Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan népszerűsítsem a...

Hogyan népszerűsítsem a YouTube videómat?

Figyelt kérdés
Van egy kezdő YouTube csatornám, ahova rendszeresen töltök fel videókat. Szerintem egészen jók, és a családtagjaimtól is pozitív visszajelzést kaptam, viszont általában max. 40 ember nézi meg a hosszú videóimat. Már elég régóta videózok, viszont mostanában kezd elmenni tőle a kedvem a megtekintések miatt. Mit ajánlanátok, hogy népszerűsítsem a videóimat? Facebook csoportokban próbáltam megosztani őket, de nem nagyon jött megtekintés. Köszi a válaszokat előre is:)

jan. 18. 15:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mi a tematika? Miről szólnak a felvételek? Saját magad készíted őket? Vlogszerű vagy más egyéb? Miért fontos a nézettség, és annak nagy száma? Követek egy amcsi nőt, akinek 63 követője van, abból egy én innen, magyar honból. És nem kesereg miatta. Hetente tesz fel két órás videót, mindegyik szinte ugyanaz (jóga). Igaz, egy másik meg nagyon jól megél a nagy nézettségből.


Rengeteg olyan magyar anyagot látok, ami képben 100%-os lopás, és a komment is innen-onnan lopott, csak a szerkesztés saját.

jan. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

A videóim a Harry Potteről szólnak. Nyilván képeket róla Pinterestről vagy Googleről szedek, de azt, amit felrakok, én szerkesztem, és egy videót sem másolok le egy az egyben.

A nézettség nem a legfontosabb, hiszen szeretek videót gyártani, de a megtekintések, likeok és kommentek mégiscsak visszajelzések, hogy jó-e a tartalmam.

jan. 18. 15:58
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Addig csináld, amíg szereted csinálni. Ha megunod, vagy valamiért elmegy tőle a kedved (például nem keresett téma, és feleslegesnek tűnik a belefektetett idő), akkor hagyd abba, vagy keress már, érdekeltebb témát.
jan. 18. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ajánlom, hogy nézd meg Szabó Viktor YT csatornáját, elég jó tippeket ad, nekem az ő tanácsaival is segített elérnem egy hónap alatt +100 feliratkozót.

Tipikus hiba lehet:

1. Indexkép: Ezt látják először, ha tetszik a nézőknek rákattintanak, ha nem, akkor úszott a megtekintés. Figyelem felkeltő legyen, ne túl zsúfolt. Ezt vedd úgy, hogy ez a csomagolása a videódnak, minél szebb legyen, arra törekedj.

2. Törekedj arra, hogy találj egy témát, ne az legyen hogy van gameplay, politikai, meg film kritikás videód is. Mert akkor a nézőid közül van aki ezt, van aki azt nézi. A YT algoritmusa pedig ezt nem kezeli túl jól.

3. Tartsd fenn a figyelmet, ha egy kicsit is lankadni kezd a figyelme a nézőnek, akkor el fog kattintani, vagy beleteker, egyik se mutat jó eredményt, tehát a YT algoritmusa nem fogja sokat ajánlani a videóidat, ezáltal kevesebb lesz a megtekintés.


És egy tipp. Most már össze lehet kapcsolni a shorts videót a hosszúval. A shortshoz kapcsolsz egy linket egy videóról, ami kapcsolódik hozzá.

jan. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

"már régóta videózok" VS "van egy kezdő youtube csatornám" - eléggé ellentmondásos.


Alap dolgokat jobb rendbetenni:


Miért kezdtél videózni?


Ha szereted, amit csinálsz, akkor igyekszel megtattani és fejlődni.


Youtube-n alapon nem pikk-pakk jönnek a számok. Emellett, ha a fókuszod elterelődik a számokra érdemes önvizsgálatot tartani.


A kreatív/alkotói ágakról pedig tudd: hosszú idők múlva térülnek meg.

Ne várj túl sokat és türelem.


A marketing pedig más téma. +vevő pszichológia alapjait érdemes tudni.


Ehhez is kell egy erős jellem,személyiség.


Akkor van gond, ha 5-10év után se nagyon alakulnak a számok.


Nézőközönség - egyre kevesebb az a réteg, akik a hosszú tartalmakat szeretik, napjainkban felgyorsult világban a tartalomfogyasztás egy rétege elfajult.


Lásd: shorts video-k, tik-tok.


Pár másodperc tele ingerekkel. Az újabb generációk többsége pedig erre hajlik.


Vannak, akik nem, de egyre kevesebben.


Pl a Dior is alkalmaz rövidebb tartalmakat, mint pl adott táskájuk elkészítésének bemutatása. Lényegretörő, rövid, tartalmas, látványos, kameranézetek, megvilágítás, időzítés, jelenetek időzítése stb.


A hosszabb tartalomgyártásnak is megvan a menete. Meg van tervezve tudatosan.

Mi hogyan van vágva, miért is van micsoda stb.


Ahogy a filmeknél is az a lényeg, hogy hatást érjenek el az emberekben.

Pl lassan kivárt pillanat időzítése, tetőpontok, fordulatok stb.


Fotózás, videózás, marketing alapokat tanulgasd. Neten sok anyag elérhető. Még youtube-n is vannak tartalomgyártók akik ezen alapomat mutatják be, mert pl szakmájuk és lelkes, elhivatott emberek.


Mindegyiknek főállása az, amiről extrába tartalmat gyárt, mint hobbit (ami időnként pénzt hoz idővel).

jan. 21. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Egész jó válaszokat kaptál. De a téma mellett se menjünk el szó nélkül: A Harry Pottert sok ember szereti, de szerintem kevés olyan van, akit napi szinten foglalkoztat és azok se ismeretlen kis magyar YouTubereknél keresnek új információkat.


Kinek szólnak a videóid? Mi és miért érdekelné őket benne? Hol és hogyan találod meg őket vajon? Mi az amire ők rákeresnek a YouTube-on, amikor a te videódat szeretnék megtalálni?

Te mint a téma iránt érdeklődő hogyan szoktad mások hasonló videóit megtalálni, mi alapján választod ki, hogy melyiket nézed meg és melyiket nem?

jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!