Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Free! Animét miért utálják...

A Free! Animét miért utálják sokan?

Figyelt kérdés
Leginkább azt hozzák fel ellene, hogy fanservice (nem tudom magyarul mi erre a megfelelő szó). Ezzel nem értek egyet mivel a Free!-ben úszásról van szó, hát szegények nem úszhatnak talpig ruhában. Aki nem szerette az azt írja le miért nem, aki szerette meg azt, hogy mit gondol az animét ért támadásokról.

2015. jún. 4. 20:09
 1/10 anonim ***** válasza:
23%

Nekem nincs különösebb bajom vele, csak olyan volt mint újra nézni a K-on!-t bishoujo helyett bishi kiadásban. 0 történet keretében aranyos "kislányok" hétköznapjait mutatják be. 3000. ilyen animének már unalmas volt. Hiába a yaoi felhang ha ennyire lapos az egész. ˘-˘"


Akkor már inkább az Orenchi no Furo Jijo. Az legalább vicces.

2015. jún. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
17%

Hát az első évadát élveztem. Tetszett ez az úszós sztori, szép volt a grafika, stb.. Aztán volt az a rész a szigeten, mikor majdnem szájból-szájba... na ott kicsit elment a kedvem. A 2. évadból kb. 3 részt ha láttam, de szerintem az nem nagyon szól semmiről se szóval kihagyom. A yaoi meg fúj! Az ördög teremtménye! :D Bár talán nem is az ördögé, még benne is van annyi kegyelem, hogy nem szabadítja ránk... XD Egy aranyos, enyhe shonen ai megint más...

Orenchi no Furo Jijo nekem is nagyon tetszett. Annyira cuki! >///<

2015. jún. 4. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%
Mert hiába barátságról meg hasonló csillámpóni-hányásos dolgokról van benne szó, az egész olyan mint egy meleg hárem, és a yaoit meg kevesen szeretik. (Köztük én se.) Nincs bajom a melegekkel, de nekem már nem bírja a gyomrom, pont úgy, ahogy a hetero háremeket sem, szóval ja.
2015. jún. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%

Funservice. Ennyi a lényeg. Csak erről szól. Nem kell szeretni, de be kell látni, hogy fiúknak van vagy 2000 ilyen, addig a lányoknak csak ez.

Az én próblémám az vele, hogy mindenhol ezt látom.

2015. jún. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hát igen ez egy eléggé megosztó anime.
2015. jún. 6. 11:06
 6/10 anonim ***** válasza:
64%

Tényleg nagyon sokan támadják emiatt (yaoi beütés, mondjuk nekem nem ez jött le, de mindenki mást figyel), meg hogy nincs olyan hű de nagy története. Szerintem pont ez a jó benne. Sok animét nézek, azért néha kikapcsolódást jelent ilyen egyszerűeket nézni, amelyekben nincsenek bonyolult szálak, ellenben a versenyek közben szinte pattogtam, hogy menj, menj, sikerül, nyerhetsz, meg hasonlók. (Bár minden más versenynél-meccsnél ugyan ezt csinálom ^^') A grafikája mindemellett gyönyörű, a víz fontossága miatt kihangsúlyozza a kék színt, amit imádok :3

Összefoglalva: Elég támadható, de aki élvezni akarja az animét, és nem a lehetséges yaoit keresi benne (mert szinte minden animében lehetne így találni, vagy ecchit, vagy akármit) az élvezni is tudja, és fogja is.

2015. jún. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én nem vettem észre benne semmi yaoi beütést.(Oké volt benne néhány olyan rész amire rá lehetett volna mondani hogy melegek de akkor sem azok.) Konkrétan hányok a yaoiktól(és társaiktól). Szerintem ez egy jó kis anime volt jó rajzolással, nem túlzottan pörgő (de mégsem unalmas) eseményekkel és úszással. Aranyos anime volt szerintem. :)

Ja egyébként nem mondok semmit a "támadásokra", ízlések és pofonok.

2015. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
#7: Hát igen. De tudod, aki yaoit akar látni benne, az yaoit is fog látni benne. Mármint beleképzeli. Akár a szigetes-edzőtáboros történet kapcsán is lejöhetett, a lélegeztetés miatt. De nem tudom, hogy a fújoló emberek mit tennének, ha a legjobb barátjukat kéne lélegeztetniük. Valószínűleg semmit.
2015. nov. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

#8: Igen aki keres az találhat mindenben, de nekem ezt mint izgalmas shounen ai/yaoi beütésű animét ajánloták a fanok. A lélegeztetős jelenetben azért csalódtam, mert nem merték bevállalni a tényleges újraélesztést. Pedig akkor még úgy is könyveltem volna el, mint igazán felnőtt és oktató célzatú történetet, hiszen egy ilyen helyzet bárkivel előfordulhat, de a legtöbben nincsenek felkészülve és bepánikolnak. Így csak sima fanservice, amivel bebiztosították, hogy a fujoshik megvegyék a DB kiadást "hátha benne van" alapon. Egyébként az egyetlen gyanús karakter a kis szöszi, de ő sem feltétlenül meleg, inkább egy szociopata sorozatgyilkosra emlékeztet.


(#1 voltam)

2015. nov. 3. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Lynmei válasza:
71%

Hmmm. Ez egy érdekes kérdés és érdekes téma.

Én követem a Free!-t a kis 30 másodperces reklámszösszenet óta.

Akkor még azért szurkoltam, hogy ne legyen yaoi, valahogy azt olyan kínosnak találtam.

És végül kijött az anime. Idővel nagyon megszerettem, mert imádom az úszást, és BAKKER! az első úszós sport-anime! Igen, az úszással együtt jár az úszóruha és az úszók persze izmosak, úgyhogy itt a fanservice elkerülhetetlen, de azért szándékos is.

Azzal egyet értek, hogy a fanservice animék sokszor tudnak irritálóak lenni. Viszont nem sok olyan anime lehet, ami nem yaoi és mégis félmeztelen férfitestekkel gyönyörködteti a nézőket.

Habár nem tudom, hogy hivatalosan igaz-e, de a Free! elvileg igenis yaoi-nak készült. Ennek a nyomai nekem annyira feltűntek, hogy én ez miatt hivatásos yaoista is lettem.:P De aki erre nem figyel, azt is nagyszerűen leköti maga a történet.

Azért jó a Free!, mert aki akar, vagy úgy látja shippelheti a karaktereket össze-vissza, de kimondottan sose fogják yaoi műfajba sorolni ezt az animét.

A Free!-n kívül ezer meg egy olyan anime van, aminek semmi világmegváltó története vagy mondanivalója sincs, mégis nézhető és nézik is, pusztán kikapcsolódásból, és/vagy a bája és a humora miatt.

Szerintem a karakterek szerethetőek, a dráma épp csak annyira van jelen, hogy ne legyen unalmas a történet valamint a KyoAni emberfeletti gondossággal odafigyelt a részletekre.

A fiúk testfelépítése tükrözi, hogy az általuk kedvelt úszásforma melyik izmaikat dolgozza meg, a víz és a környezet részletgazdag ábrázolásán kívül kiemelném, hogy Iwatobi városát egy Japánban lévő Iwami nevű városkára alapozták. Vagyis inkább a szó legszorosabb értelmében lemásoltak minden egyes kavicsot és repedést. És ugyan így Ausztráliával is az Eternal Summer-ben.

Minden animének, ennek vannak imádói és utálói is.

És tiszteletben is tartom, ha valakinek nem tetszik.

A hater-ekkel és a shippingwar-okkal meg nem is érdemes foglalkozni ;)

2015. dec. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!