Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek szépen rajzolok?...

Szerintetek szépen rajzolok? Érdemes lenne tovább csiszolgatni a "tehetségem" vagy maradjon meg hobbinak?

Figyelt kérdés

Sziasztok :)

14 éves lány vagyok, imádok rajzolni (szerintem ceruzával a kezemben születtem :D) viszont a tehetségemet illetően kisebb nagyobb kétségeim támadtak. Így a véleményetekre lennék kíváncsi, itt van egy "pár" rajzom :) :


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



2014. júl. 10. 21:34
1 2 3 4
 21/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Wacom tablettel rajzolok (GD0912U-val), ajándékba kaptam és nagyon megszerettem :)

Itt van még két rajz, ezek már nem vázlatok,bár a kettővel készültem el 2 és fél óra alatt:

[link]

[link]

2014. júl. 13. 15:00
 22/33 anonim ***** válasza:

Ismét én! :)


Nos. Az 1. kép egész jó (a 2 új közül) egy amatőr rajznak. Mondjuk a vállrész (konkrétan a jobb kar szöge) elég furcsa. Meg a térdek aránya, mintha a jobb oldalit (még ha a bal lába előrébb is van) levágtad volna.


A 2. kép már egy felsőbb kategóriás amatőr rajz. Ami viszont nem jó benne, az a srác szeme, és a ruhák.


Ahogy elnéztem, az összes képen (legalábbis a rövid rajzoknál) a ruha az ami nem az erősséged, illetve a perspektivikus rajz. Erre nagyon oda kéne figyelned.

2014. júl. 13. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
Oké, tisztában vagyok vele, a ruhák megrajzolása nem az erősségem. Viszont még lenne egy kérdésem- , mint 14 éves, ahhoz képest jó amatőr rajznak, vagy alapból megállná a helyét? :)
2014. júl. 13. 21:17
 24/33 A kérdező kommentje:
Egyébként köszönöm az ismételt véleményed :) Ez lemaradt
2014. júl. 13. 21:17
 25/33 xMazsolax ***** válasza:
elmehetnél egy mangakának:D
2014. júl. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
Hogy megállná-e a helyét, mint egy 14 éves rajza? Igen! De ennyi. Nem 14 éves szintű profi rajz, csak 14 éves szintű amatőr rajz. Annak viszont egész jó.
2014. júl. 14. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

Megnéztem az elsőt.. És az első mondatom:

"Te szemét! :0"

Még kérdés? Csatlakozom az elöttem szólókhoz és szétosztogatom a rajzaimat a hajléktalanoknak takarónak,vagy mennek papírgyűjtésre.. Esetleg gyújtósnak nagymamámhoz..

Csak így tovább!

2014. júl. 14. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim válasza:

Kedves 14. Válaszoló!

"Az utolsó kép pedig olyan, mintha valaki paint-ben összehúzogatta volna. Nem tudtad mit akarsz, csak azért csináltad, hogy legyen egy rajzod. Ez a lehető legrosszabb!"

Nem hiszem, hogy azért mert szegény lány csinált egy line art-ot, ennyire le kéne savazni. Tudod, ez egy külön "ága" a rajzolásnak...

Az meg, hogy nem igazán lehet belőle profi rajzoló, ezt te így nem döntheted el. Láttad pár rajzát, és? Ennyi alapján egy ember képességeit nem lehet megítélni.

2014. júl. 16. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:

Kedves előttem szóló!


"Nem hiszem, hogy azért mert szegény lány csinált egy line art-ot, ennyire le kéne savazni. Tudod, ez egy külön "ága" a rajzolásnak... " - Igen, tudom. Viszont egy "sima line art" az nem ilyen. A line art-nak is megvan a maga technikája, és ha nem azzal készül, akkor az nem az. Ilyen egyszerű. Ebben a témakörben (rajzhoz pont illik :) ) a kritika fekete fehér. Vagy olyan amilyennek lennie kell, vagy nem elfogadható!


"Az meg, hogy nem igazán lehet belőle profi rajzoló, ezt te így nem döntheted el. Láttad pár rajzát, és? Ennyi alapján egy ember képességeit nem lehet megítélni.

" - Mint említettem Shinjou Mayu, Kawashita Mizuki és Tite Kubo rendszeres asszisztense vagyok. Én állok közvetlen kapcsolatban a kiadókkal. Pont hogy az az én dolgom, hogy eldöntsem megfelelő-e a rajz, hogy egyáltalán elküldjük a kiadónak, és ha nem, akkor segítsek kijavítani. Lassan (4 hónap múlva) 15 éve mangakák mellett dolgozással a hátam mögött, meg tudom ítélni (stílusfüggően) 4-8 rajzból, hogy az illető milyen szintet érhet el maximum. Ugyanis 15 éve az a munkám, hogy (többségében) profi mangakák rajzait kritizáljam.


Köszönöm. A témát ezzel inkább lezárom ;)

2014. júl. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
O.O .... hallod-e testvírem, van benned tehetség :D
2014. júl. 24. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!