Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek szépen rajzolok?...

Szerintetek szépen rajzolok? Érdemes lenne tovább csiszolgatni a "tehetségem" vagy maradjon meg hobbinak?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

14 éves lány vagyok, imádok rajzolni (szerintem ceruzával a kezemben születtem :D) viszont a tehetségemet illetően kisebb nagyobb kétségeim támadtak. Így a véleményetekre lennék kíváncsi, itt van egy "pár" rajzom :) :


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. júl. 10. 21:34
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
Ne már én ugyan csak 13 vagyok de fele annyira se tudok rajzolni mint te! Ezek mellet imádok úgyhogy folytatom. Ha szeretsz rajzolni akkor már azért megéri! És persze vannak a szuper tehetségek, de őket nem kell figyelembe venni. Csináld és fejlődsz. Maximum a vége az lesz hogy csak hobbiból rajzolsz.
2014. júl. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! :)
2014. júl. 11. 16:37
 13/33 anonim ***** válasza:

Komoly ez a kérdés? :D

Mocskosul jól rajzolsz ;)

Az első kettő és az utolsó előtti jön be a legjobban.

Egyébként az hogy Edward Kenwayt rajzoltad, meg külön plusz pont nekem mint AC fannak :)

2014. júl. 11. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
0%

Hát az előző válaszolók alapján ha nem akarod nem olvasod el (azt mondták aki nem biztat hagyd figyelmen kívül), de mint szakmabeli (Shinjou Mayu, Kawashita Mizuki és Tite Kubo rendszeres asszisztense), le kell írnom.


Nem igazán szeretem, de most kénytelen leszek a hideg, kritikus palit játszani.


Az első az jó. Sőt! Nem is kicsit! Az orr picit furán áll, de nem baj, mert az nem egy olyan erős fókuszpont, hogy zavaró legyen. Szóval gratulálok hozzá! Jól sikerült.


Viszont a maradék 5 nem túl jó. :(


Az edward_kenway képen teljesen elrontottad a perspektívát, és a haj felső részét. A sok extra vonal pedig a kezdők egyik rossz tulajdonsága, ezért nem hibáztatlak. Egy gyenge fanart-nak elmegy.


A dave kép egy laza meme oldalra elmegy, de művészi vonalon nem állná meg a helyét. Nem tartasz határokat, nincsenek befejezve a vonalaid.


Az asdasd képhez nem igazán lehet mit hozzászólni. Egy vázlatnak jó. De kész rajznak nem. Az arcot eléggé elrontottad, aránytalan, kicsit széthúz. Viszont a test és a kartartás jó.


A w___W képre kb annyit mint az elsőre és a harmadikra együtt. Jó-jó, kifejezetten jó, viszont nincsenek határok, bizonytalanság érezhető a rajzból (legalábbis szakmai szemmel).


Az utolsó kép pedig olyan, mintha valaki paint-ben összehúzogatta volna. Nem tudtad mit akarsz, csak azért csináltad, hogy legyen egy rajzod. Ez a lehető legrosszabb! Ha nem tudod, hogy pontosan mit és hogyan akarod rajzolni (rajzban nagyon-nagyon ritkán!!! jön elő az "evés közben jön meg az étvágy" verzió), akkor már rég elfelejthető az a rajz!


Bocsi, de kénytelen voltam elmondani. Az itt lévő emberek rajz témában általában megpróbálják biztatni a kérdezőt, akkor is ha rossz. Ezzel egy a gond. A hamis remény. Ha gyakorolsz, akkor jó amatőr rajzoló lehet belőled. Talán még egy közepes szintű is. Viszont profi nem igazán lehet belőled.

2014. júl. 11. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:

ha már kenwayt rajzoltál, ezio-t vagy valamelyik másik assassin-t nem rajzolod le kapucnistól?:D

amúgy szerintem jók a rajzaid, én 14 éves fiú vagyok, egy embert nem tudok normálisan lerajzolni xdd

2014. júl. 11. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a véleményeket! :)

A 14-es válaszolónak pedig kifejezetten köszönöm, ilyen jellegű válaszokat is vártam, elsősorban nem biztatást, dicséretet szerettem volna látni, hanem építő jellegű kritikát, és őszinte véleményt, akár szakmai szemmel, akár nem. Szóval akkor a rajzaimról: Ezek a rajzok maximum 1 órán belül készültek, így természetesnek tartom, hogy nincsenek olyan hű de jól kidolgozva. Őszintén szólva nehezemre esik több órákat a rajzaim felett görnyedni, inkább újakat kezdek, nem szeretek sokáig egy rajzon dolgozni, így hát ezen rajzaim mindegyike egy vázlat. :) Így ezzel tudnám csak magyarázni, a színezés hanyagságát és a vonalak összevisszaságát. Ami pedig az utolsó képet illeti nekem valamiért tetszik, bár csak lineart, a színezéséhez lusta vagyok. Minden esetre köszönöm a véleményt!:)

2014. júl. 11. 22:12
 17/33 A kérdező kommentje:
15-ös válaszolónak: Van mindegyikükről rajzom, nagy gamer vagyok, az AC-t pedig kifejezetten szeretem. Csak azokat a rajzokat töröltem, nem is tudom miért. De ha akarod, megmutathatom a női karakterek rajzait :D
2014. júl. 11. 22:14
 18/33 anonim ***** válasza:
Küldesz itt vagy priviben azokról a rajzokról képet?:D
2014. júl. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:
Nem találom őket :/ Pedig úgy emlékeztem, hogy nem töröltem :(
2014. júl. 12. 16:26
 20/33 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon jók, 14 évesen bőven átlag fölött vagy, szerintem az egyik válaszoló (nem tudom hanyadik), egy kicsit túlságosan is lehordott ezzel a "sose lehetsz profi" szöveggel, hiszen még csak 14 éves vagy, bőven van időd még fejlődni, de már jobbak a rajzaid az enyéimnél, az biztos :)


Egyébként milyen eszközökkel rajzolsz? Ezek papíron vannak, vagy digitalizáló táblával/tablettel, vagy mivel? :D

2014. júl. 12. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!