérek egy pontos infót mert nagyon béna vagyok. Hol láttatok a falakban óriásokat? direkt végig néztem az útolsó részt de lehet hogy a szarre effektezett jelenetek elvonják a figyelmem vagy nem tom pls mondjatok infót :D
2013. nov. 9. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát az animében tényleg nem kapott a falban lévő óriás nagy viszhangot.Azt hiszem,az ending után,kb 2-3 másodpercig mutatták :D Erennek pedig Shiganshina falának elpusztítása után lett ilyen ereje.
2013. nov. 10. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Ebből kiindulva nem hiszem,h Shiganshina áttörésekor Eren volt a cél.A mangában ki fog derülni,hogy miért őt akarják.És ez tényleg nagyon durva képesség,amivel még Eren sincs tisztában,pedig ezzel megdönthetné az óriásuralmat.
2013. nov. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

SPOILER

Na, most már ott tartok a mangában, hogy a Rózsa falon belül vannak az óriások, még sincsen lyuk a falon. És már volt benne a majom-óriás, meg a másik az erdőben. Szóval olyan WTF?? feeling-gel olvasom. Sajnos nem mindent értek angolul, de a nagy részét igen. Remélem nem hagytam ki semmilyen fontos részt, és idővel tisztább lesz a kép :))


Az utolsó részben az ending után van egy kb 2 másodpercek képkocka:

[link]

De szerintem az animében ezzel csak az volt a céljuk, hogy felcsigázzanak minket, és még inkább várjuk a következő évadot :))

Köszi a válaszokat! :))

2013. nov. 11. 00:06
 10/13 mianina válasza:
100%

Hát ez hosszú lesz.

Az óriások már akkor is léteztek,mikor az emberiség mik alakulóban volt.

Szerintem régebben nem volt ennyi ostoba óriás mint most hanem valamivel intelligensebb.Lehet,ostobaságot fokok írni,de a falakat állítólag maguk az óriások építették a megmaradt emberek számára na én itt arra gondoltam,hogy az emberiség és az óriások egyességet kötöttel még pedig azt,hogy az emberek a falakon belül maradnak és ott élnek tovább és nem lépik át a megadott népesség számot.

Így az óriások tovább élen kin a világban.

De az is lehet,hogy ezek az emberek akik a falakon belül élnek nincsenek annak a tudatában,hogy egy kísérlet részei és az óriások felügyelik őket és valójában még rengetek ember él a világon.

Eren ereje származhat az apja kutatásából vagy Eren ezzel az erővel született,furcsa is mikor az apja beadja neki a szert az inkább valami emlékmodosító gyógyszer mint valami félle különleges anyag.

Eren mondja is,hogy én mégis honnan tudom mind ezt,hogy hogyan kell átváltóznia mi a módja,hogy a kezébe kell harapnia és egy erős gondolat szűkséges hozzá.

Ez azt is magyarázza,hogy Eren már ezzel az erővel is születhetett akár.Vannak olyan magyarázatok,hogy a majom szerű légy más néven az Apa óriás maga Grisha Eren apja vagy kitudja köze lehet valami féle kisérlethez is.

Eren egyik őse is lehetett aki ilyen erővel bírt innen is származhat 70 évvel ezelőtti kisérletekbők Pl:Ymir valójában 77 éves mert eddig titánformában öntudatlanul aludt ilyen volt Sawney az óriást akit Hajni nevezett el azt hiszem vele találkozik a mangában egy nő és feljegyzés készít miközben egy óriást folyton azt mondja neki.

-Ymir...sama

Na ő is egy ember volt.



Annie célja mi volt megszerezni Erent mert Erenek egy olyan képesség van a birtokában ami a Majom óriásnak is képes manipulálni az óriásokat.

Olyas mit is olvastam,hogy Bertoldot és Reinert is valamiféle erő kényszerítette a tetűkre,de falu ahonnan származnak valószínűleg nagy titkot őriz.

Szerintem már gyerekkoruk óta az emberek ellen nevelték őket és mikor eljött az ideje tesztelték az emberiséget mennyire erősek és végül győztek az ő küldetésük véget ért,de volt még valami más amit meg kellett szerezniük Eren.

2013. nov. 19. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!