Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Lehet fejleszteni a kreativitást?

Lehet fejleszteni a kreativitást?

Figyelt kérdés
Szeretnék rajzolni, csak nincs valami jó képzelőerőm. Ha valamit látok akkor azt jól le tudom másolni de ha el kell képzelnem hogy hogy néz ki akkor nem megy. valahogy lehet ezt fejleszteni?

2019. aug. 31. 16:25
 1/2 anonim válasza:
100%

Én nem tudok rajzolni, de minden kreatív tevékenységnek alapvető része a másolás. Kreativitás általában nem azt jelenti, hogy a semmiből a világra hozol valamit, mindenfajta előzmény nélkül.


Inkább arról van szó, hogy módosítasz valamit ami tetszik, hozzáadsz dolgokat, elveszel belőle.


Szóval ne hagyd abba a másolást, sőt, keress olyan művészeket, akiket szeretsz, és másold őket. Nézd meg, hogy mi az amit szeretsz abban ahogyan rajzolnak, és próbáld utánozni.


Így (is) lehet fejlődni, és idővel elég nagy lesz a művészi szókincsed, hogy módosítsd mások ötleteit.


Lényegében "csak" egy szeletet kell hozzáadnod a saját életedből, érzéseidből, és akkor az már a tiéd.

2019. aug. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magát a kreativítást, ihletet nem igazán lehet.


Pl eléd raknék egy áttetsző 10cm széles hosszú műanyagot, ami fel van tekerve egy gurigára.


Te miket tudnál kihozni belőle, ami nem kelti másokban azt az érzést, hogy "ez csak műanyag, szemét"?


Amikor én megláttam kapàsból fejben kész termékeket kreáltam.

Elkértem mindet.

Ki akarták dobni, mert nem 0.2-es hanem 0.3-as vastagságú volt.


Amikor vittem el onnan valakik nagyot néztek, a legtöbben kinevettek.


Nekem pedig jó alapanyaggá váltak termékeimhez szép összeggel dúsította zsebemet.



Nem tudom, de próbáld ki:


Adott dolgokra, anyagokra nézz rá és próbálj minimum 10-15 dolgot elképzelni belőlük.

Vázlatolgathatsz is :)

2020. jan. 11. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!