Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Szerintetek milyen erős lehet...

Szerintetek milyen erős lehet Superman, mennyi lehet a harci ereje?

Figyelt kérdés

Az Acélember cimű filmben lévő Supermenra vagyok kiváncsi, összehasonlítva a Dragon Ball széria harci erőivel.


Oké tudom hogy csak A Dermesztős részek közepéig mérték a konkrét erejüket, de azért lehet viszonyítási alap.



2016. ápr. 27. 00:48
1 2 3
 11/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!Valaki itt emlegette a képregényes Supermant. De mint írtam én konkrétan a legújabb és szerintem legreálisabb Supermanre az Acélember filmben látott erejére gondoltam.

(+Batman Vs Superman)

Mivel a két filmben elég sok mindent láthattunk kb le lehet szűrni az erejét.


Valaki írta hogy 100 tonnát képes megemelni. Ez kapásból nagyon kevés,eleve pl Hulk egy 60 tonnás Abrams harckocsit, elhajított vagy 10 km-re.

Nos Superman valószínűleg Hulknál is erősebb a földön. Tehát nyilván nem 100 tonnát tud megemelni.

Eleve a Batman vs Supermanben egy kb 50 ezer tonnás hajót húz elfelé. Szóval szerintem legalább 20 ezer tonnát könnyedén meg tudna emelni.


Az egyenleted további része viszont jó alap lehet.

Tehát eszerint egy átlag ember ereje 5 egység, és 80 kiló aminek a 40% át megemeli az 32 kg.

Viszont Superman 20000000/32 = 625000. Tehát 625000 szer erősebb mint egy ember azaz 625000*5= 312500 a harci kapacitása


Azaz Ginyut szarrá verné, de Freezát már nem.



Persze ahogy sokan írták az ereje korlátlan is lehet a Nap miatt a földön. Akkor viszont felesleges számolgatni.

2016. ápr. 27. 13:48
 12/23 anonim ***** válasza:

Nos azt, hogy 100 tonnát képes megemelni én rengeteg helyen olvastam de nyílván többre is képes lehet.


Viszont azért egy filmet összehasonlítani egy rajzfilmmel szerintem nem szabad. A rajzfilmben Vegeta még a gyengébbik formájában is fél kézzel elpusztított egy bolygót. Ilyesmi azért filmben ritkán fordul elő :D

2016. ápr. 27. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Oké akkor az acélemberes superman-t nullába vernék Gokuék , pont azért amit leis írtam , ott ugye nincs korlátlan ereje (még?!), ellenben sebezhető mint ahogy kifejtettem a Zod elleni résznél , tehát ez alapján könnyűszerrel legyőznék őt.

(4es voltam)

2016. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
De Zod kriptoni, kriptoni sejtszerkezettel. Szerintem a filmben is azért sebezhetetlen, mert a sejtjei az elnyelt napenergia miatt egy védömembránt hoznak létre. Vagy az elméje telekinetikus pajzsot, az most mindegy. Valszeg egy másik kriptoni testével érintkezve ez semlegesítődik, ezért tudják egymást sebezni. A képregényben pont ezért veszélyes rá a mágia, mert a mágikus mező is semlegesíti eut a passzív mezőt. Az új filmet nem láttam, de Diana miatt gondolom mágia is van.
2016. ápr. 27. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
40%
Nem lehet, hogy az a 100 tonna 100000 tonna volt? Olyat asszem már olvastam.
2016. ápr. 27. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Goku ugyanis ő is képes lenne elpusztítani egy bolygót, attól,hogy nem teszi, az ereje megvan hozzá. Gyorsaságban sem maradna nagyon alul főleg ha a mostani formáját nézzük. :) de lehet csak az elfogultságom miatt mondom ezt :/ egyébként neten van egy videó amiben kielemzik mindkettőt, a képességeiket, erejüket stb aztán egy látványos animációban egymásnak eresztik őket. Van benne kriptonit is ;) keressetek rá
2016. ápr. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:

Utolsó: Köszi, megnézem a videót :)


Egyébként attól hogy felrobant egy bolygót, még Supermant nem öli meg, mert sokkal erősebb a sejtszerkezete, hisz másik Galaxisból származik. Ráadásul Goku szívná meg mert ő azonnal meghal az űrben.


Egyébként miért hasonlítja mindenki Goku ellen?


Én tulajdonképpen az erejére voltam kíváncsi, ha a Dragon Ball-os harci erőket vesszük alapul.

2016. ápr. 27. 23:21
 18/23 anonim ***** válasza:
A bolygó elpusztítást arra értem hogy Goku van olyan erős hogy elpusztítson egyet :) magyarul nem gyenge. Azért hasonlítjuk hozzá mert egy ikonikus karakter, szinte mindig legyőzi az ellenfeleit stb. Epic fight lenne az biztos :)
2016. ápr. 28. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
YouTube-on van pont egy superman vs songoku összehasonlítás, elég jó.
2016. máj. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Ugye egy harcban nem csak az nyer aki erősebb a másiknál erre jo példa a harci erő ami magába foglalja a teknikákat harci stratégiát és egyebeket nos ebből supermanak nincs semmi... A Batman vs supermanböl lehetett látni a szuper erő nélkül bármely átlagos fickótol kikapna goku ellenben már gyerek kora óta harc művészeteket tanult nem is beszélve hogy egy harcos nép a saiyanok leszármazottja és a dragon ball super ben látottak alapján goku el kenné superman száját legyen az arany ezüst vagy modern kor és az hogy superman fel tud emelni 1 bolygót gokuek meg már a Z ben tudtak pusztítani bolygókat
2018. márc. 17. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!