Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Lenne itt egy elég nehéz...

Lenne itt egy elég nehéz találóskérdésem amit még én sem tudok. Megoldjátok? (lent)

Figyelt kérdés
egy szobában vagy. van benne két ajtó. az egyik a pokolba vezet a másik a menyországba. amelyik alytón bemész ott kell maradnod örökre és nem jöhetsz ki. van rajtad kívül a szobában két madár. az egyik mindig az igazat míg a másik mindig a hazugságot mondja. a madaraktól csak egyet kérdezhetsz. MIT KÉRDEZEL A MADARAKTÓL?

2012. márc. 23. 20:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Gondolom az a lényeg, hogy a mennyországba szeretne az ember bejutni és a madarak meg tudják, hogy melyik ajtó hova vezet. Ebben az esetben az egyiktől kérdezek valamit, ami nyilvánvaló, vagyis amit én is tudok, aztán a másiktól megkérdem, hogy melyik ajtó visz a mennyországba. Nyilván az első válaszától függően értelmezem a másodikét.
2012. márc. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:

A helyes kérdés:

Ha megkérdezném a másik madarat, hogy a mellette álló ajtó hova vezet, mit válaszolna?


Ha azt mondja, hogy a másik madár szerint a mennybe:

-akkor ő a hazug és a másik madár mellett lévő ajtó a pokolba megy

-vagy ő mond igazat és a másik madár hazudna, tehát az ajtó még mindig a pokolba megy



Ha azt mondja, hogy a másik madár szerint a pokolba:

-akkor ő a hazug és a másik madár mellett lévő ajtó a mennybe megy vagy

-vagy ő mond igazat és a másik madár hazudna, tehát az ajtó még mindig a mennybe megy


Egyszerű logika... a válasznak az ellentéte lesz igaz, mert az egyik madár mindenképp hazudna.


Erre a klasszikusra van az a vicc, hogy:

A teremben két ajtó és három őr, egyet lehet kérdezni, de:

-Az egyik őr csak igazat mondhat

-A másik őr csak hazudhat

-A harmadik pedig leszúrja azokat akik trükköseket kérdeznek :D

2012. aug. 30. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
De honnan tudod meg, hogy melyik madarat kérdezted?
2013. okt. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
ez megfejthetetlen mert nem tudod hogy melyik ajtó és hogy melyik madár melyik melyik
2015. okt. 3. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:

Először is bemutatkoznék a madaraknak hogy én Martin vagyok.

Utána fognék két papírt, az egyikre ráírnám hogy Martin, a másikra meg egy random nevet pl. Roland.

Azt mondom nekik: Vigye azt a cetlit amin az én nevem van a mennyország kapujához. Amelyik rossz nevet visz az nyilván rossz kapuhoz is viszi.

2015. dec. 22. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Skacok...Ki mondta hogy zárva az ajtó???Könnyen bekukucskálok és nyilvánvaló hogy látszani fog hogy a pokol vagy a mennyország.A madarak csak férevezető elemek.
2016. ápr. 14. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Az egyik madártól kérdezz valami egyértelmű dolgot pl.:Kék az ég?-a válasza alapján tudni fogod hogy igazat mond-e vagy hazudik.Utána a másik madárról is tudni fogod hogy igazat mond-e és kérdezhetsz tőle azt amit szeretnél.
2016. dec. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
de csak egyet kérdezhetsz, ha megkérded kék az ég? többet nem kérdezhetsz
2017. jan. 17. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Liu02468 válasza:

De a madarak nem tudnak beszélni!

Amúgy én megkérném őket , hogy bökjenek rá a mennyországi kapura (azt írja, hogy szóban hazudni nem mutogatással

2019. márc. 17. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!