Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi értelme volt annak, hogy...

Mi értelme volt annak, hogy Adnan megerőszakolta Bihtert a Tiltott szerelemben?

Figyelt kérdés

Elkezdtem újranézni (sokadjára) a kedvenc, megunhatatlan sorozatomat, a Tiltott szerelmet, és egy ponton megakadtam (sokadjára már). Ez pedig a 84-85. Rész, amiben Adnan megerőszakolja Bihtert. De utána semmi nem történik: Bihter rohan a Rivai házba, sír egy sort, kis depi, ittas vezetés, baleset, majd vissza a Ziyagil-házba. Ez így mi? Se egy felelősségrevonás, se egy veszekedés utána. Szerintetek a kérdezőknek ezzel mi volt a célja? Mert biztos nem az, bogy Adnant bűnösként tüntesse fel, és felmentse a két tubicát a megcsalás bűne alól, mondván hogy Adnan kergette bele Bihtert a megcsalásba , és nyomos ok a viszony folytatására, mert utána Adnan ugyanolyan félszeg, szerény, jóakaró, cuki ember lesz Bihterrel szemben.


#tiltottszerelem #askimemnu


2022. okt. 23. 12:24
 1/3 anonim ***** válasza:
30%
Mi értelme nézni az ilyen dramaturgiailag kontár sorozatokat? Egyáltalán a sorozat takarmányokat? Rongálják a lelket, szellemet.
2022. okt. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom, ez nekem sem tetszett, de eddig kb minden török sorozatban, amit néztem, volt megerőszakolás... Ez is érdekes.
2023. jan. 25. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem ez az egyik kedvenc sorozatom, már én is többször újranéztem, és minden alkalommal új dolgokat látok meg benne.

A megerőszakolás ügyben felelősségre vonás azért nem történhetett, mert egyrészt nehéz lenne bizonyítani egy ilyen házasságon belüli eseményt, másrészt Bihter valószínű nem is akarja a rendőrségen kiteregetni a magánéletét. Van elég baja a baleset okozásával ittasan.

Adnannal se veszekszik emiatt, mert valahol érzi, hogy része van abban, hogy a folyamatos szexmegvonással, amire nem adott magyarázatot, olyan lelkiállapotba juttatta a férjét, hogy az -némi ital hatására- ilyen tettre vetemedett.

A Ziyagil házba kényszerből megy vissza, amikor Behlül a baleset után nem akarja fölvállalni a kapcsolatukat. Nincs ereje tiltakozni, amikor az anyja folyamatosan azt sugallja, hogy ki akart békülni Adnannal, és talán az is belejátszik a döntésébe, hogy sérülten nem akarna egyedül maradni. Illetve Behlültől se tud elszakadni, akármekkorát is csalódott benne.

Adnant amúgy mardossa a bűntudat azért, amit tett, mert tiszta fejjel átlátja, hogy erre semmilyen körülmény nem adott neki jogot. Sokáig külön is alszik a feleségétől és tanulva az esetből soha többé nem kényszeríti rá magát.

Én nem érzek olyan rendezői szándékot a történetben, hogy Adnant felelőssé akarnák tenni a hűtlenségért, vagy Bihtert és Behlült fölmenteni. Nekem pont az tetszik ebben a sorozatban, hogy nincsenek csak jó és csak rossz karakterek, mindenkinek van szimpatikus és sötétebb oldala is. Én pontosan azt érzem, hogy teljesen a nézőre van bízva, kivel szimpatizál vagy kit ítél el.

A megerőszakolás pedig azért lehet visszatérő motívum több török sorozatban, mert a látszólagos nagy nyugatiasodás ellenére a nők itt sok helyen még mindig elnyomásban élnek, nem kezelik megfelelően a nők elleni erőszak kérdését se, és lehetséges, hogy ezekkel a sorozatokkal pont erre a problémára akarják felhívni a figyelmet.

2023. febr. 25. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!