Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Rajtam kívül van még olyan...

Rajtam kívül van még olyan keresztény, aki nem eredeti windows-t használ? Más vallású is írhat.

Figyelt kérdés

2014. jan. 16. 08:53
1 2 3
 1/21 Mulder614 ***** válasza:
0%

Nem hiszem hogy alapkövetelmény egy kereszténynek az eredeti windows használata, ammi azért nagyon drága pénz.

Ennyi erővel nagyon sok mindenben meg kéne felelni egy kereszténynek az élet minden apróságaiban ami aszkétává tené őt!

Én keresztény vagyok mégsem használok eredetit. Fontosabb hogy a családom szükségleteiről gondoskodjak ahelyett hogy mindenben a tökéletességre törekedjek...

2014. jan. 16. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 Shai-Hulud ***** válasza:
67%
Igen, van. De most hogy felébresztetted a lelkiismeretemet, ígérem, hogy meggyónom!
2014. jan. 16. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Kereszténynek (is) tilos lopnia.

Ha nem tudja megvenni a Windowst, ne használja. Senki sem kényszeríti őt.

Használjon ingyenes programot, ha számítógépezni akar - van már elég ilyen.

2014. jan. 16. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Sokan ezt nem is veszik lopásnak. Azzal érvelnek, hogy lopás az amikor valakit elveszed a tulajdonát. Szoftver lemásolásakor viszont a tulajdonosnak semmivel sem lesz kevesebb "szoftvere". Persze itt meg bejön az, hogy lényegébe azt az összeget "lopod el" amit a szoftver értékesítéséért kapna. Szóval ez szerintem lelkiismereti kérdés. (Bár ha pap lennék és ezzel jönne valaki gyónni, hogy lemásolta a windows-t, lehet furán néznék. A penitenciába biztos belefoglalnám, hogy telepíts linuxot :P)
2014. jan. 16. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
0%
Ha csak a szoftver alkotójának kellene fizetni, akkor nem tiltakoznék a fizetés ellen! De tudjátok, hogy még rajta kívül hányan lenyúlják az ő pénzét(többet, mint az alkotó kap!)? Na, ezért nem fizetek!
2014. jan. 16. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
5-ből úgy 3-an számolhattak be arról, hogy nem eredetit használnak... amúgy írhatnak Jehova tanúi is bátran!
2014. jan. 16. 09:41
 7/21 Mulder614 ***** válasza:

Szerintem ők sem veszik meg! Sőt tuta nem. Szerintem az első századi keresztények sem mindig vették meg, amit meghaphattak olcsóbban vagy ingyen.

Na amugy a "császárnak ami a császáré" a becsületes adófizetést jelenti és sok más dologban a becsületesség előmozditását.

2014. jan. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

Na is mi lesz a nem eredeti windows-t használó ateistákkal?


Más szóval mi köze ennek a valláshoz?

2014. jan. 16. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

"még rajta kívül hányan lenyúlják az ő pénzét"

Ez a fizetést nem érinti: ettől még fizetned kell!

Vagy ne használd.

2014. jan. 16. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
15%
Bár nekem mindhárom Windows-om eredeti, mégis azt mondom, hogy nem vetem meg, aki nem azt használja, mivel Bill Gates abortusz klinikákat pénzel a vagyonából, amit relatív a Windows-zal szerzett, tehát mi, akik eredetit használunk, a babák gyilkolását finanszírozzuk.
2014. jan. 16. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!