Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki akinek van mérlege és...

Valaki akinek van mérlege és egy üveg (1 literes) vize, letudnád mérni, hogy hány kiló egy liter üveges víz?

Figyelt kérdés
2020. márc. 4. 16:10
 1/9 anonim ***** válasza:
49%
Ha valakinek van mérlege és egy literes üvegpalackja, az le tudná mérni, hogy hány kiló egy liter üveges víz.
2020. márc. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ráteszem a mérlegre. Megnézem mennyit mutat. Annyi.
2020. márc. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
1 kiló, plusz az üveg súlya.
2020. márc. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nos, a kérdező sztem azt arra volt kíváncsi, hogy egyetlen méréssel meg tudom-e állapítani, hogy a (lezárt) üvegben tényleg 1L folyadék van-e. A válaszom: nem - hacsak nincs kéznél ugyanolyan palack üresen, csavarzáras zárókupakkal (vagy dugóval) együtt, amivel "nullázhatom" a mérleget.

Pont tegnap kísérleteztem azzal, hogy megmérjem, a literes borospalackokba mennyi bort szoktak tölteni. Van egy rossz hírem - soha nincs bennük kb. 950 mL-nél több bor, mert csak a csordultig töltött palack töltete nyom 1000 gramot. Tehát minden 21. (literes) palack adómentesen kerül kereskedelmi forgalomba.

2020. márc. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tehát ezek szerint egy liter ólom egy kilogramm??? Hahó!
2020. márc. 15. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
#5: Te már láttál ólomvizet?
2020. márc. 20. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Térfogat (liter), súly???
2020. ápr. 22. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az uveg sulyatol is fugg. Nem minden egyliteres uvegpalack egyforma sulyu. Azt nem tudom, h melyikbe mennyit toltenek valosan, de szerintem ha ra van irva h 1 L nem tolthet bele csak 950 ml-t. Legalabbis remelem. Az olommal nem tudom mit akartal? Az olom fajsulya sokkal nagyobb, mint a vize, igy 1 L olom is sokkal nehezebb, mint 1 L viz :)
2020. ápr. 23. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Haha én semmit nem akartam az ólommal és nem valami tudományos dologhoz kellett, de ilyen komoly válaszokhoz már kellemetlen leírnom, hogy mi volt ezzel a célom😂
2020. ápr. 24. 15:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!