Kezdőoldal » Szórakozás » Filmek, sorozatok » A Star Trek rajongókhoz...

A Star Trek rajongókhoz szolnék, nektek mi bajotok van az új ST filmekkel?

Figyelt kérdés

Sok helyen olvasom hogy a rajongók enyhén szólva is nem szeretik ezeket a filmeket.

Én az új filmek előtt annyit tudtam a világáról hogy körülbelül semmit, de én el voltam az új filmekkel.



2018. jún. 4. 19:44
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
Minden univerzumban ez a divat, a Star Wars "fanok" is rendre köpködnek minden új tartalmat, a Hobbit filmeket is sokan lehúzták pár éve, és ezek szerint a Star Trek is hasonló cipőben jár. Tudod, a sok életunt savanyú embernek a legszebb szórakozás kötekedni, fikázódni, a hibát keresni mindenben. Nem kell velük foglalkozni jók ezek a filmek attól mert valakinek semmi sem tetszik.
2018. jún. 4. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

A Hobbit nekem tetszett.

De a Star Wars 8 megerőszakolta az SW világát, Superman Leia pedig csak annak tetszik aki csak nem rajongó.

2018. jún. 4. 22:39
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Nekem mondjuk nincs bajom az új ST filmekkel. A 3. elsőre nem tetszett annyira, de utána megnéztem újra, és a helyére került az is.

Tetszett a reboot megoldása, hogy nem kukázták a többi ST-t, hanem új idővonalat indítottak. Amit sajnálok, hogy ezt a Kirk-érát rebootolták, nekem jobban bejött a TNG-kor. Szerintem például egy borg sokkal izgalmasabb ellenség, mint egy random föderációs exkapitány, vagy egy random mérges romulán:) Kahn az oké, ő Kahn, bár az a film meg betolt jópár logikai bakit.

Szerintem a Disney sokkal rosszabbul járt el a SW felélesztésével, kőkeményen megerőszakolták azt a világot.

2018. jún. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A Rogue One nekem tetszett, a 7. rész egy 4. rész reboot.

De a 8. rész egyszerűen borzalmas!


Ami az ST-nél tetszik hogy a világűr külsőre nem olyan kopár és unalmas, az SW-be sajnos üres az űr, de a Star Treknél látszódik hogy a háttérben is vannak látványosabb gáz ködök stb.


De ha a következő részt valóban Quantin Tarantino rendező akkor moziba nézem meg annyi szent!

2018. jún. 5. 20:41
 5/8 anonim ***** válasza:
48%

szerintem is jók.

amit esetleg el tudok képzelni okként a fanyalgásra,hogy a st időnként elment ebbe a hiper logikus,hiper korrekt eljárásokkal dolgozó letisztult vonalba a sorozatokban.

a filmekbe meg visszajött az ősbunkó vagány és spontán kirk,aki fittyet hány a kifinomult szabályos jövő logikus világára és lehet ez nem tetszik nekik,hogy dirr-durr akció film lett az elgondolkodtató felfedezés helyett.

2018. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tom Benko ***** válasza:
83%
Leginkább azért, mert teljesen lerombolják a Star Trek varázsát, egy primitív akciófilmmé silányítják a meglehetősen pontosan kidolgozott univerzumot. Ha nem ismered a világot, akkor élvezhetőek a filmek, egyébként borzalmasak.
2018. jún. 5. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%
Azért, mert nagyon rossz filmek, és egyáltalán nem passzolnak a Star Trek megszokott világába. A Hobbit filmek is nagyon rosszak, egyrészt a könyvhöz képest, másrészt a Gyűrűk Urához képest. Meg lehet egyszer nézni ezeket a filmeket, én is megtettem. De azóta, ha kedvem támad, inkább újraolvasom a Hobbitot könyvben, vagy megnézem a Gyűrűk Urát filmen. Star Treknél szintén, inkább maraton a régi filmekből, vagy pár rész a VOY-ból vagy a TNG-ből, mint az új filmekből.
2018. jún. 14. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem azért nem tetszenek az új filmek, mert nem tartom őket Trek-filmeknek. Tudom, a sci-finél, és főleg a Treknél nem illik maradinak lenni, de nekem jobban bejön a megszokott univerzum, a kicsit lassabb tempójú, moralizálósabb, kifinomultabb Trek, ahol a történet fontosabb a hi-tech látványvilágnál. Ahol maximum Kahless Worfék által "elejtett" kardja sodródik az űrben, nem pedig a rivális sci-fi-univerzum egyik robotkája.

Ahol nem egy középszerű színészcsaj vetkőzése a legnagyobb attrakció. Ahol eetleg egy kis aktuálpolitikát is elrejtenek a történetben (pl. a Nem ismert tartományban a Praxis felrobbanása a csernobili katasztrófára utalt).

Ahol úgy keveredik a sci-fi egyéb műfajokkal -pl. krimivel-, hogy az eltérő műfajelemek nem csapják agyon a hangulatot.

Egy háborús-kémkedős-romantikus drámánál már láttam ilyet, túl sokat akartak a készítők, túl sok műfaji jellemzőt, túl sok ezt-túl sok azt, és egy jellegtelen, üres cucc lett a végeredmény.

2018. szept. 6. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!