Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Milyen szintig egészséges az...

Milyen szintig egészséges az olvasás, filmnézés, a nagymértékű, nem menekülés a valóságtól, hol a határ?

Figyelt kérdés

2019. nov. 3. 13:48
 1/1 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés már nekem is eszembe jutott!

Szeretek olvasni, filmet nézni, de próbálom nem túlzásba vinni. Van az a pont, mikor már az egészséges élet, kapcsolat rovására megy. Találkoztam olyan házaspárral (rokonaink), aki saját elmeélésük szerint, szinte alig beszélgetnek, ám képesek egész nap olvasni. Van filmmániás is a családban, baráti körben. Olyanok, aki szabadidejükben szinte mást nem is csinálnak csak tévét, filmet néznek. A sorozatfüggő kollégáimról, kolléganőimről nem is szólva. Többen eleinte csak tévében nézték a sorozatokat, manapság letöltik, kézről - kézre adják, illetve stream-elik. Sokszor ez a beszédtéma is odabent köztük. Ki kivel, mit csinált, miért tette, mi lett volna, ha... Valahol, tök jó, mert összehozza az embereket, de amikor már szinte csak erről dumálnak, másik pedig ezáltal kirekesztődnek a beszélgetésből, akkor már kóros szerintem.


A Netflixet mi is nézzük itthon a családdal, de naponta legfeljebb 1-2 részt, vagy 1-1 filmet. Nemrég panaszkodott egyik kolléganőm, egy hétvégén megnézte az egyik sorozat két évadnyi összes részét, most pedig "nincs mit néznie". Én is nézem, de hetente 1-2 részt, így élvezem, hogy még mindig van belőle. :-)

Filmgyűjteményünk is van, akárcsak egy kisebb fajta könyvtárunk. (több generáció szerzeménye) Utóbbiakkal a helyfoglalás okoz gondot, ebből adódott az ötlet, karácsonyra vásárok nejemnek egy e-book olvasót. Ha bejön, akkor tuti én is kérek kegyet szülinapomra. (letöltöttem 2000 ezer e-könyvet, abból lesz mit válogatni)

2019. nov. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!