Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Anime kedvelők! Ti egyetértete...

Anime kedvelők! Ti egyetértetek ezzel a "20 legjobb anime" toplistával?

Figyelt kérdés

Itt a link: [link]


A videó szerint a magyar animések ezeket jelölték meg legjobb animékként:


20. Assassination Classroom

19. Re:Zero

18. Code Geass

17. Yuri on ice

16. Kuroko no basket

15. Mirai nikki

14. Haikyuu

13. One piece

12. Your lie in april

11. No game no life

10. One punch man

9. Fullmetal Alchemist Brotherhood

8. Sword Art Online

7. Noragami

6. Bleach

5. My hero academia

4. Tokyo Ghoul és Fairy Tail holtversenyben

3. Death note

2. Naruto

1. Attack on titan



Én őszintén szólva nagyon meglepődtem rajta, hogy a Tokyo Ghoul, Attack on Titan, Naruto, Fairy Tail hogy lehetnek ilyen előkelő helyen, hogy a Yuri on ice, Bleach és a SAO egyáltalán mit keresnek egy ilyen listán, hogy az FMA miért csak a 9. helyen van, amikor bőven lehetne feljebb is, a többi animével meg úgy vagyok (a Death note és a Code Geass kivételével), hogy jónak jók, de egy "legjobb animék" listán nincs helyük. Hiányoltam pl. a Steins;Gate-et, Gintamát, Hunter x Hunter-t, Cowboy Bebop-ot, Fate/Zero-t, Gurren Lagann-t, Kiseijuu-t, Madoka Magicát, Monster-t , amik inkább illenének egy "top 10/top 20 legjobb anime" listára. Ti hogy látjátok?



2017. dec. 30. 19:14
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ennyire még a MAL TOP20 sem szar. Benne van a Shigatsu wa Kimi no Uso, Code Geass R2 és FMAB. Ha a folytatásokat kigyomláljuk, akkor a Geass R2 helyét átveszi az első évad, plusz befér a One Punch Man a Death ote és a Haikyuu!!


A 20-as MAL sorozatlista folytatások és még mindig futó sorozatok nélkül és az azonos pontszámokat nem vesszük megosztott helynek:

1. Full Metal Alchemist: Brotherhood

2. Steins;Gate

3. Hunter x Hunter (2011)

4. Gintama

5. Made in Abyss

6. Shigatsu wa Kimi no Uso

7. Cowboy Bebop

8. Hajime no Ippo

9. Code Geass: Hangyoku no Lelouch

10. Great Teacher Onizuka

11. Mushishi

12. One Punch Man

13. Tengen Toppa Gurren Lagann

14. Monster

15. Death Note

16. Haikyuu!!

17. Yojouhan Shinwa Taikei (Tatami Galaxy)

18. Ping Pong The Animation

19. Shouwa Genroku Rakugo Shinjuu

20. Rainbow: Nisha Rokubou no Shichinin


Az Attack on Titan igy "csak" a 33., Re:Zero csak 40, HeroAca csak 52., NGNL csak 54., Kuroko csak 60., a többi meg be szem fér.


Kivétel egyedül a One Piece, amit ha beengedek, felzárkózik a 25. helyre és eggyel lejjebb nyomja a Slam Dunkot.

2017. dec. 31. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

#11:

Írtam, hogy nem a MAL toplistára gondoltam, hanem az ott legnépszerűbb (legtöbb ember által látott) animékre.

2017. dec. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
51%

Ezek teljesen hype animék, tegyük hozzá, hogy sok jó animének még magyar felirata sincsen, ezért azt meg sem nézik az emberek, itt a magyarokra gondolok.


A mostani generáció nagy része nem is ismeri a Cowboy Bebopot, a Yu yu Hakushot vagy az Inuyashát. Pedig a YYH és a Dragon Ball rengeteg mostani anime alapja. Ezekben még nincs annyi animáció, nem folyik állandóan a vér, látszik, hogy rajzolva van, e miatt nem mindig szép a képi világa, de szerintem ezért egyedi. Jah és tegyük hozzá, hogy ezek nem neverending animék, hanem normális végkifejlete van és van mondanivalója, nem úgy, mint jó pár mostani animének.

2017. dec. 31. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

"Ezekben még nincs annyi animáció, nem folyik állandóan a vér, látszik, hogy rajzolva van, e miatt nem mindig szép a képi világa, de szerintem ezért egyedi."


Mármint hogy a Dragon Ballban és a Yuu Yuu Hakushoban? Szerintem azokban sincs kevesebb animáció, mint a mai long running shounenekeben. Ami pedig a vért illeti, abban sokszor még többet megengedtek maguknak. Ma a broadcast verziók sokszor félkészek és elég komolyan cenzurázottak.

[link]

[link]

Az pedig, hogy látszik, hogy rajzolva van, úgyhogy rosszabb... tudnék pár 90-es évekbeli darabot mutatni, ami félgőzzel körbehugyozza a mai átlagot is. Rengeteg régi animének épp a kézi rajzolás miatt eszetlenül részletesen kidolgozott környezet és karakterdizájnjai vannak és magasabb framerate-tel animálták, mint a maiakat.

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

Emellett manapság is ugyanúgy jellemző a rengeteg svenkelt állókép, teljesen animálatlan vagy minimálisan animált dialógus jelenetek, steril CG hátterek. És még emellett is rengetegszer elvágják az akciót:

[link]

A mechák kidolgozása részletes, de mi ez a jelenet?

Lebontva:

1. Állókép (szinte), amin ráveti magát.

2. Kardon megcsillan a fény.

3. Állókép (szinte), amin le van vágva a karja.

Nincs lendülete, hiányzik a "point of impact".

Na most ezt vesd össze ezzel:

[link]

Több mint 20 év van a kettő között.


Ezért is gondoltam, hogy csak a shounenekre gondoltál, mert például a Cowboy Bebop vizuális megvalósítása azért még ma is odapirít.

[link]

[link]


De mielőtt valaki félreértene, nem azt mondom, hogy régenmindenjobbvót, csak szimplán azt, hogy tévhit, hogy a mai animáció átlagban jobb a 10-20-30 évvel ezelőttinél. Ettől még vannak ma is példásan animált filmek és sorozatok.

2017. dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

Tömeg shounenekre gondoltam, ahol a minőség rovására ment a tömeggyártás ( mostaniakra értem ).


A YYHban is vannak jelenetek, de ott legalább nem 10 mpként fröcsög a vér, az Inuyashából meg amit csinált azt rtl ( cenzúrák ), teljesen élvezhetetlenné tették az egészet.


Teljesen egyetértek a véleményeddel, mert vannak olyan animék, amelyek tarolnak.

Csak valahol az is elgondolkodtató, hogy 10 és 20 éves animékről beszélgetünk, amik mély nyomot hagyott bennünk.. Mostanában ezek hol vannak? 100ból 1? A fenti felsorolásra visszatérve, ami tényleg eredeti volt és mostanában futott, az a MHA ( maradva a műfajnál ), amit végig néztem és tetszett.

2017. dec. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért az is túlzás, hogy ne volna mit nézni, ma is minden szezonban van néhány sorozat, ami bőségesen megéri a rájuk szánt időt. Idén év elején fejeződött be a 3-gatsu no Lion, most fut a második évada, illetve idén év elején jött a Shouwa no Genroku Rakugo Shinjuu második évada, mindkét sorozat új, és simán versenben vannak az évtized legjobb drámája címért.


A különbség az, hogy most egy-két szezon alatt jön annyi anime, mint a 90-es években egy-másfél év alatt, emellett a közönség sem az a típusú nerd már, ami régen volt. Nagyobb a felhozatal, amiben jobban elvesznek a jól és kiemelkedően sikerült darabok és a felhígult közönség fogékonyabb a felhypeolni a felszínes szarokat, amikből javarészt az animegyetemes lista tevődik össze.


Ugyanez megy az élőszereplős filmeknél és a videojáték iparban is.

2017. dec. 31. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim válasza:
12%

Szerintem jó a lista bár nálam pár anime mint a one piece és Code geass az elsők között van.

Meg persze a Death note de az jó helyen van.

2018. márc. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim válasza:
9%
Szerintem a Yuri!!! On ice-nak különösen van helye a listán mert ennél én nem sok jobb animét láttam. Személy szerint a bungo stray dogs-nak is adtam volna egy helyet. Én ezen kívül egyet értek a listával.
2019. ápr. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

#18

Ha az összes általad látott anime nagy része ráfér egy 20-as listára, nem sokat jelent, hogy valaminél nem láttál sok jobbat.

2019. ápr. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
29%

Egyet értek vele.

Ha az Attack on Titan az első helyen van és a Tokyo Ghoul benne van, rossz nem lehet a lista.

2021. febr. 14. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!