Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám el érni azt h...

Hogyan tudnám el érni azt h gyorsabban teljen az idő (többi lent)?

Figyelt kérdés
Szoval az van ugye h nagyon várom a karácsonyt és nkm ez egt életfogytiglannak tűnő idő amig elnem jön. És persze tudom hogy gyorsabban telni nem fog az idő, de mégis mivel tudnám el ütni.? 14:30 fele haz érek es ilyen 15:50 re meg tanulok. És utanna el vegzem a házi munkát kb 20 p alatt. Na ekkor van 16:10 innentől kezdve viszont unom az életem, telefonozni nem nagyon akarok ilyenkor mert akkor az anyum kicsit ideges lesz. Szóval tudok valami érdekes elfoglatsagot? Kérem az olvasast ne urja senki mert már azt is unom. Köszönöm előre

2021. nov. 3. 14:44
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Csinálhatnál nekem kutatásmódszertan házit. ;) Érdekes meg hasznos meg minden, de az nem igaz, hogy mennyi időt felemészt. A múlt heti részfeladatom jobban megvolt, mint a többieknek, de még mindig nem fejeztem be a holnapra valót. :D Rásdásul 18:30-tól órám is lesz.
2021. nov. 3. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Uhh kemény vagy, hat igazából ha értenek hozza szívesen meg csinalnam
2021. nov. 3. 18:06
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Például megtanulhatnál helyesen írni az anyanyelveden!
2021. nov. 4. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Képzeld el attól hogy telefonon félre gepelek valamit attol az meg nm azt jelenti h nm tok helyesen irni.
2021. nov. 4. 15:34
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Akkor keress validált kérdőíveket amelyek a videojátékok pszichológiai és társadalmi hatásaival foglalkoznak.


Szóval pl hogy a társas kapcsolatokat hogy befolyásolják (pl mi a motiváció a játékra; a videojáték segítségével szerez barátokat - nincsenek barátai, mert csak játszik; idegesebb-e játék után - relaxáló hatása van; milyen kategóriájú vagy műfajú játékokkal játszik; agresszívebb-e a játéktól - direkt erőszakos játékokat keres)


Nem kell feltétlenül a játékosoknak szóló legyen, mert 3 "útra" osztottam a kérdőívet aszerint, hogy a kitöltő maga a játékos; nem játékos, de a közvetlen környezetében van aki rendszeresen játszik (pl testvér, gyerek, lakótárs); egyik se.



Ha gondolod a kész szakdolgozatot el is küldhetem, mert valami azt súgja ez lesz az államvizsga dolgozatom is 3 év múlva. :D

Vagy az eddigi szakirodalmi összefoglalómat is, ha érdekel. :)

2021. nov. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Bocsi, de nem értek ilyenekhez, es van épp elég barátom
2021. nov. 4. 19:56
 7/8 anonim ***** válasza:

A magyar tejtermelés története c. könyv nagyon érdekes olvasmány. Igazán lebilincselő és izgalmas. Ajánlom az elmélyedést benne!


Viccet félretéve gyerekkoromban én annyira szerettem a karácsonyt, hogy mindig mondtam a szüleimnek, valamilyen jogszabállyal töröljük el a novembert és legyen egyből december, meg Advent:)) Imádom a karácsonyi fényeket, az akkori hangulatot!!


Most pedig felsorolok dolgokat, amiket csinálhatsz, ha nagyon unatkozol:


1. ha tanulsz valamilyen nyelvet, vegyél egy szép füzetet, és az internet segítségével fejezetekre lebontva gyűjtsd ki az összes szabályt az adott nyelvvel kapcsolatban. Ez először persze hülyeségnek tűnik, de elég ha minden nap egy 20 percet foglalkozol vele. Én is írom a sajátomat. Az eredmény konrétan egy teljes könyv lesz a nyelv szabályaival. Ezt később majd tesódnak, gyerekednek, bárkinek odaadhatod és óriási segítséget nyújthatsz. És mondom naponta 20 perc, vagy lehet kevesebb is.

2. varrj

3. mélyedj el a lyukkamerák világában, és kartondobozból készíts egy modellt otthonra

4. keress egy különleges sportot és járj el edzésekre

5. keress Geoládákat a városodban

6. ehhez lehet, hogy kell szülői segítség is: kutassátok fel az őseiteket és egy óriási kartonra rajzoljátok fel a családfátokat

7. vegyél részt a Jónak lenni jó 2021 nevű karácsonyi jótékonysági programban. Ha esetleg van valami értékes tárgyad és ezzel szívesen segítenéd a rászoruló gyerekeket, ajánld fel a licitre

8. kezdj el szurkolni egy kézilabda/kosár/akármi csapatnak, nézd meg minden héten a meccseit, vagy járj ki azokra

9. készíts részletes tervet, melyik családodnak milyen ajandékot adsz Szenteste: szerezz be valami nagyon különlegeset, amit évek múlva is emlegetni fognak

10. mindennap csinálj annyi fekvőt, amennyi nap van karácsonyig. Be fog válni:)

11. olvasgass az 1956-os forradalom eseményeiről. Szerintem aki megérti mi törtent akkor, az mindig boldogulni fog az életben.

12. csinálj egy nagyon különleges adventi naptárt december 1-re

13. egy kis mécses segítségével építs egy "pop-pop" hajót. A youtube on nagyon sok videó van erről

14. csinálj egy saját nyelvet

15. csinálj saját titkosírást

16. olvasd el a Gyűrűk Urát

17. ültess egy babot műanyag palack levágott alsó felébe a szobádban, locsold minden nap és nézd meg hogyan növekszik

18. kezdj el játszani valamilyen hangszeren

19. kérj karácsonyra egy sakkgépet. Nem olyan drága. Egyedül is tudsz vele játszani, és elképesztő módon fejlesztheted a logikádat, matek dogakor sokat fogsz még köszönni neki, plusz nagy dolog, ha valaki profin tud sakkozni! Nagyon nem olyan egyszerű, mint sokan hiszik...

20. vezess naplót, amiben kifejted a gondolataidat MINDENRŐL

21. rajzolj egy Európa térképet a szobádba, megnevezve a városokat, hegységeket, tavakat

22. írj egy verset a karácsonyról! Na ugye, hogy nem is olyan könnyű verset írni?

23. építs a családnak ajándékba egy betlehemet kartonból, melyet mostantól minden karácsonykor odatehettek a fa alá. Meglehet ezt csinálni nagyon szépre és igényesre is!


Hirtelen ennyi jutott eszembe! Remélem, segítettem. Próbáld ki őket!:)

2021. nov. 8. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Szia! Nagyon köszi, igazából sok mindenre nincs lehetőségem mert:istenhatamogotti faluban lakom, a szüleim nem engednek meg sok mindent,nincs saját szobám és nem járhatok el sehova csak akkor ha vásárolni megyünk és suliba, de vuszon amikor azt irtad h készítsek naptárat az be jott azt neg fogom csinalni, és a titkos írás is. A többire nem sok lehetőségem van és egyébként az olvasast azt irtam, de eddig te segítettél nekem a legtöbbet szóval nagyon hálás vagyok neked! 🤩🤩
2021. nov. 8. 19:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!