Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért tudok "beleszeretni"...

Miért tudok "beleszeretni" ilyen kitalált, rajzolt, antropomorf állatokba?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint például ez itt: [link]


Lényegében ilyen emberi tulajdonságokkal rendelkező, rajzolt állatokról (furry) van szó. Az, hogy mennyire vannak emberi tulajdonságaik, az változó. A kép, amit linkeltem, az például eléggé olyan, de van, amelyik leginkább csak belsőleg olyan. Jó, tudom, csak rajzolt, fiktív karakterek, de attól még van saját személyiségük! Nos, én gyakran nézegetek ilyeneket (főként nőneműeket), és van, hogy annyira megtetszik egy, hogy nyugodtan mondhatjuk úgy is, hogy beleszeretek. Sokszor már az őrületbe kerget, ha arra gondolok, hogy milyen jó lenne, ha igazi lenne és itt lenne velem. Meg lehet testesíteni őket egy "fursuit" nevű dologgal, ami lényegében egy különleges jelmez, de az más tészta, én nem arra gondolok, hanem arra, hogyha tényleg igaziak lennének. Sokak szerint ez beteg és nem normális dolog, szerintem viszont teljesen rendben van. Igazi barátnőm nem volt még soha, és nem is lesz soha (vagyis lehet, de tényleg csak szigorúan barát!), mivel én ezekhez vonzódom, és ezen nem is szeretnék változtatni semmiképp sem. Egyszerűen csak érdekelne, hogy miért tudok beleszeretni az ilyenekbe, mikor tudom, hogy nem is léteznek (de mégis elképzelem, hogy léteznek)? Meg ugye mint mondtam, sokak szerint ez beteg dolog, erőszakkal se lehetne rávenni senkit, hogy szeressen bele egy antropomorf állatba, így gyanítom, hogy valami különleges képesség kell hozzá, hogy ilyenekhez tudjak vonzódni. 18 éves fiú vagyok.


2021. nov. 30. 16:34
 1/1 anonim válasza:

Normálisnak nem normális, az biztos, viszont a "megfelelő" körülmények összejátszásakor ez egy totál természetes és érthető viselkedés. Gyárilag társas lénynek vagyunk tervezve, és ha a valódi emberekkel valamilyen okból (például a többségtől eltérő mentális működés miatt) nem tudunk megfelelő kapcsolatokat kialakítani, akkor ezt valamivel pótolni kell. Az emberi agyat csak a bejövő ingerek érdeklik, függetlenül attól, hogy ami okozza őket, az valódi-e, vagy nem. Mivel ezeknek a kitalált lényeknek egy idealizált karakterük van és biztosan nem fognak átverni/kihasználni, irreálisan logikátlan döntés lenne nem szeretni őket.

De egyébként ezeket a grafikákat tudatosan csinálják egy kicsit gerjesztősre, ez a stílus sajátossága. Konkrétan addig finomhangolja a művész, míg saját maga rá nem indul egy kicsit. Kb mint amikor egy rezonáns sávszűrőt csavargatsz. Beteg, tudom...

2021. nov. 30. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!