Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Miért hívja minden rajongó az...

Miért hívja minden rajongó az óriásokat "titánoknak"?

Figyelt kérdés
Sem az animében, sem a mangában nem említenek titánt, mindenhol "kyojin"-ként hivatkoznak az emberevő monstrumokra, ami óriást jelent. Még az eredeti japán címben (Shingeki no Kyojin) is "kyojin", azaz óriás van, szóval végképp nem értem, hogy nem tűnik fel senkinek, hogy szó sincs titánokról. Lehet, hogy jobban hangzik, de akkor is téves.

2018. szept. 24. 19:22
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván mert az angol címe Attack on Titan. Rejtély megoldva, kérem a Nobel-díjam.
2018. szept. 24. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy az angol címe Attack on Titan, de az az eredeti cím hibás fordítása. A "Shingeki no Kyojin" szó szerinti fordításban: "A támadás óriása". Nincs benne egy gramm titán sem. Azt nem értem, hogy miért nem néznek utána legalább egy kicsit, és miért hívják őket csak azért is titánoknak, miközben még a Google Fordító is pontosan tudja (ami nagy szó), hogy a "kyojin"-nak köze nincs a "titán"-hoz.
2018. szept. 24. 19:42
 3/10 anonim ***** válasza:
94%

Igen, ez világos. Legalábbis számomra. Az meg, hogy másnak nem az, engem hidegen hagy.

Egyébként látszik rajtad hogy SnK fan vagy, annyira tipikus. Még nem sikerült rájönnöm miért, de valamilyen oknál fogva ennek az animének a fantáborára a legjellemzőbb, hogy a tagjai szeretik adni az okoskodó mindent megmondó embert. Pontosan, a kyojin óriást jelent. Szép munka, Sherlock, de el kell árulnom, nem te vagy az egyetlen, akinek leesett ez.

2018. szept. 24. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
Tudomásom szerint az angol címet is az eredeti mangaka találta ki, szóval ennél hivatalosabb már nem is lehetne. Amúgy meg elég szar anime ez ahhoz, hogy ne bosszantson, hogy a casual nézők tárgyi tévedésben vannak-e vagy sem.
2018. szept. 24. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

1. Az angol címet is a mangaka adta.

2. A titán szó a görög mitológiai alak nyomán mára az "óriás" szinonímájává fejlődött (már nagyon rég), szóval igazán nem értem, miért problémázol.

2018. szept. 24. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
80%

Mivel a legközismertebb címe az angol Attack on Titan.

Arról nem is beszélve hogy eredetileg ugyan mást jelentettek, manapság az óriást és titánt szinonimaként is használják.

2018. szept. 25. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Az angol címe Attack on Titan. Az angol manga fordításokban "titan"-t írnak és nem "giant"-et. Így titán. Ez van, fogadd el, ilyen egyszerű.
2018. szept. 25. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%
Talán azért mert a mitoszokban a titán(ok) (azt hiszem csak pár vagy egy) embert ettek és ezért így nevezik de nem tudom pontosan kik is nevezik annak? Meg amúgy is ez most miért lényeges? Nem értem miért kell ilyen kérdéseket feltenni? Amúgy is mit érdekel téged mások?
2018. szept. 26. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

#4,#5 jól leírta


Az eredeti borítókon rajta van nagy kanji-kal a Shingeki no Kyojin alatta kis latin betűvel az Attack on Titan cím.

2018. szept. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
*eye roll*
2018. szept. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!