Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Fantasy (gyk.: középkoron...

Fantasy (gyk.: középkoron alapuló) világoknak van már poszt-apokaliptikus, reményvesztett, disztopizált változata? Illetve hozzá artwork-ök, melyek segítenek elképzelni az adott ilyen univerzum hátterét? Egyedül csak a Planescape-ről tudok (eddig).

Figyelt kérdés

Hozzá pedig rajzok, egész hangulatosak lettek:


[link]


Annyira imádom ennek a világnak a hangulatát! :)


És még azt is, hogy látványa némileg eltér a megszokott tucatfantasy átlagvilágoktól. Számomra ez is óriási nagy pozitívuma! :)


Ki tud még ilyen "lepusztított", vagy poszt-apokaliptikus, vagy disztópikus "punk" fantasy világokról?



2020. dec. 17. 15:27
 1/4 A kérdező kommentje:

Hozzá pedig rajzok, egész hangulatosak lettek:


[link]


Annyira imádom ennek a világnak a hangulatát! :)


És még azt is, hogy látványa némileg eltér a megszokott tucatfantasy átlagvilágoktól. Számomra ez is óriási nagy pozitívuma! :)


Ki tud még ilyen "lepusztított", vagy poszt-apokaliptikus, vagy disztópikus "punk" fantasy világokról?

2020. dec. 17. 15:27
 2/4 anonim ***** válasza:

A "Torment: Tides of Numenera" a Planescape Torment által inspirált játék és valamelyest hasonló.


Esetleg még az Icewind Dale, Arcanum, Grim Dawn de szerintem a PT egyedi.


Vagy ebből a listából:

[link]

2020. dec. 22. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A Planescape Torment egy játék. Nem világ. Sőt, egy ilyen settingnek csupán egyetlen történet-szála. Ráadásul maga a Torment csak egy vadhajtása az általam linkelt Planescpae világnak. Teljesen más, mégha az alapot ugyan halványan a Planescape adta.


A Planscape más. Mondhatni - ahogy fentebb részletezve kifejtettem - maga a csoda! :)


Ahogy nézegettem a többi általad írt címek is csupán játékok. Nekem konkrétan fantasy világok disztopizált, vagy punk változata kellene (mondjuk e kettő majdnem ugyanaz). Setting, háttér, leírás, regény, bármi, de sötétebb/komor hangulata legyen.


Lehet Planescape-esen (nem disztopikusan) eltérő is valamelyest a tucatfantasy átlagvilágoktól, de lehet úgy eltérő (ez lenne a fő irány!), hogy ebben (ezekben) a tőletek várt világban (világokban) a poszt-apokaliptikus események miatt "módosultak/átalakultak" a megszokott fantasy elemek.


Vagyis ne egy alkotó találja ki, hogy "szerinte így lesz a jó" (Planescape regények, és főleg artwork-ök, azaz nem egyetlen egy (az is módosított) játék képei, hanem _A_ Planescape rajzok/festmények), hanem a komor, negatív behatások miatt legyen (legyenek) eltérő ez (ezek) a sötét univerzum (univerzumok).

2020. dec. 22. 10:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Dark Sun.

[link]

2020. dec. 22. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!