Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Van itt rajtam kívül olyan...

Van itt rajtam kívül olyan ember aki az eredeti cd-ket, dvd-ket részesíti előnyben?

Figyelt kérdés
Ha tehetem inkább spórolok rá , de szeretem eredetiben megvenni a dolgokat , jobban néznek ki , mint pl. egy maxell a polcon :) Persze nem mondom , hogy nem szoktam letölteni de ha úgy adódik megveszem inkább a filmeket ,zenéket . Ti hogy vagytok ezzel ?

2013. júl. 7. 18:16
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
81%
Én ki se írom... amúgy megvenném én is a gamékat, meg filmeket, ha nem 5-10-20 ezrekbe kerülnének... Tudod kinek van rá pénze... Én csak akkor veszek eredeti gamét ha tudom, hogy a multit ki fogom használni... amúgy meg szarok bele :)))
2013. júl. 7. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Mivel nagyon sok filmet (naponta általában egyet) nézek, nem is tehetném meg, ha akarnám sem.

A DVD, CD lemezek nem egyenértékűek a könyvekkel, 7-8 év múlva veszítenek a minőségükből, amíg teljesen használhatatlanok nem lesznek.

2013. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Az biztos, hogy jobban néz ki. De nincs minden apró játékra, zenére 5-10.000 forintom. Egyébként általában én sem írom ki.
2013. júl. 7. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem írjátok ki ? Akkor gépen hallgattok zenét vagy hol ?

Szerintem az nem ugyanolyan , mint mikor berakom a lejátszóba , de hát ízlések és pofonok .

2013. júl. 7. 18:34
 5/19 Lord Keri ***** válasza:
100%

Én PC játék gyűjtő vagyok, szóval teli van a polcom eredeti játékokkal, de hozzátenném azt is, hogy csak nagyon kiemelkedő játékokat szoktam vásárolni.


Mivel én főként retro eredeti játékokat gyűjtök, így szeretném megcáfolni a #2-es hozzászólást!


A gyári lemezek, nem tudom miért, vagy hogy csinálják, de megfelelő tárolással és használattal nagyon sokáig használhatóak. Konkrétan nekem van több 93-as, 94-es, 95-ös eredeti gyári CD-m is amiknek semmi baja.

Azoknál régebbi CD-s eredeti PC játékom sajnos nincs mivel, azelőtt még floppyn jöttek ki. :(


Az írott lemezekre természetesen igaz, hogy átlag 5 év az élettartamuk.

2013. júl. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

A 2-es vagyok.

Én mindent kiírok, de egy üres lemez ára max. 80 forint (maxell), nem teszem ki a polcra.

2013. júl. 7. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
87%

A Wikipédiából, a szabad enciklopédiából:


"Élettartam


Egy közönséges DVD élettartama, jó tartási körülmények közt 10-15 év. Érdemes fénytől védett, hűvös, páramentes helyen tartani őket. Léteznek archiválási minőségű DVD-k, ezek élettartama hosszabb (100 év). Áruk a normál DVD többszöröse (5-6X).


A DVD-lemezek élettartama igencsak szóródik. Az ismert NIST-tesztek szerint csupán a vizsgált termékek 47%-ának becsült élettartama van túl a 15 éven. A legrosszabb eredmény 1,9 év a becsült élettartamra.[1] A lemez állapotromlása többféle módon történik: finoman felkarcosodik a lemez adatoldalának felszíne, például a sokat használt, tok nélkül vagy papírtokban tárolt, vagy helytelenül tisztított lemezeknél, szórva a lézernyalábot; homályossá válik vagy elszíneződik a műanyag, esetleg az adatréteg felszíne, azt károsító tisztítóanyag hatására; vetemedik, görbül a korong, ami a lejátszót is károsíthatja; az írható DVD felső fedőrétegében hajszálrepedések, esetleg karcolások alakulnak ki, ami rontja a lézerfény visszaverődését a tárolt jelekről; szintén az írható lemezek tárolóanyagában, amely egy viszkózus, igen vékony folyadékréteg, a gyakran használt lemez meghajlásai miatt néhány helyen romlik a jelek karakteressége, egyértelműsége, bizonyos mérték felett már adavesztést is okozva."

2013. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Persze akinek sok pénze van... Azért szerintem pl. játékért 10-15 ezer ft az nagyon sok főleg, hogy a legtöbb játék pár óra alatt kijátszható... Persze vannak olyanok amiket a multiért érdemes megvenni, de szerintem rengeteg ez a pénz érte. Egy filmért meg pénzt költeni mikor pár perc alatt letölthető sz@rabb nettel is 20-30 perc alatt, na meg van online filmnézés is...
2013. júl. 8. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

22:56 -os válaszadónak üzenném , hogy : Tudod vannak olyan alapfilmek , amik sokat jelentenek egy embernek .

És azokért "illik" pénzt adni .

Csak sajnálni tudlak , ha nincs olyan film vagy zene az életedben , amire pénzt áldoztál volna ...

Én pl. képes voltam fél évig gyűjteni a pénzt , hogy a Keresztapa díszdobozt meg tudjam venni .

Mert vannak értékek , amikre áldozni kell szerintem , vannak olyan klasszikusok , amiket nem a gépen kell megnézni , hanem néha-néha leemelni a polcról , és újra átélni azt , amit ad.

2013. júl. 8. 23:10
 10/19 anonim ***** válasza:
Én úgy vagyok, hogy megnézem számítógépen, letölthető, vagy online megtekinthető formában és ami tetszik az "raktározom" egy DVD-lemezre. Játékokkal is ugyanígy van, letöltöm, ami tetszik azt pedig kiírom. Persze van nekem is eredeti játékom, nem is egy, de csak olyanért adok pénzt, amit tudom, hogy 10 év múlva is elő fogom venni. Nekem ilyen például a Grand Theft Auto Vice City. Életem legelső olyan játéka, amivel játszhattam egyedül elsős koromban. Tudom nem volt éppen nekem való, de autózni és motorozni nagyon szerettem benne. Később aztán volt olyan, hogy egy éjszaka kétszer is kijátszottam. Vagy például unokabátyámnál nyaraltam és ketten játszottuk ki... csodálatos örök emlékek, és nagyszerű érzések. :')
2013. júl. 13. 04:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!