Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Miért vesz valaki reborn babát?

Miért vesz valaki reborn babát?

Figyelt kérdés
Ismersz olyat, aki vett ilyen babát? A gyűjtőket leszámítva szerinted ki, milyen indíttatásból vehet ilyen babát?
2023. ápr. 25. 21:57
 1/5 anonim válasza:
74%

Nem is tudtam eddig hogy létezik ilyen. Rákerestem. Creepy as Hell!

Nem mernék egy fedél alatt lenni ilyennel,az tuti.Hogy minek vesz valaki ilyet arról lövésem sincs. Illetve van egy halvány,halott babakrol..de hogy nem normális dolog az tuti.

2023. ápr. 25. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nem tudok ilyen emberekről.

Külföldi esetekről olvastam, ott gyászfeldolgozásban segített olyanoknak akik elveszítették a gyereküket.

Esetleg simán az is lehet, hogy szeretnének "valakiről" gondoskodni, de még egy akvárium is túl nagy felelősség, ezért vesznek egy ilyen babát.

Alapvetően sok felnőtt szeret játszani. A babázás is csak játék.

2023. ápr. 25. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Azt olvastam, elvesztett gyermek miatti gyász feldolgozását segítheti, illetve oktatási célokra is felhasználják őket.
2023. ápr. 25. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
91%

Most megnéztem mi ez.

Hát durva :D

Hozzászólások alapján gyerekeknek veszik sokan.

Biztosan vesznek ilyet fotósok is, akik babákat fotóznak vagy babaruhákat.

Ha valaki olyan terméket árul, ami babáknak van, az is vehet ilyet, pl. hordozókendőt. A használatot is be lehet mutatni ilyen babán.

És biztos ott vannak azok is, akiknek nem lehet gyereke és ez amolyan pótlék, amit babusgathat és "játszhat" vele.

Tuti van olyan is, akinek megborult az agya és azt képzeli, hogy ez az igazi babája.

Még azt el tudom képzelni, hogy valaki azért vesz ilyet, hogy gyakoroljon a terhesség alatt, pelenkázni, fürdetni stb.

2023. ápr. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen, eredetileg a gyász feldolgozásában segített, és az ilyeneket úgy készítették, hogy a (halott) babára hasonlítson, ezért is hívják reborn-nak (ma is készítenek ilyen testreszabott babákat).

Idővel üzletté nőtte ki magát, és azok is vesznek ilyeneket, akik nem akarnak gyermeket mert "nyűg van vele", de azért akarnak "babázni": öltöztetés, pelenkázás, altatás, sétálni viszik babakocsiban az utcán (igen, ez nálunk még bizarr, de Amerikában már többé-kevésbé normálisnak számít).

2023. ápr. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!