Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi lehet a megoldás?

Mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés

[link]


Ezt a képet mutatta az infótanárom, és senki sem jön rá körülöttem (beleértve engem is), hogy mi lehet a megoldás.

Elvileg egy angol irodalmi műről van szó.

Aki leírja, annak nagyon köszönöm:)



2022. márc. 23. 22:48
 1/7 chtt ***** válasza:
100%
Kár, hogy nem kettő, mert az első önmagában megállná a helyét fehér halálnak. Ugye elárulod majd, ha itt nem jövünk rá, és az infótanár megmondja?
2022. márc. 23. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Persze :D
2022. márc. 24. 00:08
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Öreg hal ász. Eddig megvan, könnyű volt.


Utána elvileg annak kellene kijönnie, hogy "meg a tenger", de nem vágom, hogy lesz a mega-németországból. Ten Germanies? Biztos valami agyatlan álangol szójáték.

2022. márc. 24. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Még egyszer belegondolva csak ez lehet.


Ten GER.


Nagyon béna.

2022. márc. 24. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Az lesz!

Nagyon köszönöm:D

2022. márc. 24. 08:48
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szívesen!

Mondd meg a tanárnak, hogy ez azért ezer sebből vérzik.


Eleve egy másik nyelven (angolul) kell kiolvasni, mint ahogy aztán (magyarul) értelmezni amit kiolvastál. Ahelyett, hogy például odarajzolt volna egy HENGERt, fölé h = t megjegyzéssel, feleslegesen beleszuszakolt egy másik nyelvet, ami különben sem szabályos. (Vagy akkor én is adok fel neki olyant, hogy szuahéliül kell kiolvasni, és a kapott hangalakot eszperantóul érteni, aztán röhögök, milyen hülye hogy nem érti.)


De ha már angol:

Olyan szó nincs is, hogy "ger". Angolul sincs.

Ha lenne olyan szó, akkor angolul úgy ejtenék, hogy "dzsör", mint ahogy úgy is ejtik azt, hogy Germany.

Ha már TEN, akkor utána többes számba kellene tenni: ten gers (tendzsörz)


Sokkal frappánsabban is megoldhatta volna, és még jó is lenne.

Höhöhöhö, nem tudtátok megfejteni. Okosabb vagyok nálatok. Janem.

:D

2022. márc. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 chtt ***** válasza:
100%

DeJóó, én is köszi. :*

(Azért jellemző, hogy nem az öreg jutott eszembe, hanem a Fehér Klára könyv XD - talán azért "ger", mert a versenyeken Németország nemzetközi rövidítése GER, és azt nem teszik többes számba... - utólag, a megfejtés birtokában mennyivel könnyebb okosnak lenni:)))

2022. márc. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!