Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Revell maketten elrontottam a...

Revell maketten elrontottam a festést? El lehet valahogy tüntetni a festéket a makettről, hogy újrafessem?

Figyelt kérdés

2012. szept. 19. 22:14
 1/7 A kérdező kommentje:
*az első az nem kérdés lenne, de csak igy engedte a gyakorikérdések
2012. szept. 19. 22:20
 2/7 anonim ***** válasza:
valamibe öntesz egy rongyra kevés higító és lassan törlöd utána szárazal
2012. szept. 29. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2012. szept. 29. 23:03
 4/7 Acplinth válasza:
Nem értek egyet a kedves hozzászoloval. A sebbenzin nagyon jol oldja a festéket és nem marja fel a makett felületét úgy mint a higitó.
2012. okt. 9. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Az első kommentelő válasza totális badarság, és valószínüleg sosem makettezet. Íme a maegoldás:


Ha már jól megszáradt az a festék akkor, (hülyén hangzik)WC dugulás elhárítóval le lehet maratni. Itt nem a WC pumpára gondolok, persze ha nagyon rossz lett a végeredmény azzal is csapkodhatod, hanem arra a sűrű flakonos verzióra


[link]


A lényeg, hogy vizzel hígítva (1:3 marószer:víz) annyi löttyöt készítsünk, hogy ellepje a makettet, és egy éjszakára hagyjuk benne. ha ehhez túl sokra lenne szükség akkor lepje el csak félig de időnként forgasd meg. Ezután langyos folyóvíz alatt egy elhasznált fogkefével könnyedén le lehet róla sikálni a régi festéket. Ha túl vastag volt a festék és nem marta le mind, akkor ismételd meg a folyamatot.

FONTOS!!!

Csak üveg vagy műanyag edényt használj, mert a fémeket megfeketíti, az alumíniumot pedig egyszerűen elmarja. Viszonylag erős savak ezek, ugyhogy csak óvatosan vele, lehetőleg gumikesztyűben meg valami szemüvegben dolgozz, és mivel a kipárolgásuk is maró ezért szellőztethető helyen mint pl. egy garázs v. lépcsőház, de így télvíz idején legjobb a fürdőszoba. A lényeg hogy ne ennek a szagát szipákold egy fél napon át mert nem tesz jót. A legjobb talán a szabadég alatt lenne, de asszem befagyna a francba, az ideális reakcióhoz pedig szobahőmérséklet a legmegfelelőbb.


Ui.: A fenti termék pusztán példa bermely hasonló összetételű duguláselhárító megfelelő, százforintos boltos, vagy teszkós...

2013. jan. 23. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ha van egy krómozott alkatrész, amit részben be kell festeni, elrontom és ha leoldom lefolyó tisztítóval, akkor az a krómot is leszedi vagy amit én festettem?
2013. febr. 12. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ezt még sosem próbáltam. Teszteld le egy szintén krómozott öntőkeret darabon, hogy mit tesz vele a vegyszer.

(és írd meg mit tapasztaltál)

2013. febr. 14. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!