Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Legrosszabb Anime?

He? kérdése:

Legrosszabb Anime?

Figyelt kérdés
a Boku no Pico nem számít nálam

2017. szept. 17. 18:13
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
2%

Látom, 74%-os még mindig gyerekes módon az animét történetét isteníted, a pszichológiája helyett. Számomra továbbra se a vér a lényeg, nem igazán rajongtam az Elfen Lied vérességéért, hanem a pszichológiájáért.


Nemrégiben illettem kritikával az Anothert itt a gyakorikerdeseken, bár nyitottan vártam az érveket, eddig meggyőző érvet nem kaptam. Ritka gyenge, sablonos, előre kitalálható, véres thriller sablon az Another.


Lehet, hogy ebben kivételesen egyet értünk, de nem ezért írtam, hanem amiatt, hogy jelezzem: pusztán a vérengzés NEM szempont nekem. (Lásd: Elfen Lied, ami hiába vérengző, azon felül tartalmas is.)


Számtalanszor kifejtettem itt érvekkel, mit és miért tartok nagyra, és mit miért kritizálok (tehát van anime, amit elismerek, és van, amit nem igazán), te viszont primitív módon, logikátlanul csak úgy lesöpröd az érveket az asztalról, valami féligazságot odaerőltetve kontra gyanánt.


És többnyire csak fikázod, kivagyi módon az animéket, csak mert láttál már ezer félét.


A másik illető meg válogassa meg a szavait, mert igenis kritizálható egy anime amiatt, hogy az első 6 részben semmit nem tud felmutatni, hanem pusztán arra használja, hogy majd a századik részben valami felemás módon használhatóvá teszi utólag az első 6 rész értelmét - lásd: Steins;Gate.


Visszatérve a rendszeresen animefikázó és másokat rendszeresen provokáló 74%-osra:


azt még mindig nem írtad a másik kérdésnél se, hogy a sok általad fikázott anime mellett viszont mely animéket tartod igényesnek és miért. Csak szapulsz animéket.


De az Accel World-öt csípőből fikázod (sok más mellett alaptalanul), csak mert kiszolgáltatott srácról szól (mint kifejtetted itt már hónapokkal ezelőtt).


Ez a te színvonalad. Más se csinálsz az animés kérdéseknél, mint leszólsz másokat, és ha valaki felhívja erre a figyelmed ,akkor infantilis módon pusztán visszadobod a labdát ahelyett, hogy gondolkodnál és logikusan érvelnél.


Csőlátással és agresszióval élsz, ez zsákutca.

2017. szept. 19. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
75%
Utolsó!:) Azért írok most,hogy meggyőzzelek. Kb 8-9 részen át szenvedtem a Steins;Gate-tel,de elvből nem szoktam animét félbehagyni.(Kivételt képeznek a neverending shounen szemetek,pl a Bleach,amit nem bírtam 80 résznél tovább.) A Steins;Gate a maga kis 24 részével igencsak lassan épül fel,de ha neked ebben nincs pszichológia/filozófia,akkor az Elfen Lied fel se merüljön itt,kérlek. Mit nem tud ez az anime, amit az EF igen? Tükröt mutat az embereknek,hiszen mindenkinek van valami,amit megváltoztatna a múltjában,és ez teszi annyra valóságossá az egészet. Életszerű karakterek vannak benne,és mindenkinek meg van a jelentősége. Az,ahogy látod összeállni az egészet,egy olyan dolog,ami nem sok műben van meg. Nincs agyontűzdelve klisékkel,nem kiszámítható,legalábbis nem olyan mértékben,mint a nagytöbbség. Csak nézd végig,és utána alkoss véleményt. Köszönöm!:) El.Psy.Congroo.
2017. szept. 19. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
82%

Érvet én még nem láttam az EL mellett, csak kijelentéseket, azt meg úgy söpröm le, ahogy akarom. Hónapok óta várom, hogy mi az a nagy pszichológia benne, de semmi. Benne van, azt kész, ha meg nem látod, akkor éretlen vagy. Puff, enyi volt az érvkészlet. Az Accel World pedig még annyit sem ér. Egyszer majd talán írok róla egy kritikát, de az utóbbi másfél hónapban sokat utazom meló miatt és nem telefonról fogom.


Animét meg nem csak szapulni szoktam, hanem védeni és ajánlani is. Például most. Sokat elmond, mit értékelsz egy animében, ha agy drámánál épp az a baj, ha időt szán a karaktereire és nem hatásvadászattal próbál hatni a nézőre.

2017. szept. 19. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
70%

Kedves 21-es!

Egyet kell értenem az utolsó 2 válaszolóval. Azt írtad, hogy az EL-ben mennyi a pszichológia és én nagyon vártam a nézése közben, hogy kapok valami mélyebb mondanivalót, de sajnos helyette csak tömérdek fanservice-t kaptam. Az egész animét csak az opening miatt kezdtem el, és mivel az elég igényesnek tűnt, nagy elvárásaim voltak, ebből pedig hatalmas csalódás lett. Nem azt mondom, hogy az EL nézhetetlen, csak azt hogy közel sem egy mély mondanivalójú darab.

Ha komoly pszichológiai animét keresel, akkor szerintem nézd újra a Ghost in the Shell-t (1995-ös, SAC) vagy adj még egy esélyt a Steins;Gate-nek, mert szerintem az a néhány "unalmas" rész is tesz hozzá a történethez és az anime végét nem éri meg kihagyni.

Illetve ajánlanám még a Kara no kyoukai-t, de ha az előző 2 nem tetszett, akkor valószínűleg ez sem fog, de azért hátha bejön.

2017. szept. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
0%

Eléggé kifordítva látjátok a dolgot. Egyébként pont ennél a kérdésnél jeleztem a Steins mellett a Ghost in the Shell-t mint másik, szerintem gyenge animét.


Nem győzöm ismételni, hogy ha egy anime két órán át semmit nem mutat fel, akkor komoly hibának tekintem akkor is, ha órákkal később, a 7-től akárhányadik részekben értelmet ad az első 6 résznek.

Miért nem lehet az első 5-6 részt is tartalmasan megcsinálni...? Ld: Steins.


Az Ghost in the Shell animemozi meg addig oké, hogy foglakozik a kérdéssel: van-e lelke az androidoknak.


De ennél sokkal színvonalasabban oldotta meg két későbbi anime, és bár a témát előbb hozta fel a Ghost anime, mégis elég gyengén vezette le, a későbbi két másik anime mozihoz képest:


Eve no Jikan,

valamint

Planetarian - Chiisana Hoshi no Yume


Színvonalas animemozi az utóbbi kettő.


A Ghost -ban viszont semmi különösebb kifejezőerőt

nem találtam.


(Vagyis van ezeknek mozi verziója, és kb 5-6 résznyire bontott minisorozat verziója is egyébként, de az Eve-nek biztos van sorozat verziója).

2017. szept. 20. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
56%

Az valahogy nem zavart, hogy az EL négy és fél órán és 12 részen keresztül nem mutat semmit 😏


A GiTS és S;G meg pont igen, csak neked valószínűleg unalmas, ha nem beleznek minden 10 percben, vagy nem tudom, mert akármennyire mondod, hogy az EL-ben nem az fogott meg, más tényleg nincs benne. Esetleg ennyire kiszolgáltatott vagy a hatásvadászatra.


Az Eve no Jikan és Planetarian pedig nem rossz, tényleg, de az vicc, hogy bármelyik akár csak GiTS (a SAC-ra gondolok elsősorban) közelébe ér.

2017. szept. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
0%

Előző, nem én tehetek arról, hogy a véren, öldöklésen kívül vak vagy más tényezőkre, az Elfen Lied esetén.


Számomra meg a Ghost in the Shell az, ami hatásvadász sablon. Akkoriban temérdek ilyen amerikai animáció és élőszereplős látott napvilágot, főleg még korábban, a 80-as években.

2017. szept. 22. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
58%
Látok én benne épp eleget, valószínűleg többet is mint te, ezért nem tolom le tőle a nadrágom a gyönyörtől.
2017. szept. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
amúgy ilyenkor mit éreztek? jól vagytok? hogy telt a hetetek? nyugodjatok meg, igyatok egy kis kakaót, feküdjetek az ágyba, és nézzetek egy kis Így Jártam Anyátokkal-t (ha még egyáltalán megy a TV-ben) higgyétek el, meg fogtok nyugodni
2017. szept. 26. 10:29
 30/32 anonim ***** válasza:

Naruto

A barátaim kedvelték, folyton arról beszéltek, ezért próbéltam belenézni, de olyan unalmas volt, hogy majdnem elaludtam rajta. Fájdalmas volt nézni

2017. szept. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!