Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Egy Naruto témájú fanfictiont...

Egy Naruto témájú fanfictiont írok, próbálom követni az eredeti történetet, ezért is merült fel bennem a kérdés, hogy mennyire szúrja a szemet, ha keresztény hitvilággal kapcsolatos kifejezéseket használok?

Figyelt kérdés

Például mondjuk ha egy szereplő felkiált, hogy " Úristen!", "Jézusom", "Istenem", "Uramatyám", "Mi a jóságos ég?" és hasonlók.

Vagy mondjuk az "Áldjon meg az ég" kifejezés akár szarkasztikus, akár komoly értelemben.

Vagy akár az olyan hasonlatok, amikben pl. mártírhoz, szentekhez hasonlítom a karaktert.

Lehet csak túlgondolom a kérdést, a valós életben én sokat használom ezeket a kifejezéseket, pedig nem vagyok vallásos, és van, ahová egy ilyen felkiáltás, "beszólás" illene a leginkább, de visszatart az, hogy a Naruto világában nem jelenik meg a kereszténység, és nem merem használni.



2018. nov. 21. 23:26
 1/6 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd mert szerintem nem gáz. Nem hiszem hogy barkinek az jutna először eszébe hogy az "Úr Isten" kifejezés eldugott keresztény propaganda.
2018. nov. 22. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%
Az úr Isten helyett használd a Kami nevet.
2018. nov. 22. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Egyébként azt használsz amit akarsz.

Én a Stockholm szindróma kifejezéssel is találkoztam már.

2018. nov. 22. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel magyarul írod így se nem furcsa se nem zavaró, ha magyar kifejezéseket és szófordulatokat használsz. Más nyelvekben rengeteg olyan kifejezés van amit ha tükörfordításban fordítanánk magyarra az értelmetlen lenne, viszont van rá olyan változat magyarul aminek ugyanaz a jelentése.


Például az "Uramatyám"-at angolul "Good Lord"-nak mondják, ami szó szerinti tükörfordításban "Istenurat" jelent.

2018. nov. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Hm.. én azt mondanám, hogy ha hű szeretnél maradni a világhoz, akkor találj ki sajátokat. Most béna példa, de lehet "édeskami!" vagy "Te jó szagú Kappa!"
2018. nov. 24. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Engem személy szerint eléggé zavarna, bár a helyzettől is függ. Pl. a víz országában valószínű, hogy kereszténységhez hasonló vallásuk van (Zabuza egyértelműen beszél mennyről és pokolról), de mondjuk Jiraiya szájába adva, aki folyamatosan reinkarnációról beszél, és buddhizmussal kapcsolatos gondolatokat emleget, nagyon fura lenne. A Kami szót személy szerint azt mondom, semmiképp ne használd, mert a Naruto nem japánban, hanem egy kitalált világban játszódik, ahol japán istenekre utalás sincs, olyan szinten se, mint a buddhizmusra, kereszténységre, vagy mondjuk Hidan esetén kicsit a maja emberáldozatos vallásokra, tehát az isteneinek emlegetése is fura lenne. A Jézusomat kerüld, mert Jézus nem létezik a világban, de az úristen, a te jó ég szerintem belefér. Ha beszólások, felkiáltások kellenek, érdemes kreatívkodni is, Narutonak rengeteg jópofa felkiáltás bukik ki a száját a történet során, amikre lehet alapozni.
2019. jan. 30. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!