Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Shingeki no Kyojinnal kapcsola...

Shingeki no Kyojinnal kapcsolatban van pár kérdésem, válasz?

Figyelt kérdés

Nem biztos, hogy mind kiderült az animéből, lehet, csak nekem nem esett le, de nagyon is szívesen fogadok spoilereket a mangából. Csak az olvassa el, aki végignézte az animét:

-Mi az, hogy csak úgy megjelenik egy ismeretlen faj a Földön? Mégis honnan jöttek az óriások?

-A falakban tényleg óriások vannak? Hogy kerültek bele? Miért nem vették észre őket? Ha tényleg kell napfény a túlélésükhöz, akkor el lehetetlen, nem?

-Az uccsó részben a rész közepén lévő kis történetnek, mi a lényege? Hogy a falak a földek alatt is folytatódnak?

-Ki építette a falakat?

-Milyen cél vezérelte Annie-t, amiért addig elment, hogy szembeszállt az emberiséggel, az óriások oldalán? És a többi? A páncélos meg a kolosszális óriás? Azok is emberek? És a falakon belül élnek.

- Annie apja mit csinált? Volt egy pár visszaemlékezés, hogy az apja mondja neki, hogy szálljon szembe mindenkivel, vagy valami ilyesmi. Mire gondolt?

- Mi történt Eren apjával? Mit injekciózott Erenbe? Szerintem óriás-vért.

- Komolyan sehol máshol a földön nincs ember? Akkor miért nem tobzódik az össze óriás a falak köré? Biztos, be tudnák törni valahogy.


A kolosszális, és a páncélos óriásnak nem az a célja, hogy lemészárolják az embereket, mert azt már rég megtehették volna. De akkor mi a céljuk?


Tudom, hogy a legtöbb kérdésre nem fogok választ kapni, de azért összeírtam párat. Tudom, sok lett, bocsi, de még tudnék írni XDD

Azért, ha valaki válaszolna, annak előre is köszi :))



2013. nov. 8. 23:38
1 2
 11/13 mianina válasza:
100%

Hát ez hosszú lesz. 

Az óriások már akkor is léteztek,mikor az emberiség még alakulóban volt. 

Szerintem régebben nem volt ennyi ostoba óriás mint most hanem valamivel intelligensebbek.

Lehet,ostobaságot fokok írni,de a falakat állítólag maguk az óriások építették a megmaradt emberek számára. Én itt arra gondoltam,hogy az emberiség és az óriások egyességet kötöttel még pedig azt,hogy az emberek a falakon belül maradnak,és ott élnek tovább és nem lépik át a megadott népesség számot. 

Így az óriások tovább élen kin a világban. 

De az is lehet,hogy ezek az emberek akik a falakon belül élnek nincsenek annak a tudatában,hogy egy kísérlet részei,és az óriások felügyelik őket és valójában még rengetek ember él a világon. 

Eren ereje származhat az apja kutatásából vagy Eren ezzel az erővel született.

Furcsa is mikor az apja beadja neki a szert az inkább valami emlékmódosító gyógyszer mint valami féle különleges anyag. 

Eren mondja is,hogy én mégis honnan tudom mind ezt,hogy hogyan kell átváltóznia mi a módja,hogy a kezébe kell harapnia,és egy erős gondolat szűkséges hozzá. 

Ez azt is magyarázza,hogy Eren már ezzel az erővel is születhetett akár.

Vannak olyan magyarázatok,hogy a majom szerű légy más néven az Apa óriás maga Grisha Eren apja vagy kitudja köze lehet valamilyen kísérlethez is. 

Eren egyik őse is lehetett aki ilyen erővel bírt innen is származhat 70 évvel ezelőtti kisérletekből.

Pl:Ymir: valójában 77 éves mert eddig titánformában öntudatlanul aludt ,ilyen volt Sawney az óriást akit Hajni nevezett el azt hiszem vele találkozik a mangában egy nő és feljegyzés készít miközben egy óriást folyton azt mondja neki. 

-Ymir...sama 

Na ő is egy ember volt.!


Annie célja mi volt megszerezni Erent mert Erenek egy olyan képesség van a birtokában ami a Majom óriásnak is képes manipulálni az óriásokat. 

Olyas mit is olvastam,hogy Bertoldot és Reinert is valamiféle erő kényszerítette a tetűkre,de falu ahonnan származnak valószínűleg nagy titkot őriz. 

Szerintem már gyerekkoruk óta az emberek ellen nevelték őket és mikor eljött az ideje tesztelték az emberiséget mennyire erősek és végül győztek az ő küldetésük véget ért,de volt még valami más amit meg kell szerezniük.

Eren!

2013. nov. 19. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Huh. Az hol volt benne, hogy az óriások építették a falakat? Ez amúgy lehetséges. Mármint, én már gondolkoztam azon, hogy az emberek hogy voltak képesek ilyen magas és hosszú falakat építeni, amikor közben elméletileg minden tele volt óriásokkal. De ha így van ahogy mondod, akkor nagyon kevés esélyük van arra az embereknek, hogy visszafoglalják a területeiket. Már az idióta óriásokat sem könnyű megölni, nemhogy azt, amelyik gondolkozik... Félelmetes helyzet lenne, az biztos. Meg reménytelen is...

Akivel az erdőben találkozott az a csaj, az a Sawney volt? De miért hívta Ymirnak? Amúgy ez nagyon elgondolkodtató rész volt, úgy mint a majmos is. Mármint, a majom még oké, hogy ember, de a "normál" óriások nem tudnak beszélni. Sőt, Eren óriása sem tud.

Ha az óriások már ilyen régóta ott élnek, miért nem ettek embereket, és miért nem vették észre őket?

Kísérleteztek az embereken az óriás-génekkel? Amúgy szerintem tényleg attól a szertől volt, mert ha nem, semmi jelentősége nem lenne annak, hogy beadta Erennek. Viszont abban is lehet valami, amit te mondasz, hogy örökölte, mert nem hinném, hogy ugyanazt az anyagot Annie, Berthold, Reiner, és Ymir is megkapta volna.

Nem hinném, hogy a majom Eren apja lenne, mert nem tudott a háromdimenziós manőverfelszerelésről, pedig az már az ő idejében is volt. A mangában elvett egyet egy katonától.

Mellesleg, hogy képesek az óriások átváltoztatni az embereket óriásokká? Itt arra gondolok, amikor a falu lakosai óriások lettek, és elkezdtem öldösni.


A kérdések inkább költőiek, mert találgatáson kívül nem nagyon kapnék rá normális válaszokat :))

Ja, és nagyon köszi, hogy írtál! ;))

2013. nov. 20. 18:29
 13/13 szilvia505 válasza:
100%

Na eléggé elkéstem de remélem tudok még segíteni XD SPOILER!!

Első kérdés: Az óriások úgy jöttek ahogy az emberek minden embernek van egy óriása csak nem tud róla és nem tudnak átváltozni óriássá valamilyen okból.

Második kérdés: Az óriások azért vannak a falban mert a falakat az óriások építteték. Ha a fal letörne amit a (25. rész végén muttatak)és fény éri őket akkor felélednek mert "energiát" kapnak.

Harmadik kérdés: Ez sját vélemény de szerintem a lábfejük miatt (óriások) nem tudnak lejeb ásni.

Negyedik kérdés: Az óriások

Ötödik kérdés: A koloszális az a Berthold a páncélos a Reiner. Annie a nőstény és ők hárman egy olyan faluból származnak a hol az emberek óriássá tudnak változni és le akarják győzni az emberiséget. Hogy Annie miért küzdött még tovább azt nem tudom mert ugye Reiner és Berthold át ált az emberekhez. Ők eredetileg a kordinátort keresték akik tudja irányítani az embereket (a kordinátor Eren)

Hatodik kérdés: Annie hogy óriás lehessen meg kellet ennie az apját mint ahogy Erenek is. Ezért Annie szomorú és ebből szerezte az erejét.

Hetedik kérdés: Egy olyan injekciót adott be nekei amitől egy ideig óriássá változott és Eren apja rávette Erent hogy egye meg.

Nyolcadik kérdés: Valószínüleg vannak a falon kívül emberek mert ha nem lennének akkor az óriások sem lennének mert minden ember egy óriás és akik a falon belül élnek azok addig nem leszenek óriások amíg megnem eszi őket egy óriás. (de ez nem biztos)

A koloszálísnak és a páncélosnak az a célja hogy meg keresék a kordinátort mert addig nem mehetnek haza mert az APE titan (a szőrös aki tud beszélni is) nem engedi csak akkor ha megtalálják a kordínátort.


Ha van mégkérdésed nyugottan írd meg válaszolok rá szívesen.

2016. jan. 11. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!