Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért van az, hogy a mai...

Miért van az, hogy a mai televíziósnak legyen az kábel, műholdas stb. nincs feelingje, életérzése?

Figyelt kérdés
Csak összehasonlításként.. én 34 éves vagyok.. a 90-es években voltam gyerek tizenéves.. és akkor a pár magyar csatorna mellett rengeteg műholdas csatornát néztem,néztünk a családdal.. és nem érdekelt,hogy németül cincogtak,és az sem érdekelt engem tizenévesként speciel amikor kódolt csatornát találtam éjszaka felnőtt tartalommal.. hmm.. na és az esti pankráció műsor a Cartoon Network klasszikus meséi után amit mindig megnéztünk a tesóimmal gyerekként..Sokkal de sokkal másabb volt.A mai gyerekek miért unnak bele mindenbe? Eleve unottan neteznek játszanak online... Meg szerintem ők valamiért nem értékelik a technika lehetőségeit!
2019. okt. 7. 20:14
 1/5 October15 ***** válasza:
35%
Ember te mit szívtál?
2019. okt. 7. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mert magának a műsornak az élvezeti értékén nagyon sokat hozzátett az élményhez az újdonság varázsa. Azért tetszett, mert valami új élményt adott. Ami pedig új, az mindig érdekes. Ha most ugyanazokat a műsorokat újra leadnák, jelentős részéről te is inkább elkapcsolnád, vagy legalábbis feleannyira sem lenne érdekes, mint anno.

Azt mondjuk én elég ritkán tapasztalom, hogy tinédzserek tömegei halálra unottan játsszanak, bár kétségtelen, hogy van egy ilyen réteg. Jellemzően azok, akik nem a játékélmény, hanem a "sok befektetett játékidő" miatt csinálják azt, amihez már kedvük sincs. De szerencsére nem ez a jellemző. :)

Az viszont igaz, hogy őket mondjuk nem kötné le egy számára alig érthető nyelven sugárzott műsor, ami alapvetően lehet, hogy nem is tetszik nekik. Na, vajon miért nem? ;) Mert téged sem kötött volna le mondjuk gyerekként a Kossuth Rádió... pedig ha visszamész egy, esetleg kettő generációt, ők ugyanolyan áhítattal hallgatták a műsorait, mint ahogy ti néztétek az újdonságnak számító műholdas csatornákat.

"valamiért nem értékelik a technika lehetőségeit"

Ha belegondolsz, te is csak azt értékelted, ami új, érdekes, különleges volt. Ne mondd, hogy gyerekként olyan sokszor áradoztál azon, hogy "jaj de jó, utazhatok tömegközlekedéssel, olyan sebességgel, amitől száz éve összecsinálták volna magukat". Mert neked ez már megszokott. Ükanyámat ha felültetném egy BZMOT-ra, vagy rémülten menekülne, vagy napokig arról áradozna, de hogy nagy hatással lenne rá, az biztos. Mert neki ez új lenne. Nekem, akinek "A" videojáték az Atari 2600-at meg a NES-t jelentette, és a Commodore 64 volt "A" számítógép, tényleg bámulatos lehet látni, hogy most földrészeket átívelő online videókonferenciákat csinálunk, meg valósághű 3D-s játékokat játszhatunk. Mert nekünk újdonság. Akit már ez vesz körül, annak nem az. De valószínűleg ami meg nekik újdonság, az meg az ő unokáiknak nem lesz már az. :)

(Egyébként én nem mondanám, hogy nem látják át és értékelik a technikát... csak természetesebbnek veszik, mint az idősebbek.)

2019. okt. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

2-es

Igen.. természetesen értem mit akarsz közölni. Azt,hogy minden korszaknak az újdonság varázsa van meg és ami van jelenleg,az a megszokott jó.

Nem azt mondom,hogy ez butaság mert igazad van.. biztos vagyok benne,hogy nagy %-ban ez így is van. De én 8 éves koromtól egészen 20 éves koromig(2005-ig),amikor már rengeteg kábeltv-s csomagok voltak már háztartásokban,akkor is inkább a jól megszokott idegen nyelvű műsorokat néztem,és ugyanúgy érdekesnek találtam mint 8 évesen. Mert valamilyen varázsa volt számomra.Ha lenne parabolatányérom mai napig sokkal többet foglalkoznék vele mint más megszokott technikával.

Említetted a rádiót is.. annak idején gyerekként 6 évesként egyedül voltam otthon a 75 éves nagyfaterommal. A szüleim dolgoztak..és hát a szovjet táskarádión akkor nem igen lehetett befogni több tucat rádiót, nem úgy mint most.. főleg vidéken,falun, 1992-t írunk. Voltak a királyi rádiók Petőfi,Bartók,Kossuth és kész. És ennek ellenére több órát ott ültem a rádiókészülék előtt és hallgattam ezeket a rádiókat! És,hogy miért? Mert érdekesnek találtam az egészet.Mindog tudtsm és vártsm figyeltem,hogy minden egész órában jön egy női hang és mondja a híreket.. stb

Az utazásra visszatérve a 90-es évek nagyon elején..szintén (én 85,ös születésű vagyok) imádtam utazni.. busszal vonattal stb.. sőt amikor nagybátyám a Ladáját 120-al megrepírette gyakran, mindig élveztem.

2019. okt. 8. 02:53
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az is egy ok, hogy ma màr minden fennt van az interneten. Nincs màr az hogy ha valamiről lemaradsz, akkor nemtudod vissza nézni.

Emlékszem kiskoromban amikor karàcsonykor csomó mesét adtak le, és màr napokkal elötte reklàmozták. Alig vártam hogy jöjjön az az este, amikor megy majd a Tv-ben. Még a dátumot és az időt is lejegyzeteltem.

2019. okt. 8. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

De az akkoriban izgalmas volt nem? Minden olyan más volt. Most olyan monoton a világ.

De mondok mást.. hiába vannak csúcskészülekéim minnt már mindenki másnak ugye.. nosztalgiából,meg az életérzés miatt elég gyakran használok még videolejátszó készüléket.. amikor bedobod a vhs kazettát és nyikorog a készülék ahogy beolvassa..hmm... szeretem.

2019. okt. 8. 03:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!