Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Ki az, akit érdekelnek az...

Ki az, akit érdekelnek az elsősorban seinen/josei műfajú animék?

Figyelt kérdés

Pl ilyen

jellegűek:


Gunslinger Girl (pszichológia, erőszak)


Bunny Drop (gyermeknevelés)


Talán érződik a kérdésemből, hogy hiányolom a 20-50 éves animenézőket.

Sajnos nem vagyunk túl sokan felnőtt magyarok, ilyen érdeklődéssel. (Japánban már annál inkább.)



2017. ápr. 9. 19:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Lehet,hogy gáz de én 11 vagyok,és nagyon szeretem az ilyeneket.Olyan családban élek,ahol tele van ehhez hasonló könyvekkel az egész ház,és unalmamban jó érzés ezeket olvasni,és mivel eléggé szeretem az animéket,ezért jó párat láttam már,és nagyon tetszettek;)
2017. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Értelek. Ha nem kamu az életkorod, akkor elismerésem, hogy érdekelnek téged az elsősorban felnőtteknek szánt animék. Persze nem biztos, hogy minden átmegy számodra, de feltételezem, hogy sok mindent értesz, léteznek kivételes gyerekek is, akik az életkorukat meghaladó értelmi képességgel rendelkeznek, vagy legalábbis valamely rész-IQ, vagy más tényező tekintetében.


Itt publikusan a kérdésemnél érdekelne, milyen seinen/josei animéket szeretsz és miért? :)


Ezen kívül más, ilyen érdeklődésűek válaszát is várom, elsősorban 25 körül vagy inkább lehetőleg felett. Mivel a saját generációmból itt nehéz találni olyat, akivel kérdéseket lehet megvitatni, és őrájuk is kíváncsi vagyok. :)

2017. ápr. 10. 20:04
 3/12 A kérdező kommentje:

Még annyit, hogy a kedves első válaszolót mindenesetre óva intem a korhatáros tartalmaktól, pl az erőszakosabb guro műfajtól (a shounen-féle akciónál sokkal durvább), amely 18+, valamint a szexuális tartalmaktól, melyek szintén 18+-osok.


Az alábbi honlapnak eléggé kiterjedt adatbázisa van, téma- és műfaj megjelöléssel. Az adatbázisukból megállapítható adott animéről, hogy korhatáros-e, vagy sem. (Ebben a cikkek menüjükön belül a "(japán) kifejezések" almenü segítséget nyújt, ha szükséges.)


animeaddicts.hu


De pl a filozofikusabb művekről, vagy akár a gyerekneveléssel kapcsolatos animéket bátram ajánlhatom 11, 14 stb évesek számára is. :) Már akit érdekel, és befogadó rá.


De létezik számos olyan seinen és josei is, melyek egyaránt kamaszoknak és felnőtteknek valóak.


Csak a biztonság kedvéért tettem ezt a kiegészítést.

2017. ápr. 10. 20:11
 4/12 anonim ***** válasza:

Chihayafuru

Omohide Poro Poro

Orange

Wild Adapter

Death Parade

Usagi Drop(csak azt már írtad)

2017. ápr. 11. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi, de nem anime tippeket kérek ennél a kérdésnél, hanem hogy vannak-e ilyen érdeklődésűek, és hogy pl ők mit és miért szeretnek a felnőtt animékben? :)
2017. ápr. 12. 20:26
 6/12 anonim válasza:
Szia. Én tizennyolc éves vagyok, de a legtöbben a korom saccolását huszonháromnál kezdik. Én túlnyomó többségében a seinen műfaj iránt érdeklődöm. Az említetteken még pont nem láttam, de úgy vélem, lehet velem társalogni.
2017. ápr. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Pszichológiában egyébként viszonylag jártas vagyok, ha ez számít
2017. ápr. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Oké, akkor, kedves frissen regisztrált illető, ha van kedved, mesélj, milyen animéket szeretsz, és miért? Egyébként én mindenféle korosztályból szeretek animéket, de azokat, melyek legalább vmilyen szempontból igényesek, tartalmasak, kifejezőek.
2017. ápr. 19. 11:56
 9/12 anonim válasza:
Leginkább a mélyebb tartalom érdekel, illetve a különleges megvalósítás. Például utóbbi kategóriába sorolnám a Baccano!-t, vagy akár a Bakemonogatarit. Olykor romantikus darabokat is megnézek, például az ,,animés korszakomat" az Angel Beats-el kezdtem. A magyar szinkront inkább kerülöm, bár a Death Note-ot, illetve a Fullmetal Alchemist-et szinkronnal néztem. Kedvenceimként a Steins;Gate-et, a Mushishi-t és a Durarara-t tartom számon, igaz, utóbbi esetében az első évad jobb volt, mint a többi. Nos, lényegében ennyi.
2017. ápr. 19. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Értem. Nos, nekem kicsit más a véleményem ezen animék némelyikének színvonaláról, de azért köszi a választ.
2017. ápr. 19. 13:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!