Kezdőoldal » Egészség » Táplálkozás » Elèg a napi 1.5 liter víz? 80...

Elèg a napi 1.5 liter víz? 80 kiló vagyok ès 40-es ffi. Tudom, hogy több lenne az előírt, de ez is sok.

Figyelt kérdés
Régen ennyit sem ittam. Csak akkor ittam, ha szomjas voltam. Max napi 1 litert. Normálisan ètkezem, nem kávèzom, de így is akkor is iszom, ha nem is vagyok szomjas. Akkora mizèriát keltenek, a hidratáltság körűl, hogy teljesen el vagyok bizonytalanodva.

2018. máj. 10. 19:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ezt az egész "igyál mindennap 100 litert, mint egy teve" baromságot az ásványvízgyártók találták ki.
2018. máj. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

cáfolnám az előzőt....

...4l fölött már nem egészséges mert átnedvesedhetnek a szerveid, és a szív se bírja.

2018. máj. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

tényleg fontos a hidratáltság (nézd meg a buszon/villamoson az idős embereket, vannak akiknek "rendessen" öregszik a bőrük, és van akikre szinte teljesen rászottyad a bőr....)


DE, ha neked ennyi esik jól, akkor igyál ennyit. Evvel a témával kapcslatban több cikket is olvastam és igazából mindenhol mást írnak :D

szerintem az 1,5-2L az ideális mennyiség.

2018. máj. 10. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Számít a leves, főzelék, gyümölcs, zöldség is, mint folyadékbevitel. Meg nem mindegy mennyi a só, cukorfogyasztás, mennyit mozogsz, izzadsz-e stb. Lehet elég a 1,5 liter is.

Én iszok minimum 2 litert de inkább 2,5-3 litert de nekem néha kritikán aluli az étkezésem, ami a cukorfogyasztást illeti. :/ Olyankor mindig szomjan akarok halni.

2018. máj. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Ez az, hogy én is mindenhol mást olvasok, hallok. Persze többnyire, amellett vannak, hogy 3 liter felett kellene fogyasztani. Valaki, akinek meg hiszek az gyógyító munkássága miatt pedig azt mindja csak akkor igyak, ha szomjas vagyok. Úgy viszont nagyon nem menne le 3 palack. Persze nyáron munka közben vagy vízparton más a helyzet. De egy "normál" napon.
2018. máj. 10. 20:59
 6/11 A kérdező kommentje:
Amikor meg sok gyümölcsöt eszek, akkor persze ennyi sem megy, mert ugye annak is jórésze víz.
2018. máj. 10. 21:02
 7/11 anonim ***** válasza:

Az ételedben is van valamennyi víz, szóval még fél liter alatt sincs gond, ha az étellel literszámra eleget viszel be.

Amúgy meg annyi mindentől függ, mennyi kell. Én sosem foglalkoztam vele, de nekem jó a szomjúságérzetem, simán 4 liter fölött kell innom, hogy ne szomjazzam végig a napot, így is úgy érzem, kiszáradok, pedig tuti nem (68 kg vagyok egyébként, melegben nem vagyok, aktivitás nélkül is kell ennyi).

Van, aki magától nem iszik rendesen, de másfél liter vízzel s rendes evéssel nem igazán féltelek.

2018. máj. 10. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az idősek bőre nem a vízhiány miatt ráncos, hanem a kevesebb kollagén miatt. Ihatja valaki literszám a vizet, attól még lehet száraz, vízhiányos a bőre. A szervezetünk tudja, mennyi vízre van szüksége, a felesleget kipisiljük és kiizzadjuk. Annyiból érdekes a megivott víz mennyisége, hogy a húgyutak megfelelően ki tudjanak tisztulni, és a kiválasztás jól működjön. Ehhez szerintem nem kell napi több liter vizet inni, bár manapság mindenhol ezt lehet hallani/olvasni. A vizeletedet kell figyelni, ha világossárga (szalmasárga), akkor jó. Ha olyan színtelen, mint a víz, vagy nagyon sárga, az nem annyira jó. Nem célszerű kimosni az összes elektrolitot a szervezetedből, és nyilván a másik véglet se, ha nem iszol, bár utóbbi esetben az ember általában érzi, hogy szomjas. És az ételekkel is be lehet vinni elég sok vizet, nekem kb. 1 liter víz jön be ételből, mellette 1-2 bögre tea, 2-3 kávé, mellé már csak 2-3 pohár vizet iszom, ha nincs nagy meleg. Ennél többet nem kívánok, erőltetni pedig nem tudom és nem is akarom. (53 kilós nő vagyok)
2018. máj. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Ételekkel hogy lehet vevinni egy kiló vizet? Értem, hogy majdnem mindennek van víztartalma, a kenyérnek meg kolbásznak kevesebb, a zöldségeknek több, de ha átlak 25%-ot veszünk akkor az 4 kiló étel lenne egy napra.
2018. máj. 11. 17:16
 10/11 anonim ***** válasza:
Akkor igyál, ha szomjas vagy. Mindig is ez volt a hivatalos álláspont, csak pár marha, akinek érdeke volt, bedobta ezt a hülyeséget a napi 3-4 literekről 5-6 éve.
2018. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!