Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Az Another animében neked mi...

Az Another animében neked mi tetszett? SPOILER! Érdekelnek kifejtések erről.

Figyelt kérdés

Azért érdekel, hogy akiknek tetszett, miért tetszett, mert hátha valami elkerülte a figyelmem. Azért néztem végig mind a 12 részt (plusz a nulladikat), mert sokan a kedvencükként jelölték meg.


Bár a véres jelenetek engem nem vonzanak (legfeljebb egyes speciális változatai), de ezektől tekintsünk el a kérdés kapcsán.

Tehát nem a sok vér zavart benne igazán.


Tehát azért szeretném megérteni, hogy miért tetszett, akinek tetszett, mert túl nagy kontrasztot látok az anime sztárolása, valamint aközött, hogy én még ilyen összecsapott, feleslegesen túldramatizált, semmitmondó animét rég láttam.


De ezt nem undorból írom, hanem száraz tényként. Tehát simán lehet, hogy csak elkerülte valami a figyelmem. De számomra időpocsékolásnak tűnt eddig, hogy végignézte, szeretném, ha valaki rávilágítana, mit nem tudtam élvezni benne, mert lehet, hogy van valami, amire nem vagyok fogékony, és akkor okulnék a válaszokból esetleg.


Elsősorban érzelmileg érdekel a tetszésed erről, bár az anime logikája is összecsapottnak hat számomra, tehát akár a logikáját is kifejtheted, mert számomra kaotikusnak hat. Azt se értem, mire utalnak egyes leírások arról, hogy "az orránál fogva vezette a nézőt végig".


Számomra rendre előre kitalálható volt, mikor mi fog következni, a vége meg zagyván hatott. De lehet, hogy az én készülékemben a hiba.



2017. szept. 13. 18:22
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Én olvastam a Ragyogást, és már bocs, de köze sincs az Another-höz. Akkor már inkább a Battle Royale, abban többen is megőrülnek, na de a Ragyogás...? Arról szól, hogy a hotel 'gonosz' és nem akarja elengedni a családot... senki nem őrül meg az apán kívül. Neked ez a kettő miben hasonlít egymásra?
2017. szept. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

A Ragyogásnak az utolsó jelenetei is, valamint az Antoher-éi is egyfelől hotelben játszódnak, és mindkettőben alapvetően ugyanaz történik.


A Ragyogásban az egyik szereplő őrül meg, és baltával, egyéb eszközökkel megakarja ölni a többieket, utóbbiak pedig menekülnek-bújkálnak előle.


Az Another-ben is megőrülnek az utolsó jelenetekben, csak ott többen, és szintén szúró-vágó eszközökkel esnek egymásnak, szintén bujkálás keretében macska-egér játék folyik a végén.

2017. szept. 15. 22:23
 13/15 A kérdező kommentje:
És a Ragyogás esetén a klasszikus, 1980-as filmváltozatra gondolok, azt ismerem. A könyvet nem.
2017. szept. 15. 22:25
 14/15 anonim ***** válasza:

Az another azért olyan jó és népszerű mert rendkívül elvont. Olyan ötlettel áll ellő ami nem gyakori az animék közt (a történet maga teljesen új). Továbbá a halálok miatt folyamatos a feszültség, plusz a karakterek sem idegesítőek, igaz, hogy a mellékszereplők sablonok, de a főszereplők gondolkodó karakterek, nem ordítanak, vagy atom okosak, inkább csak egyszerű emberek akikkel könnyű azonosulni, ha eszükbe jut valami, azt csinálják, nincs elhúzva a történés tervezgetéssel, vagy idegnyomorék karakterek belső harcaival, a jelenlétük pedig sokszor titokzatos hangulatot idéz, mintha kiakarnák a nézőnek tárni a gondolataikat miközben alig mondanak egy két szót. Plusz a fiú-lány kapcsolat is egyedi, mert kb folyton együtt vannak, beszélnek, mégsem tömték tele romantikával vagy hasonlóval a sorozatot, persze néhol látszik, hogy a palesz vonzódik, viszont ettől függetlenül a párbeszédeik meg úgy az egész jelenlétük a hangulatnak és a történetnek él, ahogy folyamatosan kibontakozik a horror.....bár végét igen gyorsan lezárták, nekem annyi nem tetszett benne mert 3 rész alatt lezárták a lassan bontakozó cselekményt.


De mint írtam, röviden azért népszerű mert egyedi a maga nemében, titokzatos, nem idegesítő csak sajna rövid.

2017. okt. 9. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Értelek, hogy neked ezért tetszik. Viszont ezek szerint nem láttál még hasonló hangulatú, jellegű thrillereket a 80-as, 90-as évekből. Tehát az Another nagyrészt koppintás.


Ráadásul folyamatosan kitaláltam -a lényegesebb fordulatokra értve-, hogy mikor mi fog következni - valszeg a 80-90-es évekbeli élőszereplős hasonszőrű filmek sablonjai alapján (öntudatlanul).

2017. okt. 11. 11:57
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!