Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Piros tornacipőre milyen...

Piros tornacipőre milyen színnel hímezzek kalocsai virágokat?

Figyelt kérdés

2012. júl. 28. 13:34
 1/3 anonim ***** válasza:
51%
Zölddel, és fehérrel. Szerintem az magyaros lenne.
2012. júl. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
Jó hogy a kalocsai mintában pontosan meg van adva a virágok színe, és a formák következési sorrendje. Ha ezeket nem ismered, csak szép színes hízéssel hímzed ki a cuccaidat (ami egyébként tök jó ötlet) azt megkérlek ne hívd kalocsainak. Mert nagyon idegesítő, hogy minden virágmintát kalocsainak kiáltanak ki az emberek, holott köze nincs hozzá. Köszönöm
2012. aug. 7. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Teljesen igazad van, mielőtt belekezdtem ebbe az egészbe, alaposan utánajártam, és nem az interneten.... ott egy csomó ökörség van. Mivel kérésre kell piros tornacipőre hímezni, így csak az alakjában és elrendezésében, aprólékos kidolgozásában tradicionális a kalocsai a minta, a színében szinte csak a zöld, ami követi a hagyományokat. Pirosra pirossal hímezni nem mutat, pedig eredetileg a nagy virágon a színpárosítás: a bordót a pirossal,

a rózsaszínt saját sötétebb árnyalatával, a narancssárgát citromsárgával, a kéket saját sötétebb árnyalatával, a lilát saját sötétebb árnyalatával kellene, hogy legyen. Emellett felvetődik a kérdés, hogy már megdől az eredetiség, hagyományőrzés azzal, hogy tornacipőn van a hímzés... De szerintem semmi gond nincs a régi motívumok modern értelmezésével, hiszen mi sem járunk már 20 rétegből álló szoknyában és főkötővel a fejünkön! :-)

Természetesen azóta már elkészült a cipő, és viselője büszkén hordja!

2012. aug. 14. 07:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!