Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » A Naruto sorozat ugye nem mese?

Zsanettkl kérdése:

A Naruto sorozat ugye nem mese?

Figyelt kérdés

Èn egy óriàsi Naruto rajongó vagyok.

Ès èn tudom hogy a Narutó az nem mese..

De az osztàlytàrsam meg van győződve rolla hogy az egy mese

Ès azzal piszkàl àllandóan hogy èn mesèt nèzek.

Szerintetek is mese?

Vagy ez most hogy van?

Segítsetek kèrlek

15L



2018. jan. 29. 19:26
1 2 3
 1/29 A kérdező kommentje:

Bocs elírtam

Ha valaki rosszul èrtelmeznè

A narutó sorozat, nem a manga ugye nem mese?

2018. jan. 29. 19:35
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Mi a mese? Mert ha nem élő felvétel hanem rajzolt akkor vagy klasszikus rajzfilm (amit kézzel rajzolnak), vagy modern animációs film (amit digitálisan szerkesztenek). Mindkettőnek "mese" a hétköznapi neve, ez különbözteti meg attól hogy nem élő szereplős színészek által eljátszott tartalma van. Ettől függetlenül az elmesélt történet lehet komoly, és akár direkt felnőttek számára készült tartalmú is, hiába mese. Ennyi erővel a Family Guy-t néző felnőttek is mesét néznek, mégsem használják gúnyként a szót.
2018. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%
Anime
2018. jan. 29. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
53%

A manga az a képregény.

Az anime az amire te gondolsz.

Sajnos nincs igazad. Az anime szó mesét jelent. Szóval a Narutó is mese. Mondom ezt úgy, hogy szeretek néhány animét, és mangát is. A Naruto régi nagy kedvenceim közé tartozik.

Csak a magukat otakunak hívó fanok háboradnak fel azon, ha az animét mesének nevezik.

2018. jan. 29. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, mi a mese fogalma. Az átlag ember a rajzolt, úgynevezett animációs filmet/rajzfilmet mesének nevezi, ahogy a mese csatornákon lévő sorozatokat is.

Az anime pedig maga is rajzfilm. Japán rajzfilm sorozatok, egyedi stílus és animációs világgal.

De legyél 15 éves nagylány. Ne érdekeljen hogy a többiek mesézik. Azért hívják így mert nyilván nem animések, és amit nem értenek, vagy furcsállnak, azt csúfolják is.


Szóval végülis én sem tudom eldönteni, de szerintem mese. :D Csak hívd animének, mert ez egy megkülönböztető szó. Ha azt mondod anime, tudod hogy rajzfilm, de mégse mondod rá hogy mesét nézek, mert ez teljesen más attól. :D

2018. jan. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
29%

A Naruto semmiféleképpen sem manga, hanem anime. (Manga: japán képregény, anime: japán animáció)


A mese pedig egy elég tág fogalom. Gyakorlatilag bármilyen kitalált történet bele illik, legyen az akármilyen brutális. Ha belegondolsz rengeteg népmese elég morbid.

2018. jan. 29. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
65%
#4: "Az anime szó mesét jelent." Hát nagyon nem.
2018. jan. 29. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
87%
4# az anime nem mesét jelent. Az anime az animation szóból ered ami jelentese animáció, animálni. De erről napokig tudnánk vitatkozni, mindkét félnek vannak elég elgondolkodtató érvei.
2018. jan. 29. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
43%
Jó akkor japán stílusú rajzfilm ..vagyis mese.
2018. jan. 29. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
77%
Na látod, így már mindjárt más, de még mindig nem pontos, ugyanis animációt jelent. Azt nem tagadom, hogy mese, mert valóban az, de hülyeségeket ne beszéljünk. A sorozatokra, filmekre, könyvekre sem közvetlenül meseként hivatkozunk, holott azok is bőven elmennek mesének.
2018. jan. 29. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!