Kezdőoldal » Szórakozás » Egyéb kérdések » Mi legyen a blogom címe?...

Mi legyen a blogom címe? Iskola név kellene, hasonló mint a Szent Johanna gimi.

Figyelt kérdés
Szent nevek kellenének, amik jól hangzanak és nem nehéz megjegyezni. Főképpen magyar, német, francia és angol. A segítséget előre is köszönöm!

2015. márc. 17. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha jól tudom (szinte) az összes magyar keresztnév köthető egy szenthez.
2015. márc. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
55%
a blog az egy elektronikus NAPLÓ, nem mesekönyv...-.-
2015. márc. 17. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
"Kedves" 2. válaszoló... A mesekönyvekben 8 év körüli kisgyerekekről írnak, viszont egy 15 éves lány már nem annyira számít gyereknek :)
2015. márc. 21. 20:27
 4/7 anonim ***** válasza:
az hát, má felnőtt...:D
2015. márc. 21. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Héjjj ne szuszakoljuk be a mese fogalmát abba, hogy "8 év körülibgyerekekről szól" kérlek. A Grimm-testvérek se írtk a meséiket mindig gyerekekkel a középpontban.


De a blogod nem kell, hogy valós eseményen alapuljon, simán lehetne akár "mese" is.


A kérdésre válaszolva, szerintem a történettől függ, hogy férfi vagy női nevet válassz-e. Tudom, hogy sztereotípia, de én speciel egy romantikus sztorihoz sokkal jobban el tudok mépzelni egy olyan gimit, mely nőről kapta a nevét. Utána én a helyedben figyelembe venném a cselekményt: Van benne önfeláldozás? Tartalmaz valamilyen visszatérő motívumot? Ha ezek alapján találsz egy, a történetedhez passzoló életű szentet, szerintem árnyaltabb képet kapsz.


Amúgy Szent Ágnes Gimnázium, Szt. Antal G., Szt. Imre G.

A baj (ha problémát okoz,) csak az, hogy ezek a nevek általában valósak (lásd ciszterci Szent Imre Gimnázium).


Ha még lenne kérdésed, priviben szívesen segítek :)

2015. márc. 21. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Előző vagyok. Lehet, hogy kicsit túlbonyolítottam a választ :D Mindenesetre ha beírod, hogy "magyar gimnáziumok listája", a találatok között tök jól lehet szemezgetni.

Amúgy Szent Katalin, Szent Angéla, Szent Erzsébet. Vagy írd be, hogy francia eredetű nevek, és úgy is jókat lehet találni.

2015. márc. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Amit az előttem lévő írt, hogy a magyar gimnáziumok listáját nézd át, azt tényleg érdemes, mert jobb, ha olyan szentnek a nevét választod, amelyikét nem viseli egy iskola sem, különben baj is lehet belőle, mert azt gondolhatják, hogy ténylegesen ott játszódik. Mert gondolom azért pár negatív esemény is lenne benne és ha esetleg megtalálják a blogodat, azt is gondolhatja az iskolavezetés, hogy őket akarod lejáratni vele és abból gond lehet. Azt azért még javasolnám, hogy ha már kiválasztottad a nevet, nézz utána, hogy egy olyan nevű szent minek a védőszentje, mert fura lenne, ha például egy iskola a fiatalkorú bűnözők védőszentje után lenne elnevezve... :)

Egyébként itt találsz egy csomót, van köztük rengeteg, ami jól hangzik:

[link]

2015. márc. 24. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!