Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Hogy lehet fejleszteni a...

Hogy lehet fejleszteni a kreativitást, a fantáziát és a stílust?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Azt már sikerült felfognom az egy számjegyű IQ-mmal, hogy sokat kell olvasni, úgyhogy légyszi ezzel ne bombázzatok. De egyébként minden más tippet szeretettel fogadom, és zöld kezecskével jutalmazom. :)

2014. jún. 4. 13:15
 1/5 anonim ***** válasza:
21%
Esetleg próbálj meg sokat olvasni.
2014. jún. 4. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
37%
Fórumos szerepjátékokkal.
2014. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Warren Scott ***** válasza:
100%

Tartalmas, sokrétű TV sorozatok megnézésével is lehet az olvasás MELLETT gyúrni az ötletelő képességedre.


Klisésnek hangzik, de javaslom valamelyik Star Trek sorozatot, amelyik neked szimpatikus.


Egyrészt pár évfolyam megtekintése után érezni fogod, mennyit változtak a szereplők, tapasztalhatod, milyen a jellemfejlődés, másrészt pedig a legtöbb epizód önálló kis történettel bír és gyakran vonultat fel idegeneket, idegen világokat vagy egyéb furcsaságokat.


Ezeket persze nem követendő példaként kell felfogni, hanem arra jó, hogy elgondolkodj az epizódok történetén, hogy festenének más környezetben, és hogy tornáztassa kicsit a képzeleted.

2014. jún. 4. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
én miután megnéztem egy filmet/sorozatot vagy elolvastam egy könyvet, általában eszembe jut valami jó történet, eleinte még hasonlít a filmre vagy a könyvre, mivel onnan jött az ihlet, de aztán egyre többet gondolkodok rajta, és végül egy önálló történet játszódik le a fejemben, ami már nem is hasonlít a látottakhoz/olvasottakhoz. úgyhogy én azt javaslom, hogy nézz jó sok filmet, meg olvass könyveket, és tutira neked is eszedbe fog jutni valami jó :) a stílus meg fokozatosan alakul ki. igen, valószínűleg az elején nem világsikerű könyveket fogsz írni, az írásmódod se lesz egyedi, de írj minél többet, és ki fog alakulni a saját stílusod :)
2014. jún. 4. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Ne csak olvass, írj is. Bradbury tanácsolja kezdő íróknak, hogy naponta írjanak kb. egy oldalt, s hetente egy novellát. Függetlenül az eredménytől. Egy idő után a rendszeres munka meglepő változásokat fog eredményezni a minőségben. Ha érdekel, tudok néhány könyvet is ajánlani a témában.
2014. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!