Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen hatással volt rátok a...

Milyen hatással volt rátok a Hetalia?

Figyelt kérdés

Már több mint 6 éve ismerjük a Hetaliát. Olvastam, hogy akik megszerették ezt az animét / mangát, jó jegyeket kaptak történelemből. A kicsit idősebbek meg kedvet kaptak a nyelvtanuláshoz (pl. finn, orosz, német). Voltak, akik megkedvelték azokat a népeket, akiket korábban nem (olaszok, amerikaiak, románok, stb.)

Azt is olvastam, hogy a japán Hetalia-rajongók rákattantak az utazásra. Többnyire Európába utaznak a kedvenc karakterük országába és kiposztolják a Twitterre.



2016. okt. 18. 21:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Megszerettette velem a történelmet meg a földrajzot (amit aztán a későbbi történelem és földrajz tanárom szépen ki is ölt belőlem), a jegyeimen nem változtatott, mert mindig ötös voltam belőle.

Igazából más hatása nem volt. Talán azt egy kicsit befolyásolta, hogy második idegen nyelvnek az oroszt választottam, de arra nagyobb hatással volt apa meg a környezetem.

Utazni mindig szerettem, de inkább az országon belül, idegen országok közül Oroszország és Japán érdekel, meg esetleg valamelyik arab ország, az európai országok annyira nem érdekelnek.

Úgyhogy igazából olyan nagy hatással nem volt rám, régen segített élvezni a törit meg a föcit, és ennyi.

2016. okt. 19. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Könnyebben meg tudom tanulni a törit.És
2016. okt. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok véletlen elküldtem az üzenetet úgy,hogy nem fejeztem be.

Szóval könnyebben tanulom a törit és könnyebben meg jegyzem a történelmi eseményeket,úgy,hogy az országok helyébe képzelem a Hetalia szereplőket.Ez most lehet,hogy hülyén hangzik,de nálam bevállt.Azóta jobbak a töri jegyeim.És persze én is szeretnék eljutni különbféle országokba. :)

2016. okt. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálam is az a helyzet, hogy megkedveltem a törit(amit eddig szörnyen unalmasnak tartottam) és a föcit. Néha dolgozatok előtt írok fanfictiont és utána végig mosolygom a dogát. Ezenkívül elkezdtem több nyelven tanulni(többek között japánul),mert egy csomó minden kiderül a nyelvből az adott nép kultúrájáról. Ezek tanulásához sokat segít az, hogy sok olyan olvasnivalót találok neten az adott nyelvből(szinte minden nyelven van heta fanfiction), amely érdekel.

Az alapvető műveltségem is bővült jópár információval (merthogy elkezdett érdekelni a töri és így egy csomó dolognak utánanéztem).

Szeretek/szeretnék utazni Európában(de Japánba és Kanadába is legalább egyszer el akarok jutni), mert érdekel más népek kultúrája.

És még valami: eddig ha megkérdezte valaki tőlem,hogy melyik tantárgyat szeretem, nem tudtam válaszolni, ma pedig....

A nyelvekből pedig fogok nyelvvizsgázni, ami ma elég fontos, főleg ha diplomát akarok.

2016. okt. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Azóta megszerettem a törit. Utazni meg eddig is szerettem, de most még jobban .:D
2017. márc. 26. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Azt is olvastam, hogy a japán Hetalia-rajongók rákattantak az utazásra. Többnyire Európába utaznak a kedvenc karakterük országába és kiposztolják a Twitterre."


Fuu, de bírnám ha valamelyik elindulna Európa felé csak úgy a vakvilágba és a reptéren jönne rá hogy Poroszország nem létezik :"D


Amúgy viccet félretéve segített jobb hegyeket szerezni töriből, illetve egy csomó ország fővárosát megtanultam vele, de sajnos föcin ezt nem hasznosíthattam, mert amikor a Hetát megismertem, már nem volt föcim :"D

Ezen kívül a németet mint nyelvet és mint kultúrát is nagyon-nagyon megszerettem, szeretnék majd egyszer németül is megtanulni ^^

Ja, meg azt is sikeresen elintézte, hogy ne bírjak ránézni egy olaszra röhögés nélkül, ami gázos, mert olaszt tanulok és elég sok olasz ismerősöm is van XD

2017. aug. 5. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!