Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen sorozatok / filmek /...

Milyen sorozatok / filmek / animék vannak, amikben a FŐSZEREPLŐ személyisége olyan, mint Hannibal Lecter-é (Hannibal tv sorozat), Yagami Light-é (Death Note anime) vagy Lelouch-é (Code Geass anime)?

Figyelt kérdés

Azaz legyen szuperintelligens, logikus gondolkozású, taktikus és célorientált antihős forma.


Jó lenne, ha magának az alkotásnak a hangulata, mentalitása is illeszkedne hozzá, azaz NEM olyasmire gondolok, hogy ott van Ő a félelmetes zseni, mindenki más meg matt ostoba és sekélyes, maga a történetvezetés meg komikus és harsány. :D



2019. márc. 9. 18:05
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
53%

"Állandóan bőg, állandóan visongat meg össze-vissza cincog, mint egy idegbajos egér, ha már valaki nála nagyobb ránéz, remeg, eluralkodnak rajta az érzelmei... nem bírja a strapát, nem hideg fejjel, logikusan és objektívan gondolkozik, hanem hagyja, hogy a szeszélyei vezessék. Számomra egy ilyen nő - vagy bármilyen nemű karakter - egyszerűen gyenge."


És te végig is nézted a Psycho-Passt? Csak mert konkrétan a sorozat fő eleme az ő jellemfejlődése, és bizony a fentebb felsoroltak az anime végén már abszolút nem jellemzik őt.


Amúgy jó, hogy felsoroltad a szimpatikus karaktereket, így még biztosabban állíthatom, hogy nem a Steins;Gate az az anime amit keresel. Abban ezt a szereplő típust nem fogod megtalálni. Mint mondtam, ég és föld az SG és a DN, ahogy Light és Okabe is. De mondhattam volna Light-Makisét, vagy L-Makisét, vagy L-Okabét is. Mindegyik összehasonlítás tök felesleges, mert közük nincs a karaktereknek egymáshoz.


Animék közül a Zankyou no Terror marad így csak, de azt meg láttad.


Esetleg a Monster, azt viszont én nem láttam, csak MAL-on láttam, hogy a legtöbben azt tartják hasonlónak a DN-hez. Úgyhogy ezt kezeld fenntartásokkal.

2019. márc. 13. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 Sheral ***** válasza:
6%

#Kedves 61%-os.


Ahelyett, hogy bármit is ajánlanál, mások ajánlásait fikázod és a saját szakértelmedet próbálod fényezni, amivel semmivel se viszed előrébb a kérdezőt.


A DN és a CG anime történelmi klasszikusok, Lelouch még 2016-ban is a top 10 legnépszerűbb férfi anime karakter között szerepelt a japán felmérésekben, a DN-ből pedig a létező legtöbb live action feldolgozás készült (ha szarfos is mindegyik), amik önmagukért beszélnek. A Steins;Gate és Okabe karakteréről a többség még csak nem is hallott, nem hogy méltóak lennének akár csak egy lapon is emlegetni a másik kettővel. 2007-2008 globálisan is az anime történelem csúcskorszaka volt a DN és CG-vel az élen, azóta, minden hozzáértő csak az animestársadalom hanyatlásáról és zülléséről beszél.

https://www.youtube.com/watch?v=j4nKBUjIOUw&t=1s


Még maga Miyazaki Hayao is azt nyilatkozta, hogy ha előre látja, hogy ilyen szintű mondanivalót és erkölcsöket nélkülöző fanservice dönpinggé korcsosul az anime felhozatal, mint a jelenlegi fősodorban tapasztalni lehet, akkor el se készítette volna a Gihibi klasszikusait, amivel megágyazott a műfaj széleskörű elterjedésének.


Valszeg nem olvastad el, amit írok, de már az előző kommentemet is azzal nyitottam, hogy nincsen olyan alkotás, ami tökéletesen megfelelne a kérdező igényeinek és csak erőltetetten lehet hasonlóakat találni, nem pedig, hogy Okabe tökéletes mása lenne Lightnak. Erre elkezdesz kötekedni képzeletbeli ellentmondásokról és arról, hogy neked mi, hogyan tetszik, miközben leoltasz mindenkit, akivel maga a kérdező is meg van elégedve. Sajnos a te magánvéleményed az utolsó szempont, ami bárkit is érdekel, ha pedig számodra Suzaku, Roro karaktere negatívumok, vagy ha nehézséget okoz felfognod, hogy a kérdező számára mi a párhuzam Lelouch és Light karakterében, akkor igazán kár volt megszólalnod.

2019. márc. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
0%

"A Steins;Gate és Okabe karakteréről a többség még csak nem is hallott, nem hogy méltóak lennének akár csak egy lapon is emlegetni a másik kettővel."


Amit írtál, az Magyarországon igaz. Egyébként meg nézd meg szépen MAL-on, hogy hol van a Steins;Gate a toplistán, aztán nézd meg, hogy a CG és DN hol van.

De ajánlom figyelmedbe Japán legnagyobb anime adatbázisát, az anikore.jp-t, ahol már évek óta a Steins;Gate áll az élen letaszíthatatlanul.


Egyébként a CG-t én is imádom, de tisztában vagyok a hibáival is. A második évad sok helyen igen pocsékan és logikátlanul van megírva. Akár tetszik ez neked, akár nem, én ezt gondolom.

A DN első nézésre tetszett, még akkor jóval fiatalabb fejjel, második nézésre, idősebben meg rá kellett jönnöm, hogy Light-ot és L-t is utálom. Az L halála utáni részek pedig fájdalmasan gyengék. Amennyire jól volt összerakva és megírva az első 25 rész, annyira gyengén az utolsó 12. Önmaga paródiája lett a sorozat.


"Ahelyett, hogy bármit is ajánlanál"


Ajánlottam. Ajánlottam a Monstert. És ajánlottam volna a Zankyou no Terrort, ha előttem nem írták volna.


"erőltetetten lehet hasonlóakat találni, nem pedig, hogy Okabe tökéletes mása lenne Lightnak."


De Okabe nemhogy nem hasonló Light-hoz, hanem köze nincs hozzá.


"Sajnos a te magánvéleményed az utolsó szempont, ami bárkit is érdekel, ha pedig számodra Suzaku, Roro karaktere negatívumok"


Pedig ezzel bizony nem vagyok egyedül...


"ha nehézséget okoz felfognod, hogy a kérdező számára mi a párhuzam Lelouch és Light karakterében, akkor igazán kár volt megszólalnod."


Igen, van párhuzam. Nem írtam olyat, hogy nincsen.


"Azaz legyen szuperintelligens, logikus gondolkozású, taktikus és célorientált antihős forma." - Ezek kétséget kizáróan igazak mindkettőre. Viszont céljaik, hozzáállásuk merőben eltérőek.


Én is írhatnám amúgy azt, hogy ha nem voltál képes Okabe karakterét megértened (ha megértetted volna nem írtad volna a következőt: "A főhős igyekszik zseninek tünni, de gyakran elszámitja magát és messze nem képes azt a sérthetetlen felsőbbrendűséget produkálni, mint Lelouch vagy Light."), akkor "kár volt megszólalnod".

2019. márc. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 Sheral ***** válasza:

#Kedves 61%


1. Sajnos 25 éve élek Japánban azért fogalmam sincs, hogy Magyarországon mi a helyzet, de itt Japánban még azok is ismerik a DN-t, akik soha sem néznek animét, míg a SG-ről senki se hallott. Éppen azért hoztam példának, hogy hány live action készült a DN-ből, akár Japánban akár a tengerentúlon, mert az jól kifejezi a világ érdeklődését a mű iránt, sokkal hitelesebben, mint akármelyik értékelés akármelyik oldalon. Ha pedig azt vizsgáljuk, hogy az ongoing időszak alatt mekkora lelkesedés övezte a szóban forgó animéket akkor az SG végképp nincs egy súlycsoportban a másik kettővel.


2. Azért ajánlottam az SG-t, mert azt kedvelem és ugyanezért nem ajánlottam a PP-t. Továbbá nem világos, hogy miért hiszed, hogy az Okabéről szóló rövid leírásom Okabe karakterének a lényegét próbálja megragadni. Kifejezetten arra reflektáltam, hogy Okabe nem olyan karakter, mint Light vagy Lelouch és a hasonlóság csak enyhe (ezért tettem hozzá, hogy legalább a szinkronhangja egyezik Lightal), tehát a kérdező nem biztos, hogy megfogja a SG-ben találni a számítását. Akkor kéne ezen rugóznod ha nem értenél azzal egyet, hogy Okabéből nem sugárzik folyamatos felsőbbrendűség vagy, hogy Okabe vágyik rá, hogy hihetetlen zseniként tekintsen rá a környezete. Továbbá a SG-t folyamatosan beárnyékolja, hogy egy univerzumban játszódik a Chaos;Headdel, ami egy ritka silány alkotás.


3. Az, hogy nem ajánlottál az első commentedben semmit, csak kizárólag másokat fikáztál az biztos. Sajnos akármekkora is az ismereted bármivel kapcsolatban és akármilyen határozott is legyen a véleményed, nem érdemes rögtön mások baszogatásával indítani, mert amikor végtelen magabiztossággal értelmezed félre mások véleményét, az nem igazán a hozzáértés, inkább az egyéni elfogultság megnyilvánulása.

2019. márc. 13. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:

Az 1-es ponttal nem tudok vitatkozni, mivel nem élek Japánban, és azt sem tudom ellenőrizni, hogy te valóban ott élsz-e (nem is akarom). Mindenesetre a népszerűség és a minőség nem feltétlen van egymással egyenes arányban, lásd Attack on Titan/Naruto/meg úgy a legtöbb shounen. Azt nem állítom, hogy az SG népszerűbb, mint a másik kettő, mert az egész egyszerűen nem igaz. Többen látták a CG-t és a DN-t is. Azt viszont állítom, hogy a SG-nek a legtöbb fellelhető online listán magasabb értékelése van, mint a másik kettőnek, és nem is kevéssel.


2-es: "Akkor kéne ezen rugóznod ha nem értenél azzal egyet, hogy Okabéből nem sugárzik folyamatos felsőbbrendűség vagy, hogy Okabe vágyik rá, hogy hihetetlen zseniként tekintsen rá a környezete."

Márpedig ezekkel nem értek egyet! Okabe csak azért találta ki Hououin Kyoumát, hogy felvidítsa vele Mayurit, ez kerek perec ki van mondva mind az animében, mind az alapjául szolgáló VN-ben. Nem akart ő hihetetlen zseni lenni, ahogy a világ ura sem. Azt nem tagadom, hogy amikor Hououin Kyoumát alakítja, akkor az valóban felsőbbrendűség érzetet áraszt és arrogáns.

"Továbbá a SG-t folyamatosan beárnyékolja, hogy egy univerzumban játszódik a Chaos;Headdel, ami egy ritka silány alkotás."

Aki ettől nem bír elvonatkoztatni, az magára vessen. Minimális a kapcsolat a kettő közt. A Chaos;Head-nek a VN-je meg van azon a szinten mint a Steins;Gate. Az animét tényleg érdemes kerülni belőle.


3-ashoz inkább no comment...

2019. márc. 13. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:

Pedig pontosan ezt csináltad: idejöttél, és elkezdtél fröcsögni róla, hogy hogy meri bárki is a silány minőségű DN-t a hibátlan S;G-hez hasonlítani, pedig ezt már mások is rég megtették, te még egy MAL-os oldalt is linkeltél hozzá. Nekem személy szerint mindkét anime a kedvenceim közt van, és nem látok nagy minőségbeli eltérést köztük. A DN minden hibájával együtt is minőségi kriminek számít.


A kérdező kritériumainak pedig több szempontból is megfelel a S;G:


- Okabe, még ha nem is kifejezetten "szuperintelligens", egy átlagembernél mérföldekkel értelmesebb. Nem mellesleg aktív szerepet játszott az időutazás feltalálásában. Ez azért elég sokat elmond róla. Az első évad utolsó részében szereplő terve pedig egyszerűen briliáns húzás volt.

- Nála célorientált embert nem sokat találsz. Bármit megtesz, csak hogy megmentse Mayurit és Kurisut.

- Még ha Okabe nem is antihős, a sztereotipikus "tökéletes hős" karakterébe sem illik bele, mert a személyiségének negatív aspektusai is bőven vannak.

- A S;G nagy része taktikázásról szól. Ha valamit elszúrnak Okabéék, megölik őket, na meg a III. vh. kirobbanásának a lehetősége sincs messze.

- A kérdező írta, hogy olyan animét keres, ahol nem az a helyzet, hogy van a szipiszupi főszereplő, a szereplőgárda maradék része meg üres kartonpapír figura. A S;G ebből a szempontból is tökéletes: a többi főszereplő is magasan intelligens.


Szóval még mindig nem értem, miért háborodtál fel rajta, hogy valaki ezt ajánlotta a kérdezőnek.

2019. márc. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 A kérdező kommentje:

# 21 - Abból adódóan, hogy ritka irritáló jelenségnek tartottam a főszereplőt, néhány rész után búcsút intettem neki. Az istenkomplexust és az egyéb, szociopata jelenség vívmányait leszámítva én is olyasmi vagyok karakterileg, mint Light, nem vagyok túl toleráns természet az érzelgős "átlag emberekkel" szemben. A nem eléggé racionális és hatékony gondolkozásmód olyan szinten fel tud idegesíteni, hogy nem éri meg bajlódnom egy olyan sorozattal az ígéretes világkép ellenére se, aminek olyan a főszereplője, akit fejlődési lehetőség ide vagy oda, a való életben valószínűleg a magam nyers módján elküldenék a francba.


A Monstert nézem, és szeretem egyébként, viszont a főszereplője maga a megtestesült, aranyszívű, kenyérre kenhető és becsületes empátia-bomba, úgyhogy nem éppen a leírásnak megfelelő jellem. :D

2019. márc. 13. 21:41
 28/33 anonim ***** válasza:
29%
Kérdező, kívánom, hogy soha ne történjen veled semmi olyan traumatizáló esemény, ami olyan szinten földhöz vág, hogy gyökerestül felforgatja a hiperszuper, 100%-ig racionális gondolkodásmódodat meg az érzéketlen, intoleráns viselkedésedet a kevésbé "kemény" emberekkel szemben. Tudod, a logikus gondolkodásnak nem kell együttjárnia azzal, hogy szépen belerúgsz minden olyan emberbe, aki neked nem szimpi.
2019. márc. 13. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 A kérdező kommentje:

#28 - " Kérdező, kívánom, hogy soha ne történjen veled semmi olyan traumatizáló esemény, ami olyan szinten földhöz vág, hogy gyökerestül felforgatja a hiperszuper, 100%-ig racionális gondolkodásmódodat meg az érzéketlen, intoleráns viselkedésedet a kevésbé "kemény" emberekkel szemben. Tudod, a logikus gondolkodásnak nem kell együttjárnia azzal, hogy szépen belerúgsz minden olyan emberbe, aki neked nem szimpi."


A kívánalommal elkéstél, mert már megtörtént, és csak felerősítette ezeket a vonásaimat. Azóta vagyok még jobban ilyen.


Egyébként pedig, ami jobban a témához kapcsolódik, mint a múltbéli traumáim, az, hogy a hiperszuper, 100%-ig racionális gondolkodásmódommal valahogy menet közben lemaradtam róla, hogy belerúgtam volna a hozzászólásfolyamban bármilyen emberbe is. Én egy anime karaktert bíráltam, az ő számomra romboló hatását egy világkép szempontjából érdekes sorozatban, illetve egy személyiségfajtát minősítettem futólag, mint nem szimpatikus, ezek közül pedig értelemszerűen egyik sem minősíthető embernek.

A válaszolók azok, akik változatos módszerekkel nyírják egymást, egymás ízlését és ítélőképességét a legutóbbi kommentem felett. Méghozzá elég hosszadalmasan. Amibe én nem szóltam bele annak ellenére se, hogy a logikai érzékemet megint csak sérti, hogy a kérdés szempontjából a zajló vita teljesen irreleváns, elvégre nem jutok vele előrébb semerre.

Maximum oda, hogy aki frissen érkezik a kérdéshez, meglátja a három oldalnyi szöveget, majd "biztos kapott már elég ajánlást, ha ennyi hozzászólás került elküldésre" alapon tovább is megy máshová, miközben megvan rá az esély, olyat tudott volna mondani, ami nem szerepelt.

2019. márc. 14. 01:26
 30/33 dq ***** válasza:

> "Amibe én nem szóltam bele annak ellenére se, hogy a logikai érzékemet megint csak sérti"


Na ennyit a 100% racionalitásodról :P

(Ami fogalmam nincsen mit jelent, mindenesetre -- így utólag -- nem beleszólni rossz döntésnek minősült.)

2019. márc. 14. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!