Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » A facebook adatlapon oldalt...

A facebook adatlapon oldalt az ismerősöket mi szerint listázza ki a rendszer? :D

Figyelt kérdés
Pl ha nézem a saját adatlapom, odlalt megjelennek az ismerősök, kb 10 egymás alatt, az véletlen sorrend vagy esetleg az akik utoljára nézték az adatlapom?
2010. dec. 15. 19:24
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
0%
random!!!
2010. dec. 15. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
kár...:D
2010. dec. 15. 19:39
 3/27 anonim ***** válasza:
52%
Te lány vagy és 15 éves?
2010. dec. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim válasza:
100%
szerintem valamilyen köze van ahhoz h kik nézegetik az adatlapodat, mert nekem általában ugyanazokat dobja ki, pedig kb 600 ismerősöm van.
2010. dec. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 A kérdező kommentje:
Nem 15 éves vagyok... és igen kedves utolsó, én is ezért tettem fel a kérdést, nekem is általában ugyan azok vannak ott.
2010. dec. 20. 18:33
 6/27 anonim ***** válasza:
igen én is ezt gondolom hogy az alapján! és nekem van 170 ismerőm van még több és kb 15öt váltogat és volt olyan akit még soha nem dobott ki, valaki magyarázza meg! pls! ők nézik vagy nem? vagy ez hülyeség? :S
2011. jan. 3. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim válasza:
Az nem lehet, hogy épp azokat listázza ki, akiket az adatlap tulajdonosa rendszeresen néz?
2011. jan. 23. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
Nekem is masszívan ugyanazokat dobja ki, de ebből talán a felét nézem elég sokszor. Van akit elég ritkán. De valamiért mindig ugyanezeket rakja ki.
2011. márc. 1. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
87%

Aki úgy gondolja, hogy ez random, az nagyot téved!!! Engem ugyan az a téma érdekelt, utána is olvastam. Pl. az amerikai Carnegie Mellon Egyetemen ezt még vitatéma is volt!

Ugyebár a Facebook egy védett rendszer, szóval a kezelők sem árulnak el minden titkot róla, és annak működéséről. De tény, hogy a Facebook jóval ellenőrzöttebb, összetettebb és átfontoltabb közösségi portál, mint egy iwiw vagy myvip (már csak mert az egyik dollár milliókba, amíg a másik pár száz millió forintban gondolkodik). Nincsenek a Facebookon véletlenek. Ennek is megvan az oka! Gondoljátok végig, eleve azért született, mert az embereket mindig az ismerősei (közeli vagy távoli) érdeklik a legjobban - ha veszel egy újságot, és abban olvasod gyászjelentést, ott sem egy ismeretlen emberen akad meg a szemed, hanem azon, akit ISMERSZ! Nos, ha a kört szűkítjük a Facebookos ismerőseidre, akkor ott sem azaz ember fog érdekelni téged, akivel 25 éve találkoztál utoljára az úttörő táborban, vagy az unalmas évfolyamtársad, akivel két szót váltottál a 4 év alatt a gimiben, hanem akivel nap, mint nap találkozol, akivel közeli kapcsolatban vagy. A Facebookos rendszert aki létrehozta erre is gondolt! De! Viszont ott van az a lehetőség is, hogy valaki állandóan figyel téged - vagy éppen te őt - nézed a képet, az adatlapját, szóval szemmel tartod. A Facebook valamiért felhívja a figyelmedet, hogy az illető téged folyton néz, tehát Te is nézd meg őt! Ha pedig te eleve kutatsz utána, előre teszi, hogy a Te helyzetedet megkönnyítse, és így tovább ... Ez ennél sokkal bonyolultabb rendszer! Nem kell lenézni, nem hiába vitat téma minden amerikai egyetemen, ahová géniuszok járnak! A Facebook sokkal több, mint egy közösségi portál, és aki az iwiwel vagy myvippel hasonlítja össze, az csak a tudatlanságának ad hangot!

Felhozok még egy példát: én mikor szakítottam a barátommal, és töröltem mindenhonnan, egyszer csak eltűnt a szemem elől, mintha a Facebook ezt észrevette volna. Nem tiltottam le és ő se engem, egyszerűen nem foglalkoztam vele, látni se akartam. Amíg együtt voltunk naponta like-oltam amit kiírt, "kapcsolatban" volt kiírva nekem és neki is, illetve persze ő volt megjelölve. Aztán hopp, mikor "egyedülálló" lettem és még töröltem is, onnantól kezdve soha többet nem hozta fel nekem, nem ajánlotta, semmi, pedig közel 50 közös ismerősünk van! Ha a közös ismerőseim közül valamelyiknek ír az üzenőfalára, vagy like-olja őt, vagy bármi, akkor nekem ezt a rendszer úgy mutatja, hogy észre se vegyem, szinte eldugja .... Tudom, hogy furán hangzik, de így van! Egyértelmű, hogy napi 300+ legfrissebb üzenőfali bejegyzést nem fogok végiggörgetni, de nem is mutatja feltűnően azt, ami engem nem érdekel.

Nagyon érdekes ez, az biztos! Én egy ideje erre külön figyelek, és utána is olvasok külföldi fórumokon is - persze nem ott, ahol gyökerek szólnak hozzá a témához.

2011. máj. 16. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim válasza:
Furcsa ez.. a te ested kifejezetten jó. Na engem kifejezetten idegesít, hogy az exem pont benne van abban a 10 emberben... idegesít és nem értem.. de persze volt, hogy én is sűrűn néztem az adatlapját, de kifejezetten zavar. ő a második helyen van. Az első helyen meg egy volt barátnőm, akivel nem túl rég vesztem össze... valószínűleg ő nézegetheti folyamatosan az adatlapomat és azért van ott, mert én egyáltalán nem foglalkozom vele. Na mind1... szóval furcsa
2011. nov. 2. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!