Kezdőoldal » Szórakozás » Anime, manga » Milyen sorozatok / filmek /...

Milyen sorozatok / filmek / animék vannak, amikben a FŐSZEREPLŐ személyisége olyan, mint Hannibal Lecter-é (Hannibal tv sorozat), Yagami Light-é (Death Note anime) vagy Lelouch-é (Code Geass anime)?

Figyelt kérdés

Azaz legyen szuperintelligens, logikus gondolkozású, taktikus és célorientált antihős forma.


Jó lenne, ha magának az alkotásnak a hangulata, mentalitása is illeszkedne hozzá, azaz NEM olyasmire gondolok, hogy ott van Ő a félelmetes zseni, mindenki más meg matt ostoba és sekélyes, maga a történetvezetés meg komikus és harsány. :D



2019. márc. 9. 18:05
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
38%

"Nagyon sok hasonlóság van a DN, a CG és a S;G között"


Hallgatom őket :) És remélem nem azzal a hülyeséggel jössz, hogy Light meg Okabe is INTP-k vagy tököm tudja már mik.


Aki nem értette meg Okabe karakterének lényegét, az nekem ne mondja, hogy fantáziátlan vagyok :)

2019. márc. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
32%

A neten egy csomó mindent találhatsz róla angolul, nem az én dolgom összeszedni neked. A te problémád, ha nem látod a hasonlóságokat, illetve ha még utánuk keresni is lusta vagy.


Szintén te tehetsz róla, ha szerinted a két anime szöges ellentéte egymásnak, pusztán a főszereplők jellembeli különbségei miatt.

Mondok egy példát: a vak is látja, mennyire hasonlít a HunterxHunter az FMA-ra, pedig a két anime főszereplőjének a személyisége igencsak különböző. Tény, hogy Gon és Edward is forrófejű, de szinte ez az egyetlen hasonlóság kettejük között, hiszen míg az előbbi agyi szintje egy ADHD-s 5 évesén mozog, addig az utóbbi szokatlanul felnőttes, szentimentális, már-már koravén.

2019. márc. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
62%

"A neten egy csomó mindent találhatsz róla angolul, nem az én dolgom összeszedni neked."


Rákerestem MAL-on, van olyan fül, hogy recommendations, ott kemény 10 felhasználó állítja, hogy a két anime hasonló lenne, a többségük ráadásul olyan általános dolgokról ír, minthogy


"ugyanolyan érdekesek a szereplők mindkettőben"

"mindkettő misztikus"

"mindkettő történet fordulatos"

"mindkettő gondolkodást igényel"

"mindkettőben okosak a főszereplők" (azt megjegyezném, hogy a SG-ben egyetlen igazán géniusz karakter van, és az nem Okabe)


A kérdező szempontja ráadásul a következő volt:

"Azaz legyen szuperintelligens, logikus gondolkozású, taktikus és célorientált antihős forma."


Okabe nem szuperintelligens, nem taktikus, és nem antihős, hanem egyértelműen pozitív hős.

2019. márc. 10. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
75%

Hollywood-i film:

Se7en (A hetedik), kb 1997.

Ebben Jon Doe ilyesmi típus.


Némileg hatott Jon Doe karaktere az alábbi animéből Makishima Shougo figurájára:

Psycho-Pass

2019. márc. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Köszönöm a filmet!


Viszont főszereplőt kértem, és azt tudom, hogy a Psycho-Passban egy barna hajú nő a főszereplő - aki az én idegeimnek zárójelben nagyon nyafka. :D

2019. márc. 12. 14:48
 16/33 anonim ***** válasza:
0%
Akane nyafka?!?! Miért lenne az? :D És ha Akane nyafka, akkor a sloce of like-ok, ecchik lány szereplő micsodák? Mert ha a nyafka Akanénál kezdődik, akkor a tényleg nyafka karakterekre nem létezik szó.
2019. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
Slice of life* :DDD
2019. márc. 12. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
53%
Hát Akane nem nyafka
2019. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

" Akane nyafka?!?! Miért lenne az? :D És ha Akane nyafka, akkor a sloce of like-ok, ecchik lány szereplő micsodák? Mert ha a nyafka Akanénál kezdődik, akkor a tényleg nyafka karakterekre nem létezik szó."


"Hát Akane nem nyafka."


Állandóan bőg, állandóan visongat meg össze-vissza cincog, mint egy idegbajos egér, ha már valaki nála nagyobb ránéz, remeg, eluralkodnak rajta az érzelmei... nem bírja a strapát, nem hideg fejjel, logikusan és objektívan gondolkozik, hanem hagyja, hogy a szeszélyei vezessék. Számomra egy ilyen nő - vagy bármilyen nemű karakter - egyszerűen gyenge.

A slice of life-ok és az ecchik női karaktereiről nem tudok nyilatkozni, ugyanis nem láttam egyet se, animék közül a Death Note-ot szeretem nagyon - úgy, hogy minden egyes részben annak szorítottam, Light nyírja már ki Misát, annyira idegesítő volt. A Code Geass női karakterei kapcsán hasonlóan érzek; nyávogósak, buták, frusztrálóak.


Nekem az ideális karakter, akivel szimpatizálni tudok, az olyan, mint Light, L, Leloch, Hannibal Lecter, Annalise Keating (Hogyan ússzunk meg egy gyilkosságot?), Ed Nygma (Gotham), Lisbeth Salander (A tetovált lány), Marie Laveau és Fiona Goode (American Horror Story), Olenna Tyrell, Tyrion Lannister, Tywin Lannister (Trónok harca), Victor Frankenstein (Londoni rémtörténetek), Michael Corleone (A keresztapa), Perselus Piton (Harry Potter).

Azaz nem érzelgős, hanem hideg számítású, logikus gondolkozástól vezérelt, higgadt, hatékony problémamegoldó, független, méltóságteljes, kemény és erős.


Akanéról ezek közül egyik sem mondható el. Nincs benne semmi tartás.

2019. márc. 13. 02:31
 20/33 A kérdező kommentje:
Ráadásul, és talán ez teszi a legbosszantóbbá Akane karakterét, válogatás nélkül, boldog-boldogtalannak kiönti minden érzését, mert képtelen anélkül feldolgozni őket, hogy lehúzna közben valaki mást érzelmileg, illetve anélkül, hogy elbőgné magát. És ez a csaj mentálisan egészséges... :P Egy tohonya idegi és érzelmi roncs.
2019. márc. 13. 02:53
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!