Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Valaki le tudná írni ezeknek...

Valaki le tudná írni ezeknek a "kategóriáknak" (nem tudom a pontos nevét) a jelentését?

Figyelt kérdés

akció(film)

fantasty

thriller

krimi

sci-fi

misztikus



2020. júl. 2. 10:10
 1/5 A kérdező kommentje:
*fantasy
2020. júl. 2. 10:16
 2/5 anonim ***** válasza:
90%

Hát az akció az akció, ezen nem nagyon tudok mit magyarázni xd


A fantasy az kitalált világban játszódó középkori stílusú


A thriller az majdnem horror, de kevésbé ijesztő


Krimi az bűnügyi, nyomozós


Sci-fi az a jövőben (akár valós, akár kitalált világban) játszódik


A misztikus meg a misztikumokkal, legendákkal foglalkozik ezeket dolgozza fel

2020. júl. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

2-es: A fantasy játszódhat a mai világban is. A lényege, hogy legendás lények (sárkányok, vámpírok, tündérek, stb.) valamint mágia szerepel bennük. Pl. Harry Potter, Csontváros, Interjú a vámpírral, stb. Én még a Hegylakót is idesorolnám.


A sci-fi többnyire az űrben játszódik a közeli, vagy akár a távoli, elképzelt jövőben. De pl. foglalkozhat az időutazással, dimenzióutazással. Ide tartozik a Sliders c. sorozat is egyébként, ami meg a jelenben játszódik.

2020. júl. 2. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Wadmalac ***** válasza:
100%

Végül is jók az eddigi válaszok is, pontos terminológia nincsen, de idetenném az én verziómat is. Több válaszból, ha kicsit eltérő is, összeállhat egy körülbelüli fogalmi kép, melyik mit takar.


akció(film)

Olyan film, amiben központi szerepet játszanak a pörgős történések, verekedés, harc, lövöldözések, menekülős jelenetek stb.


fantasty

Olyan film, amiben sok fantázia-elem van, mesei elemek, csodák, csodalények, illetve olyan világban játszódnak, ami kompletten a képzelet szüleménye. Én speciel ide sorolnám az alternatív valóságokban játszódó filmeket is, mondjuk amiben a sztori része,, hogy valamikor a történelem máshogy alakult volna és a mai világ máshogy nézne ki. Pl. a steampunk tipikusan ilyen, de mondjuk például van több film, amiben a második világháborút a harmadik birodalom nyerte.

És innentől erős átmenet van a sci-fi és a fantasy közt.


thriller

Olyan, általában bűnügyi történet, ahol a sztori, az egész film a folyamatos idegi feszültségre épít, a horrorokra jellemzőbb sok vér, esetlegesen még különösebben sok erőszak nélkül.


krimi

Bűnügyi történet. Általánosan nem simán bűnözőkről, hanem mondjuk a nyomozással ,rendőri lépésekkel együtt. Szerintem ennél több ide nem kell.


sci-fi

Technikai, tudományos elemekkel tűzdelt fikció, gyakran jövőbeli történettel, de nem feltétlenül.

A fantasy és sci-fi határa elég elmosódott. Az igazi különbséget szerintem legfeljebb az adja, hogy a sci-fi kerüli a csodaelemeket, a mai tudományunk, technikánk szerint lehetetlen elemeket jövőbeli vagy fejlettebb idegen fajok általi technikával, tudománnyal magyarázza.


misztikus

Az, amikor a fantasy elemeit, csodák, szellemek, visszajáró holtak, isteni beavatkozások, a film a világunk valódi, létező részeként mutatja.

Itt is erős átmenetek vannak a fantasy, sci-fi és misztikus kategória közt.


Végül pedig fontos pont:

Egy bizonyos filmre a fentiek közül egyszerre több is igaz lehet.

És maga a kategorizálás is szubjektív.


Csak példaként, az eredeti Alien film szerintem egyszerre sci-fi, horror és thriller is. Az Aliens, a második egyszerre akciófilm és sci-fi. A harmadik inkább thriller és sci-fi ... lenne, ha nem lett volna annyira rossz.


A Csillagok háborúja elvileg sci-fi, de történeti felépítése mesehős-történet, a jedik képességei inkább csodaelem, mint tudományos, szóval a fantasy és sci-fi határán billeg, de az akció bélyeg is belefér.

2020. júl. 2. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek
2020. júl. 2. 14:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!