Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » SPOILER ALERT! - Mikor illik...

SPOILER ALERT! - Mikor illik ezt a kifejezést használni?

Figyelt kérdés

"Hatodik érzékben Bruce Willice egy szellem." - Sokan találkoztunk ezzel a mondattal több évvel a film megjelenése után. Mégis bosszankodtunk, hogy lelőtték a poént, mert még nem láttuk a filmet. Akik még most születnek, nekik még van esélyük, hogy a meglepetés erejével tudják nézni ezt a remek alkotást.


Mégis felmerül bennünk a kérdés: mikortól lehet beszélni ilyen, és hasonló eseményekről anélkül, hogy hozzá kéne tenni, hogy SPOILER ALERT, vagy magyarul azt, hogy akik még nem ismerik a történetet, most ne figyeljenek.


A Hatodik érzék egy 1999-ben megjelent film. 14 év már eltelt. Szerintem ilyen idő után már nem illetlenség lelőni a poént filmes körökben. Vagy mégis?

Egy másik, filmes fórumon azt beszéltük, hogy 2 hónap az az idő, amit hagyunk azoknak, akik meg akarják ismerni a művet. Ha ez alatt nem érdekli őket, utána már nincs helye a SPOILER ALERT kérésnek.


Ha valaki kötetlenül akar beszélni a témáról, miért ne tehetné SPOILER ALERT nélkül?

Illik életünk végéig kirakni, hogy SPOILER ALERT, vagy egy bizonyos idő után erre már nincs szükség?


A Hobbit, avagy A Babó című mű 76 és 1 évvel ezelőtt került publikálásra. Ráadásul emberöltőkkel ezelőtt készült belőle mozgóképes feldolgozás.

Az, hogy ezt sokadszorra is feldolgozzák és sokan nem ismerik, ad-e okot arra, hogy kikérjék maguknak az "SPOILER ALERT" illem megtartását, ha a témáról beszélünk?


Tehát 3 kérdés röviden összefoglalva:

Kell-e az idők végezetéig használni?

Lehagyható-e bizonyos idő után? És mennyi ez az idő?

Újrafeldolgozásnál kell-e?



2014. jan. 2. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Szerintem fölöslegesen bonyolítod.
2014. jan. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ez bonyolult?
2014. jan. 2. 20:32
 3/7 anonim ***** válasza:
Olyan marha bonyolult ezt megérteni, de tényleg. Amíg valaki nem látott valamit, ha elmondod neki a végét vagy a főbb eseményeket kéretlenül, az spoiler. Tökmindegy, hogy a Hatodik érzékről vagy a Casablancáról van szó.
2014. jan. 2. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az éremnek két oldala van. Ahogy ennek a témának is.


Ha én szeretné megbeszélni valakivel, hogy miként hat ki a filmre, hogy szellem a főszereplő, akiről csak a végén derül ki, akkor én vagyok a hibás? Ezt mondod?

2014. jan. 3. 00:21
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha nem látta, nyilván spoiler. Ha meg látta, akkor nem az.

Kajak mintha azt kérdeznéd, hogyha esik az eső, vizes lesz-e a föld.

2014. jan. 3. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Inkább azt kérdezem, hogy ha esett az eső, mondhatom-e másnak, hogy "vigyázz, csúszós lett a föld", vagy előtte ki kell mondanom, hogy spoiler?
2014. jan. 3. 13:40
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem győztetek meg az ellenkezőjéről. Tehát a végső összegzés:

Egy több emberöltőnyi történetnél, aki spoilerért kiáltana, az jobb, ha hallgat.

2014. jan. 10. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!