Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan fessek elvontabb képeket?

Hogyan fessek elvontabb képeket?

Figyelt kérdés
Amióta kicsit komolyabban rajzolok csakis referencia képekről szoktam rajzolni/festeni. Szinte csak állatokat rajzolok realisztikusan. Viszont találtam YouTube-on pár videót ami nagyon inspirálni kezdett. Az egyik Rácz Ivett csatornája ahol állatok vannak a középpontban fantasy háttérrel és mindenféle színnel. A másik a Yoni Young Art aki fantasy tájképeket fest ha jól gondolom referencia kép nélkül. Én is megpróbáltam ilyet festeni, de rájöttem közben, hogy én csak úgy tudok csinálni bármit ha valahonnan nézem, mert még egy híd vázlatát sem tudtam elkészíteni, kellett hozzá a kép. A kérdés, hogy hogyan tudnék ezen változtatni és hogyan tudnék olyan képeket készíteni amiben "én vagyok benne" és a lelkemet tükrözi nem csak egy rajz egy állatról amit igazából ha lefotózok ugyanazt látom. Persze imádom csinálni csak már kezdem kicsit unni és szeretnék szívből festeni, mert biztos vagyok benne, hogy úgy sokkal sokkal jobban élvezném.

2022. júl. 2. 16:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha képről dolgozol, csak tegyél bele valami csavart. Például fordítsd fejre és úgy rajzold meg. Vagy legyen az a feladat, hogy két képet "dolgozol össze", mondjuk az állatot rajzold bele egy másik környezetbe, háttér elé. Vagy döntsd el, hogy minden színnek a komplementerét használod. Vagy keress egy történetet, emléket, akár egy dalt és próbáld a rajzot ennek az illusztrációjaként megalkotni. Először nem lesz nagy eltérés a sima másolathoz képest, de egy idő után észre fogod venni, hogy átlépnek a rajzaid egy új minőségbe, ahogy megjelennek bennük az érzéseid, a pillanatnyi hangulatod.
2022. júl. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen majd kipróbálom!(:
2022. júl. 23. 11:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!