Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék a legkönnyebben...

Hogyan tudnék a legkönnyebben megtanulni sakkozni?

Figyelt kérdés
19 vagyok, ha ez számít és egyedül szeretném elkezdeni a tanulást.

2014. máj. 15. 15:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Chessmaster: Grandmaster Edition. Ez egy sakkprogram. Nagyon jó kezdőknek szóló oktatórész van benne. Angolul. Ez a 11. része a programnak, de jól használható a 10., vagy a 9. is (ennek Chessmaster 9000 volt a neve szerintem).


Vagy neten:


[link]

2014. máj. 15. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Ment a zöld kéz, köszönöm!

Neked hogy megy? A logikámmal nincs gond, de úgy hallottam ettől még csak jobb lesz. Igaz ez? :D

2014. máj. 15. 16:03
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A sakkbeli logikád valószínűleg nőni fog. A közhiedelemmel ellentétben, a sakknak a matekhoz például semmi köze. Ilyen értelemben nem javítja a logikát, mert mielőtt sakkoztam is négyes voltam, meg utána is, és nem értettem meg semmit jobban. :) Én azt tapasztaltam, hogy a figyelmet és az összpontosítást javítja. Fél órán át erőteljesen gondolkozni eléggé pozitív hatásokkal fog járni a jövőre nézve.

Így később nem fog megterhelni a gondolkodás, mint a legtöbb embert.

2014. máj. 16. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

a matekhoz tényleg semmi köze.:)

viszont különböző élethelyzetekben, amikor dönteni kell eléggé előjön.

2014. máj. 21. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 mercedes6574 válasza:

természetesen van köze a sakknak a matematikához. képzeljük el, hogy egy többtízmilliós számot néhány másodperc alatt több tizedesjegyig vagy képes fejben oszatni... például. szerinted ez a sakkban mérvadó lesz-e vagy egyáltalán nem, mikor a játék közben az agyunk folyamatosan számol és elemzi a poziciót, még ha észre sem vesszük.


de mondjuk egy ilyen butaságot is idedobhatnék, hogy megérzés. vajon az mi is lehet? valami súgja, hogy menjek egy huszár g5-öt, de fogalmam sincs miért. nem teszem meg, mert nem értem. beviszem az állást a computerbe, és a computer is azt mondja, hogy huszár g5! mi lehetett ez?


de azért ez ennél összetettebb.


egyébként ma már léteznek különféle oktató videók is. ilyesmit találsz a youtubeon pl., akár magyarul is. youtube kereső->fantázianév

vagy angolul lilov, finegold, akobian és még sorolhatnám. bár ezek némelyike fizetős. mindenesetre angolul nagyobb a lehetőségek tárháza... csak ilyen the chesswebsite és hasonló szarokat nem érdemes.

2015. jan. 23. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!