Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Attack on Titan / Shingeki no...

Logan13 kérdése:

Attack on Titan / Shingeki no Kyojin manga vagy anime?

Figyelt kérdés
Most ekzdtem el nézni az animét, 13 részt már ledaráltam, nagyon tetszik, de akaratlanul is spoilereztem 1-2 dolgot (youtube kommentek...) ésközben megtudtam, hogy a sorozat eléggé lemaradt a mangától és hogy a 2. évadot évekkel az első befejezése után kezdték leadni. Szeretném elkezdeni olvasni a mangát, mert nincs türelmem 4 évet várni tizenhuszonakárhány rész után. Azt szeretném kérdezni, hogy vannak-e alapvető eltérések a manga és az anime között? Elkezdhetem-e olvasni körülbelül onnan a mangát ahol most az animét elértem (a trosti csata után) vagy inkább az elejéről kéne?

2017. ápr. 19. 20:15
 1/7 gabe911 ***** válasza:
Nincs jelentős különbség, szerintem elkezdheted onnan olvasni, ahol tartasz, ha nem akarod az elejétől.
2017. ápr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Még azt is szeretném kérdezni, hogy az első évad kb. hanyadik manga epizódig dolgozza fel a történteket?

2017. ápr. 20. 05:27
 3/7 Kosbor24 ***** válasza:
33
2017. ápr. 20. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Apró különbségek vannak, az első évad még a manga alapján készült (asszem olyan 30-33 fejezetig dolgozta fel?), az OVA-kba leginkább az került, ami a mangából kimaradt (kötetvégi extra crack rajzok), a második évadot viszont elvileg egy idő után más irányba akarják elvinni történetileg, mint a manga.
2017. ápr. 20. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A második évad legutóbbi (3. része) pontosan a manga 38. fejezetét dolgozza fel, direkt visszaolvastam mellé, mert rémlett hogy kihagytak pár oldalt.
2017. ápr. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! Megnézem az OVA epizódokat és elkezdem olvasni a mangát az elejétől, mert az "apróbb különbségeket" sem szeretem és semmit sem szeretnék kihagyni, de mellette követem a sorozatot is, mert kíváncsi vagyok, milyen irányba akarják vinni. megy a zöld kéz mindenkinek :)
2017. ápr. 20. 19:30
 7/7 anonim ***** válasza:

Az anime jó adaptációja a mangának. Néhol felcserélték a történések sorrendjét, de ettől még hűen követi a mangát.

A 2. évad intrója miatt nekem is van egy olyan rossz érzésem, hogy más irányba akarják elvinni az animét, mint a manga. Remélem nem így lesz.

2017. ápr. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!