Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket ajánlani, ahol van szerelmi háromszög? Nem a csöpögős szerelmi regények érdekelnek elsősorban, hanem ahol van kaland, harc, háború stb.

Figyelt kérdés
2011. dec. 27. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Éhezők viadala! =D Karácsonyra kértem az első részt, tegnap reggel kilenckor belekezdtem és este hétkor pedig befejeztem =D Egyszerűen ittam minden szavát, áh...

Disztópiás regény, arról szól, hogy egy országban tizenkét körzet van, és évente megrendezik az Éhezők Viadalát. Ez olyan, mint nálunk az olimpia. De itt sorsolással döntik el, ki vesz részt rajta, minden körzetből egy fiút meg egy lányt választanak. A főszereplő a tizenkettes (a legszegényebb) körzetben lakik, és végülis ő lesz a körzete lány kiválasztottja. A viadal arról szól, hogy összeeresztik ezt a 24 versenyzőt, akiknek meg kell ölniük egymást, mert csak egy maradhat életben. Jéézusom, imádtam!

Ebben még nem éleződik ki a háromszög annyira, csak a következő két kötetben fog, amit még nem szereztem be, de mindenképp a polcomon a helye! Nem is gondoltam volna, hogy ezt így fogom szeretni. Jövőre adják ki a belőle készült filmet, már azt is nagyon várom.

Hát, remélem, tudtam segíteni.

2011. dec. 27. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
szia:D hát én 3nap alatt kiolvastam mind a 3at, egyszerűen nem tudtam letenni, pont ezért kérdeztem, hogy van e még ilyen hasonló. Tegnap olvastam ki, és most olyan nagy hiányérzetem van, kár hogy nem folytatják. A vége elég durva....:D
2011. dec. 27. 18:31
 3/4 anonim ***** válasza:
ÉHEZŐK VIADALAAA! Az egy olyan könyv, amit minden embernek el kéne olvasnia, látom, meg is tettétek. :) Nekem is három napomba telt a 3 rész, az elsőt 4-edjére olvasom. Megunhatatlan! :)))
2012. febr. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok. Ugyan nem könyv, hanem film, a Pearl Harbor. Nem tudom, láttad-e már, de az egy olyan film, ami kötelező lenne az emberiségnek. Már csak a története miatt is... bár hozzá kell tenni, elég megosztott a tábor.

Az egyik fele elkönyveli egy "túlérzelmes, nyálas, hiteltelen és unalmas amerikai propaganda filmnek", a másik pedig - mint én - egyszerűen beleveszik a történetbe. Engem kiszakított, hogy a tesómért kell menjek zongoraórára, és majdhogynem fájt kiszakadni a hangulatból. De az egy olyan film, ami napokig nem megy ki az ember fejéből, akár tetszett neki, akár nem. Gondolkozni kezd rajta, és alig bírja felfogni, hogy - nem is olyan régen - még ilyen volt a világ, és hogy ez az egész tényleg megtörtént. Komolyabb ugyan, de szerintem a legerősebb film - minden téren - amit valaha láttam. Ugyan a kettő ég és föld, de a hatása szinte pont olyan volt nekem, mint az Éhezők Viadalával. Mindkettő 100%-osan beszippantott. :)

Minden megvan benne, amit kértél: kaland, háború, harc, és persze a szerelmi háromszög.

Kötelező megnézni! :)))


13L

2012. febr. 19. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!