Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Vannak olyan Rómeó és Júliára...

Vannak olyan Rómeó és Júliára hasonlító történetek, amiket kifejezetten kedveltek?

Figyelt kérdés

A Rómeó és Júlia sztorija bőven azelőttre nyúlik vissza, hogy Shakespeare megírta volna a drámát. Szóval van nektek hasonló történetetek, amit szerettek? Ellenséges csapatok között szövődött szerelem, esetleg tragédia a vége. Lehet felőlem bármi, könyv, film, sorozat, akár még játék is.


Az én két kedvencem: Líra és Epika (mert ezt adtuk elő pár éve a suliban, úgyhogy valamennyire rám ragadt a története). A másik meg az Avatár: Aang legendája sorozatból (zseniális sorozat), a 2.évad 2.részében elmesélt Omashu történet. Nektek vannak ilyenek?



2021. júl. 28. 15:18
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Van egy 6 részes koreai sorozat, a Hymn of Death. Igaz történet alapján készült.

(Spoiler)

A Japán által megszállt Koreában két fiatal egymásba szeret, de nem lehetnek együtt, mert a férfi már házas. A végén mindketten öngyilkosok lesznek.

2021. júl. 29. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ránézek! :)
2021. júl. 29. 11:36
 3/3 anonim ***** válasza:

#1 vagyok.

Kb. 2 hete befejeztem egy hasonló sorozatot, aminek még mindig a hatása alatt vagyok, annyira tetszett. Rég sírtam már el magam sorozaton, de ennek a végét megkönnyeztem. Nagyon szomorú szerelmes történet.

Youth of May a címe, szintén koreai. Igaz történelmi háttere van, 1980-ban játszódik, és bár az eleje kicsit vígjátékos, ahogy halad előre a sztori, egyre mélyebb és tragikusabb lesz az egész. Nehéz összefoglalni a történetét, de készítettem belőle egy videót youtube-ra, ha van kedved, nézd meg (kb. 10 perces az egész):

[link]

2021. aug. 13. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!