Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Írtam egy regényt. A közepénél...

Írtam egy regényt. A közepénél hagytam abba mert egy másikhoz kaptam ihletett. érdemes a folytatásába kezdenem?

Figyelt kérdés

Másolok be belőle egy kis részletet.kíváncsi vagyok mások számára hogy tetszik.mert barátoknak tervezem ,és családnak.ezért kíváncsi vagyok érdekel-e ilyen történet embereket.

- Majd még mesélek! válaszolta Katherine.

A mesélés után mély álom jött a fejükre.

- Bella, Nati hasatokra süt a nap! kiáltotta Katherine.

- Jól van kellünk már! mondta Nati és Bella.

- Most beszéltem Jojoval! mondta Katherine.

- Jojoval??!! kérdezte Bella.

- Egy beszélő denevérmadár! mondta Katherine.

- Ja, Mit mondott „Jojo”? kérdezte Bella.

- Azt hogy a boszi nagy készülődésbe van!

- És mit csinál? kérdezte Natalia.

- Valamit főz hozzávalók:varjú szárny,patkány vér,kecske szarv,dinó csont.

- Biztos Elíxirt! mondta Nati.

- Várjunk csak, dínó csont,vannak még itt dínók? kérdezte Bella.

- De hogy is!Csak régi dínó csontból csinálja!Amit a földből vesznek ki! felelte Katherine

- Hú. meg nyugodtam.

- Hahahahaha!! nevetett Nati és Katherine.

- Mi ilyen vicces? kérdezte Bella.

- Semmi. felelte Katherine.

Útra keltek . Barnacle felé.

- Most hol vagyunk? kérdezte Bella.

- Keilywoosba! felelte Katherine.

- Elég szép hely!

- Tudom!itt vannak a legfinomabb vérek!Istenem! mondta Katherine.

- Öhhhh..De azért ne csináld! mondta Nati.

- Nyugi hoztam vérgyümölcsöt! nyugtatta meg Katherine.

- Azt eszed most? kérdezte Bella.

- Azt!Na elég a beszédből!

- Elmondaná még valamit? kérdezte Bella.

- Mit? kérdezte Katherine.

- Ha megmentettük Rasewoodot akkor haza mehetek a családomhoz? kérdezte Bella.

- Persze akkor a gömb vissza varázsol tégedet!Ja és Natinak is veled kell mennie! felelte Katherine.

- Szívesen haza viszem!Lesz egy tesóm!Anya bele egyezne! mondta Bella.

- Jaj de jó lesz!A házatok valami szuper jó!És kényelmes. mosolygott Nati.

- Akkor több kérdés? kérdezte Katherine.

- Hány napja vagyunk itt? felelte Bella.

- három napja. válaszolta Katherine.

- Otthon nem aggódnak értem?

- Nyugi meg oldottuk! mondta Katherine.

- Még is hogy? kérdezte Bella.

- A nagyid azt mondta nála vagy,megbeszéltük vele.

- Ismered Hó mamit? vagy is Hanna mamát? kérdezte meglepődve Bella.

- Igen. Egyszer ő is itt élt. Jég tündér volt azért hívjátok hó maminak!Anyám helyett anyám volt.felelte Katherine.

- Aszta de érdekes!Erről nem is tudtam!Hány éves volt akkor?

- Olyan 32 körül volt vagy 42 körül már nem emlékszem!Most 57 azt hiszem.

- igen most 57!M esélné arról az időszakról?mond él az életedet!

- Persze!Én 17 voltam mint most vagy is 552 voltam akkor most (567).Én már halálra éheztem magam .Amikor meg láttam őt meg akartam támadni. Amikor közeledtem felé kezét elém tartotta és én egyszerűen nem tudtam előre menni. Aztán mondta nyugalom. Bevezetett házába ott leültetett egy elég furcsa székre(olyan volt a szék mint ha vízbe lennék).Bement egy ajtón utána kb 10 perc múlva kijött,kezébe egy zacskó ,a zacskóba jó hideg vér. Amikor meg éreztem az illatát szemem egyre de egyre kezdett bepirosodni. Kézét megint elém tartotta és nem bírtam előre menni .A csomag vért a kezembe nyomta így szólt:Fogyazd egészséggel gyermekem. Én röktön neki láttam az ivásnak. Utána meg kérdeztem mért ilyen kedves egy ilyen szörnyeteggel. Azt felelte attól még teis ember vagy (voltál) nem lehet a vámpírokat kitagadni. Én rámosolyogtam és átöleltem köszönetem ként. Mondta maradhatok amíg kedvem tartja. Én ott éltem 1 évig utána utamra mentem. Elég nehéz volt a búcsú. Mentem amíg el nem éltem egy kisfalut ott találkoztam Natival,elég jól össze barátkoztunk. Szomszédok voltunk egybe legjobb barátnők. Utánna 5 évre rá jöttek apám cinkosai és vissza vittek. Ott éltem utána. Jötetteek ti ,és most itt vagyok! (nagyon kedves asszony volt)

- Ez nagyon szép történet! felelte Bella.

- Szerintem is! mondta Nati.

Egyszer csak nagy villám csapott a melletük lévő fába. A fa majd nem rá esett Katherinára.


- Mi volt ez? kérdezte Bella.

- Nem tudom! felelte Katherine.

- Gyorsan menjünk a barlangba.

- Katherina hanyadika van ma? kérdezte Natalia.

- Március 20. miért? mondta Katherina.

- Ma van a Boszorkányok napja! kiáltott fel Nati.

- Az meg mi? kérdezte Bella.

- 820 éve Megöltek egy boszorkányt a legendás Maria Chukant. különleges ereje volt minden idők legerősebb boszorkánya volt. halála után a többi boszorkány megesküdött Március 20-án egy lénynek sem lesz nyugta a földön. Ilyenkor a boszorkányok elíxirt csinálnak és vihart és reggel 6-ig így fog menni. mesélte Nati.

- Hé ez nem a Sós vizi barlang? kérdezte Katherine.

- De ez az! mondta Nati.

- Menjünk beljebb!B entebb van friss meleg ágy, étel,inni való ,ruha! mondta mosolyogva Katherina.

- Az nagyon jó! mondta Nati.

Lementek a barlang leg mélyére. Volt ott egy aranyból készült ajtó. Katherina óvatosan kinyitotta. Amikor benyitott friss ágy,Enni,inni való,ruhák a szekrénybe. Pont ahogy ő mondta. nem is hittek a szemüknek örömükbe!Bella ráhupant az ágyra,és el is felejtedte a kinti vihart ,mert bizony bentre semmit sem lehetett hallani. A ruhák gyönyörűek voltak. Az étel csirkemell,gyümölcs,zöldség,szenvics.

- Alig hiszek a szememnek! mondta Bella.

- Az étel valami zseniállis.Nati te nem kérsz? mondta bella.

- Bella!!!Ő az üvegen keresztül vagy miből van az nem tud enni! kiáltott fel Katherine.

- Jaj bocsi Nati nem direkt volt nem tudtam. mondta Bella.

- Semmi baj. felelte Nati.

- Azta nézzétek már ezt a portrét. Mondta csodálkozva Katherina.

De hiszen azon a portrén Bella van a kép alá ez volt felírva:Amanda hercegnő fiatalon szép volt ,ártatlan,és romlatlan.

- Bella hiszen ez te vagy!hogy kerülté ide? mondta Nati.

- Nem tudom!Nem emlékszem hogy valaha hercegnő lettem volna!Lehet az előző életemből!

- Te hiszel abba? kérdezte Katherina.

- Hát ezek után. Már ki tudja mik léteznek! felelte Bella.

- Hát igen. amúgy sokáig fog tartani az út! Ha így haladunk. mondta Nati.

A levegő kezdet bent egyre hidegebb lenni,a tűz kialudt,a lámpa egyszer ki,egyszer bekapcsolt. A pohárba a meleg tea kezdett lötyögni ,és kiborult.

- Mi ez? kérdezte rémültem Bella.

- Nem tudom! mondta Nati.

- Már sehol se vagyunk biztonságba! Kiáltott fel Katherina.

A föld kezdett mozogni. A kövek estek le a falról. Az egyik kő pont Nati felett esett le.

- Nati!!! Kiabáltak egyszerre.

Aztán a föld megállt nem mozdult semmi.

- Hol van Nati? kérdezte aggódó szemekkel Bella.

- Nati nincs többé… mondta szomorúan Katherine.

- Biztos vagy benne? kérdezte pityeregve Bella.

- Ezt nem élhette túl! mondta Katherine.

Bella nehéz,lassú léptekkel hagyta ott a barlangott .Hosszú ideig sírt ,de amikor Katherine rá szólt fejezze be abba befejezte.

- Be is fejezhetjük az utat!Nélküle nem lesz semmi olyan. mondta ríva Bella.

- Attól a boszit le kell győzni!Emlékszem milyen boldog volt!

- Igazad van Katherine!Be tejesítem ígéretemet! mondta Bella.

- Amikor először találkoztunk nagyon boldog volt Jackel!Szárnyalt a boldogságtól amikor Jack megkérte a kezét!Nálam van a gyűrűje. mesélte Katherine.

- Hogy került hozzád? kérdezte Bella.

- Amikor be került a gömbe én vissza mentem hozzá de ő nem volt ott tudtam mi történt…A gyűrűt meg találtam a földön fel vettem!Itt van ,ugye milyen gyönyörű? válaszolta Katherine

- Nagyon szép!mi van a közepén?

- Fehér gyémánt! felelte Katherine.

- Az nagyon értékes!

- Az!

Má lefelé hajlott a nap. Katherine és Bella le ültek a tűz mellé amit gyűjtottak és mesélni keztek egymásról.

- 1456-ba születtem.17 éves koromig öregettem,Amikor 17 lettem 1473-ba meg állt nem öregettem nem nőttem semmi ilyesmi. gondolod milyen rég óta lehetek 17.

- Mikor letté elsőnek szerelmes? kérdezte Bella.

- 1483-ba lettem szerelmes .Egy nagyon rendes fiúba intelligens volt,kedves,segítőkész,bátor minden meg volt benne. Az volt az egyetlen baj hogy ember volt. Amikor jött volna az első együttlét akkor nem bírtam uralkodni magamon és majd nem meg öltem. De ő észre vette a piros szemeimet és amikor kinyitottam a számít ő kiszaladt. Azóta nem láttam,csak azt hallodtam róla ő is vámpír lett.

- Ez szép egybe szomorú történet! mondta Bella.

- Na pihenjünk !Holnap hosszú nap vár ránk!

Utána szépen elaludtak.

- Jaj de jót aludtam! mondta Katherine.

- Én Natival álmodtam! mesélte Bella.

- Nyugodj bele!

Bella mindig nem tudta megemészteni Nati állítólagos halálát. Amikor beértek egy erdőbe patak csörgedezését hallották. Bella kérdezte honnan jöhet ez a hang. tovább mentek a lombok között a hang kezdett egyre hangosabb lenni.Rá bukantak egy gyönyörűséges pataakra ahol arany halak úszkáltak benne.Amikor jobban szétnézztek láttak egy vízesést a pataknál és szép vidám zene halatszott ki belöle.

- Honnan jön ez a hang? kérdezte Bella.

- A vízesésből!Ez a vízesés vezet a szírénekhez! mondta Katherine.

- Akkor ez az a szép hang! felelte Bella.

- A szírének éneke. Ezzel csábítják be az erre járó férfiakat(fiúkat).

- Elképesztően szép ez a hely! mondta Bella.

- Nincs itt semmi dolgunk menjünk innen! válaszolta Katherine.

A sötét mélyből a surrű erdőből valaki figyelte őket piros szemekkel


Ez lenne nem az elejétől másoltam be csak a közepétől.ja és ha bárkit is érdekelne nem küldöm privátba se e-mailba.Az az oka hogy félek valaki ellopja a történetem.na várom a válaszokat és felpofozok mindenkit!



2013. júl. 6. 12:19
 1/10 A kérdező kommentje:
Ja és hány évesnek tippeltek??Tudom unjátok ezt de kíváncsi vagyok hány évesre gondoltak a történetből.ha tippeltek utána el is mondom a koromat! :D Ja nem azért mondom hogy után "jaj de ügyi vagyok kisebb vagyok még ,és ennyinek tippeltek" nem fogom ezt mondani nem vagyok olyan!
2013. júl. 6. 12:30
 2/10 anonim ***** válasza:

nem hiszem, hogy ezt bárki is ellopná.

az egészben csak bárbeszéd van, ahogy látom, és semmi leírás. Nem lehet tudni, hogy mi miért van, hol játszódik.

És a közepét hiába másolod be, mert egy kukkot nem értük belőle.


Tele van olyan hibákkal, amiket az általános iskolában már kiküszöböltek a tanárok... de úgy látom, te nem figyeltél az órákon.


"ja és ha bárkit is érdekelne nem küldöm privátba se e-mailba" - ezt úgy mondtad, mintha a történeted állati szuper lenne. Nem tudom, hogy kit érdekelne a történeted.


a kérdés az volt, hogy mi legyen a regényedel? szerintem nyugodtan hagyd abba, még a másikba sem kell belekezdened.

Ilyet bárki tud írni.


és az év nem számít semmit. Lehetsz akár ötven éves, vagy száz, vagy csak tíz, a kordoat senki nem fogja nézni. Egy író legyen jó, és kész. Az nem mentség arra, hogy rosszúl írsz, hogy csak például kilenc éves vagy.


Olvass sokat, az írás megvár téged.

Fejlődni mindig lehet :)


-Hogy így megkérdezted, hogy mennyi idősnek tippelnénk, én olyan 10 év felettire nem is gondolak.


Bocsi a durva kritikámért, de ilyen vagyok és kész. Ha valami rossza, azt meg is mondom

2013. júl. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egy baj van velem..Addig nem tudok nyugodni míg le nem zárom a történetet.nem írnám csak nem tudom egyszerűen befejezni. :( annyira élvezetes ezt írnom hogy az már na.
2013. júl. 6. 12:56
 4/10 anonim ***** válasza:

első válaszoló vagyok.


Akkor fejezd be és kész. Mit veszítesz vele?


De utána azt mondom, olvass sokat, ha egyszer, nagyobb korodban (bár nem tudom még mindig, hogy hány éves vagy) újra akarod írni, mert gondolom, akkor már észre veszed, hogy milyen igazából a töréneted...

2013. júl. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten felháborítónak tartom ezt a regény részletet. És, hogy mért? Mert kb. 1 hónapja megosztottad velem a regényed addig elkészült részeit és én időt, energiát nem sporólva javítottam neked, amennyi erőmből és tudásomból telt. Nem vagyok egy nagy irodalmi, helyesírási zseni, de amennyi erőmből telett leírtam, javítottam, te pedig ahogy látom semmit nem gondoltál végig semmit.

Leírom hát újra:

A helyesírásoddal is vannak problémák, de a legnagyobb probléma a központozással van, valamint a kis- és nagybetűkkel. A központozás az írás talán legnehezebb része, de ettől függetlenül figyelni kell rá. 

a, Egy nagyon egyszerű, rövid kis összefoglaló:   [link]

Egy másik hasznos összefoglaló főleg az eleje lehet most számodra, de akár végig is olvashatod, hogy mi kell ahhoz hogy merengőn publikálhas, íme:  [link]

b, Nevek - A neveket mindig írd nagybetűvel, ez nagyon nagy hiba, erre nagyon ügyelj.

c, Nyelvezet - Akármennyire is csábító nem írhatsz rövidítéseket, ez nem egy chat beszélgetés ez egy könyv. Valamint, ha ilyet írsz pl. : Keljé' má' föl! akkor a kimaradó, lemaradó betűk helyére be kell tenni az aposztrofot. Kötelező!

d, Felkiáltójelek - Rengeteget használsz , de nem értem miért. És általában nem indokolt, hogy használod őket. Elég feleennyi is. 

e, Számok - Irodalmi műben betűvel kiírjuk őket, általában

Sajnos azt kell mondanom, hogy még nem éreztél rá eléggé az írásra, a karaktereidre, valamint a történetedre. 

a, Karakterek - 

Bella, Ő a főszereplőnk mégis szinte semmit nem tudunk meg róla. Kik a barátai, milyen a viszonya a családjával, milyen dolgokat szeret csinálni. Úgy érzi az olvasó, hogy eddig Bellának nem volt élete, hanem csak úgy megszületett tizenévesnek. Számomra túl egyszerűen és gyorsan elfogadja azt, hogy átkerült egy másik világba. Én és valoszínüleg mindenki más is megijedne, ha az éjszaka közepén egy golyóból egy emberke kezdene el hozzá beszélni, de Bella csak úgy random haza viszi. Túl gyorsan és egyszerűen csiszolodnak össze, lesznek jóba, ja és az is zavaró volt, hogy Bella semmin nem lepödik meg annyira, mint amennyire megkéne neki (bár a farkasos jelenetnél egész jól ábrázoltad őt). Tehát eléggé Mary Sue-s, de ez nem baj hisz minden kezdő író Mary/vagy Gary Stue-val kezdi. Ami még zavar vele kapcsolatban, az a neve. Mindig a Twilight Bellája jut róla eszembe, ami kissé idegesít, de ez egyéni szocprobléma. Ja és azt sem vágom, hogy egy tapasztalt farkasembert, hogy tud Bella, egy sima bottal elintézni. Kissé, nem reális.

Nati, Sokkal több dolgot tudunk róla, mint Belláról. Számomra ő egy, anyáskodó, kedves barátnő. Bár én hiányoltam a Malibura való érkezésének történetét. Egész realisztikus karakter, bár ahhoz képest, hogy egy gömbbe van bezárva, ahhoz képest egy cseppet sem bizalamatlan, ami szerintem fura.Meg mi az, hogy a Földre költözik? Neki nem Rasewood az otthona? (Ha jól értettem ő egy farakasember, bár ezt lehet, hogy csak beleképzeltem)

Katherine, Na ő az akinek a karaktere még teljesen kidolgozatlan, vagyis én így érzem. Van hogy vérszomjas, máskor meg a sanyarú sorsáról cseveg telejesen közömbösen. De ő lehet a legérdekesebb karakter, ha egy kicsit még dolgozol rajta. Érzem benne a fantáziát sokkal jobban, mint a másik két lányban. A Vámpírnaplók itt is bezavar, idegesít emiatt a neve, és a sorozatbeli K.-val azonosítom, de no para. Ja és a srác akit szeret. Jacob? Komolyan? :D  Kérlek ne csináld ezt! Sokan egy ilyen után, nem olvasnának tovább. + Komolyan? 1483-ban a nők nem szexeltek csak úgy pasikákkal, a középkor(!) nem a 21.sz. .

b, Utazások, Helyszínek -

Vampire hegy? Miért? (Mond, hogy nem Darren Shan könyve adta az ihletet)

Magic Cave barlang? Cave=barlang ne nézd hülyének az olvasókat, nem szeretik.

Városliget. Itt a pestire gondoltál? Mert ha igen, akkor valami nagy bukfenc van itt Nati életével.

Az utazások túl gyorsan, egyszerűen minden gond nélkül történnek. Nem hinném, hogy ez ennyire egyszerű lenne + el se tudom képzelni a tájat, mert nem írsz róla egy szót sem, ez kissé zavaró. Persze nem oldalnyi leírásra gondolok , de azért valami tájleírás szerintem jót tenne a történetnek. Ugyanígy a népekről is írhatnál, hisz az is érdekli az embert, hogy ők milyenek stb.

c, Szaladó Történet - 

Mint ahogy már fentebb írtam kicsit túl gyorsan történnek a dolgok. Még nem érzed szerintem, hogy a ritmuson lassítani kéne, túlságosan rohansz. Hagyni kell kibontakozni a szereplőket, a történetet stb. Ne szaladj, nem időre meg oldalszámra írsz!

Az írásoddal az a főbaj, hogy szavakat hagysz ki, értlemezhetetlen kifejezéseket leírsz és, hogy rohansz. Nem hagysz magadnak elég időt arra, hogy kibontsd a történetet, emiatt elvesznek a gondolatok.

Inkább írj egy nap három sort mint, hogy rohanj és feleannyira legyen jó az írásod, mint amilyet kitudsz hozni magadból.

+ Senki nem viselné egy barátnő halálát úgy, ahogy ezek ketten. Már most tudom mi a követekező csavar, ez marha unalmassá teszi a regényt, mindent elpuffogtatsz előre.

Hidd el senki nem fogja ellopni az ötletedet. Ha kedved van írni, hát írj, de necsak írj javítgasd is, mielött megmutatod valakinek

Bocs a negatív kritikáért, de nagyon feltud baszni, ha figyelmen kivül hagyják a tanácsait, a munkámat. 12-13 éves vagy max., bár úgy emlékszem 13, de mind1.

1-es ha akarsz még erről a sztoriról többet tudni keress utána bizonyos aranygömbnek, azt hiszem ez a címe.

Kiara Key

2013. júl. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
"1-es" vagyok: most komolyan, azt gondolod, hogy bárkit is érdekel ez a... párbeszéd tömrg?
2013. júl. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Hát egy biztos, ezt senki nem fogja ellopni.. Nagyon csodálom az előttem válaszolót, aki ennyit javított neked, én bele sem kezdek. Egyszerűen unalmas, olvashatatlan, már bocsánat. Három mondat után már konkrétan idegesített, hogy mindig odaírod; mondta xy. Nem kell ! Befejezheted ha gondolod, a te dolgod. A párbeszédek szörnyűek, az írásod úgyszintén. Szerintem kicsit sokat gondolsz az írásodról. Rengeteget kéne még olvasnod, hogy valami élvezhetőt adj ki a kezeid közül. A korod teljesen mindegy, a tehetséges írókat egyébként már 12-13 évesen is fel lehet ismerni.
2013. júl. 7. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
egyet értek az ulolsóval
2013. júl. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Heló!

Úgy gondolom, az előttem szólóak már nagyjából részletesen összefoglaltak mindent, és lényegében egyet is értek velük.

DE

A történet önmagában nem rossz, van, akit érdekel (engem speciel nem, de ismerek olyat, aki kifejezetten ilyeneket ír/olvas, és kb. ugyanilyen szinten, ahogy te). Ő 16 múlt, és nagyjából hasonlít az írásmódotok, mind formailag, mind tartalmilag.

Van még hová fejlődni, sőt, szinte csak fejlődni lehet, de hogyha 13 éves vagy, akkor még van időd bőven, főleg, ha nem ezzel akarsz foglalkozni.

Azzal is egyetértek, hogy olvass sokat, de arra is figyelj oda, mit olvasol.

Ha nyomás alatt írsz ("fuu, én ezt megmutatom a családnak/kiadatom/bestseller író leszek 1 hónapon belül" (főleg úgy, hogy a család tud róla, hogy írod, és kérdezgetik, hogy "na, hogy áll?")), nem fog menni. Mármint persze lehet, hogy igen, de valószínűleg csak a későbbiekben, mikor már tapasztaltabb és/vagy idősebb leszel.

Szerintem viszont semmi okod félni, hogy valaki "ellopná", vagy, ha el is lopná, akkor biztos kijavítja, és akkor csak jót tesz a dologgal.

Nos, most hirtelen ennyi jut eszembe.

Olvass sokat!

2013. júl. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyetértek minden előttem szólóval! Rengeteget kell még fejlődnöd. Elsősorban nyelvtanilag.

Szörnyű a párbeszéd. Nem kell állandóan írni, hogy mondta ez, mondta az. Értésére tudod adni az olvasónak máshogy is, hogy éppen ki beszél. Már rögtön az elején elveszed az ember kedvét az olvasástól.

Rengeteg a szóismétlés, egyik pillanatról a másikra már másról írsz.Elvesztem a fonalat, újra belekezdeni meg nincs kedvem, inkább hagyom a francba.

Szükséged van fejlődére a mondatok szerkesztésében is, még elég egyszerűek és rövidek.

De ezeken mind segít az,ha sokat olvasol. Annak idején nekem is hasznomra vált. Megszerettem a könyveket, egész nap bújtam őket, jobb lett a nyelvtanom, megszerettem az irodalmat. És még anyum is örült, mert jobbak lettek a jegyeim. :)

Tudom, hogy manapság nehéz olyat írni, ami épp ne lett volna benne más regénybe, és, hogy az ember írásira hatással vannak a könyvek, filmek, meg, hogy most a vámpír- emberlány- farkassrác trió a divat. De az már durva, hogy ugyan úgy nevezed el a szereplőket. Kicsivel légy kreatívabb. Erről a gömbben lévő valamiről nekem a Burok is eszembe jut. Nem tudom miért.

10- 13 év közöttinek tippelek, de ne légy felvágós. Hallgasd meg a kritikát (az egyik válaszoló tökéletesen vázolta a helyzetet), és fogadd is meg. Egy jó író nem csak fürdik a pillanatnyi sikerben, hanem tanul a hibákból is, folyamatosan fejlődik és halad a korral.

De én még mindig jobban örülök, hogy épp ilyennel töltöd a szabadidőd, nem úgy, mint sok 13 éves.

A regényt tedd félre kicsit, olvass sokat, tapasztalj, aztán vedd elő később, olvasd át, javíts rajta.

Sok sikert!

UI.: Olvastam egyszer nagy írók tanácsait kezdő íróknak, és ott írta valaki, hogy egy regényben elég körülbelül csak négy felkiáltó jel, mert azzal csak bonyodalmat, feszültséget kezdesz, és utána mindnek le kéne írnod a végkifejletét. Szóval vigyázz vele.

2013. júl. 9. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!