Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Olyan anime, amiben a főszerep...

Olyan anime, amiben a főszereplő mentálisan negatív irányba átalakul?

Figyelt kérdés
Pl. Tokyo Ghoul (tudom, nem a legjobb, de csak ezt ismerem)

2017. ápr. 16. 15:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem teljesen, de Berserk.
2017. ápr. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az anime folyamán változzon. Köszi!
2017. ápr. 16. 19:21
 3/13 anonim ***** válasza:

Konkrétan mindegy számodra, hogy már az elején azt mutatják, hogy negatív lett, és csak utólag vázlatosan bemutatják az előzményt? Vagy végig szeretnéd nézni, ahogy pszichopatává válik?


Egy kulcsszó: yandere.


Általában a yandere szereplős animékben a yandere szereplő eleinte cukinak látszik, de vagy kiderül róla idővel, hogy pszichopata, vagy ritkább esetben még valóban normális eleinte, és pszichopatává válik.


Ha ez megfelel számodra, akkor regizz ide, hogy tudj kulcsszavakkal keresni:


animeaddicts.hu


És rengeteg ismertetőt kidob, yanderés mangára is, animére is.


A kérdés az, hogy a fenti változatok neked oké?

Vagy pedig te kifejezetten olyanra vágysz nézni, hogy eleinte egyértelműen normális a karakter (nem csupán látszólag az), de az anime folyamán ténylegesen negatívvá válik?

2017. ápr. 16. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Már fenn vagyok AA-n, de köszönöm, nagyon kedves vagy :) . És, igen, olyanra gondoltam, amiben először tényleg normális majd később változik meg. Yandereket nem igazán csípem. :)
2017. ápr. 16. 21:46
 5/13 anonim ***** válasza:

Amit írtam, Berserk, abban a főszereplő az elején egy mondhatni átlagos zsoldosnak tűnik, de később mások befolyására és az életének változása miatt egyre elborultabb lesz.

1997-ben volt az 1.évad, tavaly a 2., jelenleg megy a 3.

A 97-es a történetbeli "békeidőkről" szól, így szinte végig lájtos. Az 1. rész első jelenete, az utolsó kb. 2 rész, és valahol a közepén van a durvább, igazi Berserk feeling. Így a 97-es egyesek számára unalmasnak tűnhet.

2017. ápr. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Death Note?
2017. ápr. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Tényleg, előző, a Death Note remek példa erre... Bár az klasszikus, biztos ismeri a kérdező.


Kérdező, így már értem, milyet szeretnél... akkor:


Kokoro Connect


De ezt csak úgy érdemes megnézni, ha (inda) megnézed a ráadás négy OVA-t is:

a 13-17.részeket.


Az OVA-kban jön ki nagyon azon bizonyos szereplő néminemű negatívvá válása, bár nem teljesen, mert egyfelől részéről is születik belátás, ha nem is minden téren; valamint a negatívumai egy része csupán kiderül a néző előtt, mert a többieket nem akarta addig terhelni, de másrészt meg valóban több szempontból negatívvá válik.


De nem spoilereznék, szóval nem árulom el, melyik szereplőről van szó. De az OVA-k főleg őrá épülnek.


Az 1-13 részek kvázi felvezetés a nagyon mozgalmas OVA részekhez.


De izgalmas az első 13 rész is, és szerintem különleges is.


Testcserés, gondolatolvasós stb, mindez segíti felnőtté válni a 17 / 18 körüli főhősöket.


Pszichologizáló mű.

Ezen felül:

shoujo/josei/seinen.

2017. ápr. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Pardon, tehát a sorrend:

01-13 részek a normál évad, majd 14-17 a négy darab lényeges OVA folytatás.

2017. ápr. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Charlotte, régen láttam de ha jól tudom ez olyan fajta. Igazából az anime első felében még normális. Aztán A fiúval történik valami. (Nem fogom le spoilerezni ezért így íróm) Aztán megy a negatív irányba. Egy elég drámai anime. Én bevallom, sírtam az anime vége felé.
2017. ápr. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm minden válaszolónak, Death Note-ot tényleg ismerem. Kokoro Connect-ről azt hittem, hogy valami cukiskodó anime, de felkeltette az érdeklődésemet. :)
2017. ápr. 18. 20:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!